Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Recepti od koprive

Proljeće nam se već na debelo i široko udomaćilo na našim prostorima. [:zaljubljen] Stiglo nam je idealno vrijeme za branje mladog samoniklog ljekovitog bilja. Na mom meniu se prva našla..kopriva [:zaljubljen] [slika:b789c08a-7403-4244-be7a-22db69fe5449] Fenomenalna biljčica za "dizanje" željeza (pozdrav svim anemičarima [:hihot]), također bogata vitaminom A, C, kalijem, manganom i kalcijem. Uvrštavate li ovu divnu biljčicu u vaš proljetni meni? Koji su vam omiljeni recepti s koprivom? [:smijesi]
2015 04 23
Za tebe je, milice [:zaljubljen] , idealna proljetna drenaža bubrega listom koprive, u trajanju od tri tjedna: tri puta dnevno zakuhati 2 dcl vode, maknuti s vatre, staviti vrhom punu veliku žlicu suhog lista koprive, poklopiti, nakon 10 minuta procijediti i piti toplo. Nakon tri tjedna 'odmoriti' tjedan, pa drenirati jetru korijenom čička, ali - o tome u sljedećem nastavku [:hihot] Mi to doma svi radimo svakog proljeća, preporučam tretman svima, a svim mojim klijentima s bilo kakvim kožnim problemom navodim kao obavezan.
2015 04 23
Koristim je na isti nacin kao i blitvu-varivo od koprive mi je najdraze [:zaljubljen]
2015 04 23
fritaja od svježe koprive [:smijesi]
2015 04 23
Prokuhati prvo..Izdinstati na zbulji,dodati zacine i vojla [:smijesi]
2015 04 23
Gitice hvala, nešto slično već radim za čišćenje organizma. Iako mi je naj naj kopriva na mlijeku...mljaaac...kuham ju identično kao špinat. [:zaljubljen] Ima netko isproban recept za kakav quiche s koprivom i sirom?
2015 04 23
super je kopriva...jela je baš jučer...ja ju volim spartanski bez ičega [:hihot] samo na pari...
2015 04 23
ja radim sok [:kesi]
2015 04 23
LeptiricaMo podijeliš recept s nama? [:sramezljiv]
2015 04 23
naravno,EzriZlo [:kesi] 60 vrhova koprive 4 limuna 3 kg šećera 2 l vode 5 dkg limunske kiseline koprive i limun(izrezan na kockice) pacati u 2 l vode 24 sata pa dobro ocijediti dodati šećer i prokuhati dok se otopi,pri kraju dodati lim.kiselinu kad se ohladi,spremiti u flaše
2015 04 23
SOK OD KOPRIVE Zа tri litra soka (otprilike) potrebno nam је: - 30-40 vrhova mlade žare - 3l hladne vode - 5-6 agruma рο vašem izboru (može і kombinacija limun, grejp, naranča) - 1kg šećera kοјі dodajemo kаԁа sok odstoji. Priprema: Uberite οkο 30-40 vrhova mlade koprive (pod vrhom se podrazumijeva vrh biljke і 3-4 lista ispod). Koprivu zatim operemo, operemo і agrume, odabir је nа vama (naranča, limun, grejp). U vodu stavite koprivu і narezane agrume. Poklopite posudu і ostavite ԁа odstoji 24 sata. Sutradan rukama dobro izgnječite sastojke pa procijedite, dodajte šećer. Sirup trеbа povremeno miješati ԁοk se šećer nе otopi, otprilike 24h је potrebno ԁа se šećer otopi, tаԁа sipati u čiste і suhe boce, čuvati nа hladnom і tamnom mjestu
2015 04 23
Hvala [:zaljubljen] [:poljubac]
2015 04 23
ja sam probala s narančom,ali limun mi je puno bolji..,ali naravno,ukusi su različiti [:smijesi] u jesen složim po dvije,tri ture,stavim u plastične flaše pa u škrinju,imam cijelu zimu [:zaljubljen]
2015 04 23
Kod nas su popularne pogačice s koprivama, ne znam recept... ali su na trgu često neka tradicionalna podravska jela pa i puno toga s koprivom. Prošle godine sam na Renesansnom festivalu u Koprivnici imala priliku probati pivo od koprive, preporučam. [:smije] Baš sam pomogla, ha? Recept-za ništa! [:smije]
2015 04 23