Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Dom /

Fauna /

Slomljena sapa, pokidane tetive - iskustva molim

Pozdrav. Danas mi je macka dosla slomljene sape. Odmah je odvezena vetu, koja je utvrdila da nije otvoreni prijelom, ali da je problem jer su tetive pokidane. Operirana je, pospajalo se sve sto se spojit moglo, samo to su mi rekli. Sutra kada dodem po nju dobit cu vise informacija. Ja mirna ne mogu docekati sutra pa ako je netko imao slicna iskustva sa svojim ljubimcem molim da napise sve, pogotovo dio koji se odnosi na kucnu njegu i naravno koliko se ljubimac uopce uspije oporaviti nakon takve ozljede. Kada rana malo zaraste ici ce nogica u gips. Amputacija je iskljucena zasada, ali upitna je funkcionalnost . Kazu moze biti super a i ne mora, ovisi kako ce zarasti. I sad sam ja na sto muka, citam kojekave forume i samo mi je jos gore... ali eto, ne mogu si pomoci
2015 09 09
Bit će maca dobro jer mačje kosti super zarastaju [:smijesi] drži se i nemoj mislit negativno [:smijesi] ...moja maca je pala sa šestog kata i spigala je totalno jednu nogicu,,,,a danas je ko nova [:smije]
2015 09 09
Hvala puno na ohrabrenju :) Moja je izgleda uletila u neku klopku, cim joj je tako iskidano sve...
2015 09 09
Pozdrav! Jako mi je zao zbog situacije u kojoj se nasla tvoja maca, nadam se da ce sve proci u redu. Najbitnije je da si je odmah odvela veterinaru da se reagiralo na vrijeme. Vjerovatno ti nisu dopustili da je odmah vidis jer je bila pod narkozom, kad se bude iz narkoze zivotinje imaju halucinacije i znaju biti razdrazljive. Veterinar joj je sigurno dao antibiotike i koktel vitamina i nesto protiv bolova. Sve te injekcije se obicno dodaju u infuziju koju zivotinja prima. Nakon operacije je najbitnije da ne dodje do infekcije bakterijama, pa ce ti veterinar maci sigurno propisati neki antibiotik na bazi penicilina. Tablete se daju oralno, obicno svako 12 h i moras biti tocna. Bilo bi ti lakse ako joj vetrinar moze dati antibiotik produzenog djelovanja, znaci antibiotik koji se daje injektivno jedanput i djeluje par dana, pa tako opet. Oni su njoj spojili sve tetive koje su mogli, imati ce maca savove, mozda cak i kopce. Morati ces je previjati svaki dan, rana se cisti rivanolom i onda se stavlja bivacyn prasak, to je za dezinfekciju. Ili ce joj veterinar tretirati ranu hidrogen peroksidom, za brze zacijeljivanje. Nakon 7-10 dana se vade savovi. Sto se gipsa tice, ne znam kad ce to izvesti. Maca ti je pretrpjela tesku ozljedu, ali nije to nista neuobicajeno. Slijedi uputstva veta i sve ce biti u redu. Kasnije joj mozes davati vitaminsko-mineralne pripravke, imas i dosta preparata na bazi kalcija i glukozamina koji je nuzan za oporavak hrskavice. Imas i kostovit koji se daje svim zivotinjama, najjeftiniji je, samo treba znati doze. Ne moze ni veterinar znati tocno hoce li se ona potpuno oporaviti ili ce sepati uvijek na tu nogicu. Vidjeti ces s vremenom, nadm se da ce sve proci u najboljem redu. Velika pusa za tvoju macu i zelim joj brz i potpun oporavak [:smijesi]
2015 09 09
@dukaneno ovo je bilo iscrpno :) puno hvala na infu, utrosenom vremenu i prije svega, na lijepim zeljama
2015 09 09
Nema problema [:smijesi]
2015 09 09