Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Dom /

Fauna /

Perzijske mace

Vecer svima! [:zaljubljen] Vani dere bura, a ja trazim (i pronalazim sve i svasta) po internetu... Malo citam o perzijskim mackama i nailazim na totalno suprotna misljenja i iskustva, pa me zanima ima li koja od vas perzijsku macu i kakve su? Mislim na zelju/volju za penjanjem (da li da joj nabavim penjalicu), kakve su za odrzavanje (znam da se trebaju svakodnevno cesljati, ali na nekim mjestima pise i da im se trebaju cistiti "suzice" ili kako li se to vec zove), kakve su s drugim kucnim ljubimcima (lovci ili pusti me stat)? Ma, imam milijun pitanja, a nigdje da se usuglase s odgovorima [:znoji] Moze neko osobno iskustvo? [:sramezljiv] Hvala! [:poljubac]
2015 10 23
moji su mješanci i nisu nasljedili spljoštene njuškice pa nemaju problema sa suzicama, što se dlake tiče, kod kuće mi je blagi užas uvijek i svagda pogotovo u prijelaznim razdobljima kad se dodatno linjaju i zapetljavaju...a kod ponašanja ne znam šta bih rekla, mislim da je individualno, ova moja dva su različita da različitiji ne mogu bit
2015 10 23
Svaki dan češljanje, moja je mirna, draga, ali nije baš a obožava maženje, samo kad se tjera. Izbirljiva za hranu, samo gurmet i štapići...
2015 10 23
Uvijek je u kući, i nema nikakvih problema s očima, ni ništa, nakad nije bila bolesna..
2015 10 23
I prava perzijska ne pušta jako dlaku, a imam i poluperzijskog - dlake svugdi, užžžasss
2015 10 23
Ma, dlake mi ne smetaju... osim mozda u pireu [:jezik]
2015 10 23
Ukolika je prava nećeš imati problema s dlakama, ne toliko
2015 10 23
Trebala bi biti prava i vec imamo dobrovoljku za svakodnevno cesljanje... jedino je meni prepustila ciscenje wc-a [:hihot]
2015 10 23
A kakve su s penjanjem? Da li je penjalica preporucljiva ili je pentranje po namjestaju dovoljno? [:sokiran] Na netu pise da nisu bas previse aktivne...
2015 10 23
Moj je poluperzijanac, a svatko tko ga vidi misli da je čistokrvni. Ima spljoštenu njušku i probleme sa suzicama zbog toga i ne ostavlja dlake uokolo. Druge dvije mačke koje su obične seoske ostavljaju više dlake od njega. Mrzovoljan je, razmažen i ne smiješ ga dotaknuti ako ti on to ne dozvoli. Hoda kao princ, lagano i graciozno, neće nikad potrčati kao domaća mačka, nego se elegantno prešetava s jastuka na kauč. Meni je najbolji na svijetu [:sramezljiv]
2015 10 23
Što se penjanja tiče, to ga uopće me zanima, osim ako govorimo o penjanju s poda na kauč [:hihot]
2015 10 23
marinice.... mislim da nije toliki problem sa penjanjem....već će ona svoje aktivnosti upražnjavati onoliko koliko joj se bude sviđalo.... prije svega trebaš nabaviti grebalicu [:kesi] imam prelijepog mješanca (mama perzijka bila nestašna pa malkice zastranila sa uličnim mačkom) [:kesi] ... koji baš nije oduševljan penjanjem i pretjeranim skakanjem.... ali zato je jaaako sklon protezanju i oštrenju noktiju kad god mu se pruži prilika [:hihot]
2015 10 23
Moja je već 5 god razigrana kad se igraš s njome, ali sama ništa, samo spava i šetucka, graciozno, damica
2015 10 23
frigga mislim da opisuješ mog mačka [:smije] obožavam životinje...ali nekako mi mace nikad nisu bile pri vrhu obožavanih stvorenja dok na poklon nisam dobila jednu prelijepu nakupinu dlaka.... i od tada mi je nezamisliv dan bez njega. ali, bože !! toliko je svojeglav, inatljiv, tvrdoglav i bezobrazan.... da ga jednostavno moraš obožavati !! a lijennnn !! .... ponekad mislim da je trebao ukrašavati palače starih rimljana... izležavajući se na ležaljkama poput njih [:kesi] ...i čekajući da mu ropkinja svako toliko ubaci nešto u usta [:smije]
2015 10 23
Pisem, pisem... samo vi nabrajajte sta sve ide na shopping listu [:jezik] @Frigga - obozavam takva bica (bilo koje vrste) koja se samo povremeno premjeste da ne zagore [:hihot]
2015 10 23
1 2