Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Jedan obrok dnevno

Zanima me zna li koja cura sto se događa sa tijelom kad samo jedanput na dan jedemo? :)
2016 01 17
Uspori se metabolizam
2016 01 17
Puno toga ružnoga se događa. Ne znam zašto bi netko jeo samo jednom dnevno.
2016 01 17
Organizam se drži 'sala' jer se rijetko hraniš. Nije dobro za mršavljenje. Nezdravo jako. Bolje 5 malih obroka. Ja sam jedno vrijeme jela jednom dnevno, nisam namjerno, i smršavila sam ali nisam imala ništa energije. Bježi od toga ako možeš :)
2016 01 17
Natučeš brdo hrane u tom jednom obroku, opteretiš želudac, a onda do slijedećeg obroka gladovanje, poremetiš probavu, nezdravo !!!
2016 01 17
@Maja21 zato jer očito želi smršaviti. Meni su najbolji ovi koji napadaju, umjesto da lijepo obrazlože i napišu. S jednim obrokom dnevno se jako lijepo i brzo mršavi, jer i ako se najedeš do granice pucanja opet ne možeš pojesti toliko da bi se debljao. Međutim to nosi sa sobom dosta negativnih stvari, pa ti se tako metabolizam jako uspori, možeš si napraviti ozbiljne probleme sa želucem, a sva hrana se pretvara u salo jer ju organizam taloži iz straha od nedostatka hrane. Također može doći i do poremećaja svijesti (nesvjestica kao najblaži oblik) Ja sam tako smršavila i moja sestrična, ali ubrzo nakon dijete smo vratile kile jer nam se želudac nije smanjio, a želja za hranom je postala veća. Dok je moja frendica tako izgubila kile i nakon 4 godine ih još uvijek nije vratila. Brzo je i efikasno, ali po mom mišljenju se ne isplati. Što se tiče tih 5 obroka dnevno koje ljudi ko papagaji ponavljaju, ja se ne bih složila! Da ja jedem 5 obroka dnevno bila bih ko slon Ja ti predlažem da si uzmeš tri obroka dnevno, koje ćeš si sama napraviti kombinirajući svaku skupinu namirnica. Možda će ti ići sporije ali ćeš si promijeniti i svijest što je i najbitnije da se kile ne bi vraćale. Najbolje je da si sama iskombiniraš jer ako ćeš tražiti dijete onda ti u nekoj bude npr. avokado, a ti ga nemaš, a ovako znaš s kojim budžetom i stvarima raspolažeš. Uzmi si neku već napisanu dijetu kao primjer. Po meni, ako ti je teško samoj kombinirati, dobre dijete su ona odvajanja (10% dijeta) ili medicinska jer unosiš sve što je tijelu potrebno, a u malim količinama. Jedino pazi da ne uzimaš prevelike količine u ovoj 10% i to je to! ::D
2016 01 17
Tena91, pet malih obroka. Papagaj
2016 01 17
ma znam da je malih, ali netko ko nije karakter umjesto 5 badema pojede 15 i tako dalje. sigurno osoba koja je karakter ne razmišlja o tako drastičnim koracima kao što je jelo 1 dnevno.
2016 01 17
Btw jel znate ta termin fat slim? To je kad si na ovakvoj dijeti, mršava si a cijela mlohava i nula energije. To stvarno nije dobro. Tena, kad pročitam opet ovaj svoj zadnji post, zvuči drsko, a šala je. :)
2016 01 17
Ne pokusavam smrsavjeti ni nista nego imam neke probleme pa zato jedem jedanput,dva put na dan i ovak gdi koja cokoladica ili kroasan,hvala svima inace😀
2016 01 17
batmaan, kaj je najbolje i zvučalo mi je kao šala, ali nikad ne znaš, ipak smo na krpicama :P Zato i kažem, iskombinirati si obroke i nema fat slima + šetnja, dok nisi sposobna za neke "jače" vježbice. makar kad bolje promislim, ja imam 4 obroka, hahaha, skoro da sam i ja papagaj. evo primjera mojeg jelovnika, na kojem se super mršavi, ali nikako da ponovno krenem. DORUČAK jogurt sa zobenim pahuljicama UŽINA neka voćka (jabuka ili naranča u ovo vrijeme) RUČAK što se kuha (sutra, ako napokon krenem, kobasica i salata) VEČERA juha i to je to. nije puno, ali nije ni premalo. taman da imaš energije otić na posao i nešto odvježbati poslije posla. :D
2016 01 17
Ja sam jela 5 puta dnevno I smrsavila 20kg u 4 mjeseca. Ovako je otprilike izgledao jedan moj dnevni meni dorucak -smoothie od low feet jogurta,soja mljeka,jagoda(smrznutih) I koluta ananasa meduobrok-voce,recimo manja jabuka,mandarina,kruska I sl rucak -juha od gljiva meduobrok-voce vecera-divlja ili smeda riza sa povrcem zanimljivo je da mi je vecera bila najobilniji obrok Dijete I menija sam se striktno pridrzavala I kuhala po receptima koje sam dobila u sklopu dijete. Meni je bio raznoliki ,puno voca I povrca,piletine I ribe,suhog voca,sira,rize,tjestenine,s tim da je riza bila divlje ili smeda,tjestenina I kruh od integralnog brasna. I danas se hraim vrlo slicno kao kad sam bila na dijeti,jednostavno mi je to postao stil prehrane. Svaki dan sam hodala 5km I plivala sat vremena. najomiljeniji obrok mi je I danas tortilja sa avokadom,nemasnom snitom purece sunke I sirom,sve zapecena uj pecnici a uz to velika zdjela salate....
2016 01 17
A čokoladica i kroasan ili pecivo su koma od međuobroka, pekarski proizvodi koji su tako fini i primamljivi, hrustava peciva, kiflice, pogačice i sl., puna su dodataka koje dodaju upravo zato da bi bile primamljive, a koji debljaju. Ako već uloviš vrijeme za međuobrok, nek ti to bude voćka, friška ili suha nešto sa šitaricama, mliječno...
2016 01 17
Tena91 haha, pa tko napada? Ja sam samo rekla da se puno toga ružnoga događa, što i je istina. 5 obroka dnevno i debljati se kao slon? To jedino ako možeš jesti 5 obroka dnevno, koji su količinski kao ručak. Ja npr. doručkujem oko 8h i već sam oko 11h gladna. Tad pojedem vočku, bademe...Oko 13h ručam pa sam oko 16h malkice gladna. Tad opet pojedem nešto tako malo. Oko 19h večera (nešto lagano) i to je to. Ne želim da se cura uništi jednim obrokom dnevno, ma kakve razloge imala. Poznajem ljude koji su se tako uništili; tijelo im oslabilo, udebljali se, navukli boleštine....
2016 01 17
Ako nemaš priliku jesti više obroka dnevno, neka ti ovo što jedeš bude integralno, a pojedi malo veću količinu? Čisto da ne opteretiš jetru i da ti otpušta energiju duže vrijeme. Pekarski proizvodi su izuzetno nezdravi zbog loše masti i šećera. To ti npr. šećer otjera direkt u salo, a imaš energije jako kratko. Što se tiče voća i povrća, nemoj brojat kalorije previše jer su te kalorije ipak tijelu drage. Neš ti jabuke, ogladnim za 20 minuta, ko će čekat još 4 sata do sljedećeg obroka. Ja je zato nekad naribam i pospem cimetom, onda to tako i duže jedeš i nekako ima bolji osjećaj a opet nisi ništa nezdravo pojeo.
2016 01 17
1 2