Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Ulcerozni kolitis- ljecenje- iskustva molim?

Ima li tko iskustva s upalnim bolestima crijeva?
2016 01 21
da, za pocetak izbaci sve meso i mesne prerađevine, konzerve i sl. prerađevine, sve prženo, pohano i pečeno na ulju ili bilo kojoj masti/maslacu, sve gazirano pa i mineralnu vodu, šećer što manje to bolje postani kao vegenka ili vegetarijanka, samo voće i povrće sirovo ili kuhano sitno pasirano, nasjeckano i naribano, riža, pire krumpir, pojedini obroci minimalni više puta dnevno, izbjegavaj najedanje i u jednom obroku puno hrane, alkohol je zabranjen kad nakon toga dodes u remisiju onda eksperimentiras i vidis sto ti od druge hrane odgovara, a sto ne nekom ne odgovara kava, nekom svinjetina, nekom gazirano, nekom mlijecni proizvodi, sve je individualno upoznala sam curu koja je bila sva nabubrila od kortikosteroida i dalje je jela meso, a upoznala sam tipa koji se skinuo sa kortikosteroida i dosao u remisiju i na 500mg salofalka dnevno u kratkom roku cca 3-4mjeseca zbog promjene prehrane, ustanovio je da mu svinjetina potiče bolest promjena načina prehrane je doživotna
2016 01 21
Moja sestra ima tu bolest,ali ona ne pije kortikosteroide,vec je isla kod sestre Ljubice u Posušje i dobila cajeve i sl. za piti pa cemo vidjeti sto ce od toga biti.
2016 01 21
budite oprezni s cajevima, ne smije se nista piti osim mente protiv bolova(za zeludac i crijeva), sipka protiv krvarenja(za crijeva) i stolisnika protiv krvarenja(za crijeva) svi ostali cajevi koji "otvaraju" mogu uzrokovati nadraživanje sluznice crijeva i radi toga stvaranje novih ulceracija oštećenja stijenke crijeva većina čajeva za mršavljenje sadrži takve štetne biljke koje potiču probavu, rad crijeva i "otvaraju" čak i u remisiji se ne piju takvi čajevi koji potiču rad crijeva
2016 01 22
Uf... Toliko toga zabranjeno. Nikakav caroban lijek:(
2016 01 23
imas i forum o tome HUCUC ili tako nekako
2016 01 27