Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

pomoć kod opekotina

Pozdrav cure, prije 3 dana sam se opekla vrućom vodom po nogama,desna cijela,a lijeva samo gležanj,2. stupanj opekotina. što dalje,sve je gore. u petak sam bila kod svog doktora nije ni pogledao opekotine,nego mi samo dao kremu. mazala sam i s tom kremom i sa ribljom masti i stavljala obloge od meda preko noći,ali i dalje me užasno peče i boli i lagano svrbi. paa me zanima da li je netko imao slično iskustvo i s čime bih mogla bar malo sve to ublažiti?
2016 05 02
. Da li imaš mjehuriće ili samo ranice i crvenilo? Jekoderm krema dosta pomaže u opekotinama, ali u prvih par sati kad su simptomi manje izraženi a više žarenje i crvenilo, kasnije nije baš od pomoći. Što više nek ti koža diše na tim mjestima, i koliko god je teško to sad, izbjegavaj preveliki teret na bolesnoj nozi
2016 05 02
Moja prijateljica se jaaaako opekla dok je pržila lignje u ulju. Opečen joj je bio dekolte i desni obraz. Čim su rane dovoljno zacijelile (da nema otvorenih ranica)mazala je uljem od gospine trave.Nikakvog traga od opekotine joj nije ostalo..
2016 05 02
imam i mjehuriće i ranice i crvenilo haha mjehurići su puknuli i koža je samo otpala tako da su mi ostale ranice. krema koju sam dobila na hitnoj i koju sam koristila je dermazin i koristila sam ju i tu mi se je pojavilo crvenilo,ali ranice su manje boljele i dečko sinoć pročita da sadrži kikirikijevo ulje,a ja sam alergična na kikiriki tako da se bojim da mi možda ta krema nije čak i pogoršala malo :/ ma ležim u krevetu bez ikakvih zavoja i kompresa neka sve to diše kako si rekla,ali i dalje užasno boli i peče ,a ne pomaže ništa da se bar malo ublaži to sve
2016 05 02
> jackrussel: > Moja prijateljica se jaaaako opekla dok je pržila lignje u ulju. > Opečen joj je bio dekolte i desni obraz. > Čim su rane dovoljno zacijelile (da nema otvorenih ranica)mazala je uljem od gospine trave.Nikakvog traga od opekotine joj nije ostalo.. budem pokušala nabaviti to ulje,jer je velika vjerojatnost da će mi ostati veliki ožiljci jer je veliko područje zahvaćeno,paa se nadam da će i meni pomoći
2016 05 02
sretno ti stvarno, opekline su gadne kad se pojave, al zbog alergija se konzultiraj najviše s doktoricom oko primjene, kasnije možeš vidit s farmaceutom i contratubex gel, za zarastanje i da ti se potakne obnova kože, on se koristi kroz nekoliko mjeseci.. svakako sretno <3
2016 05 02
Kao prvo nesmiješ na otvorenu ranu,znači ako nema sloja kože, stavljati svašta.Tu spada i ulje od gospine trave (katarionovo ulje)Ono je inače odlično,brzo zarasta, ne ostaju ožiljci ali ne ide na otvorenu ranu. Dobar je i Tyrosur gel.
2016 05 02
> lotofme: > sretno ti stvarno, opekline su gadne kad se pojave, al zbog alergija se konzultiraj najviše s doktoricom oko primjene, > kasnije možeš vidit s farmaceutom i contratubex gel, za zarastanje i da ti se potakne obnova kože, on se koristi kroz nekoliko mjeseci.. > svakako sretno <3 hvala ti na savjetima zbilja i hvala još jednom haha <3 :")
2016 05 02
> snjezana111: > Kao prvo nesmiješ na otvorenu ranu,znači ako nema sloja kože, stavljati svašta.Tu spada i ulje od gospine trave (katarionovo ulje)Ono je inače odlično,brzo zarasta, ne ostaju ožiljci ali ne ide na otvorenu ranu. Dobar je i Tyrosur gel. budem to ulje stavljala kad mi se rane zatvore da mi ne ostanu ožiljci ,znam da ne smije ići svašta na otvorenu ranu,pogotovo opeklinu,ali ne znam više koga slušati (od članova obitelji) jer svatko ima svoju priču
2016 05 02
> budem to ulje stavljala kad mi se rane zatvore da mi ne ostanu ožiljci ,znam da ne smije ići svašta na otvorenu ranu,pogotovo opeklinu,ali ne znam više koga slušati (od članova obitelji) jer svatko ima svoju priču Znam, jednom su me takvi savjeti koštali zatrovanja rane.
2016 05 02
Nikako Tyrosur gel jer sadrži antibiotik. Dermazin ne sadrži kikirikijevo ulje nego se ne preporuča u osoba s alergijom na kikiriki. Odnosno preporuča se korištenje s oprezom. Meni je konkretno ona pomogla u debelim slojevima mazana nekoliko puta dnevno. Imala sam opečeno 45% tijela stupanj 2 i 3 i alergična sam na kikiriki
2016 05 02
Vidim da su neke vec napisale ali kantarionovo ulje ti je cudo za opekline. Jos ako mozes neko potpuno prirodno naci jos bolje! I aloa vera gel je isto odlican za upale.. Ja imam doma od Forever Livinga koji je jako skup ali ima i drugih dobrih isto.
2016 05 02
> snjezana111: > > budem to ulje stavljala kad mi se rane zatvore da mi ne ostanu ožiljci ,znam da ne smije ići svašta na otvorenu ranu,pogotovo opeklinu,ali ne znam više koga slušati (od članova obitelji) jer svatko ima svoju priču > Znam, jednom su me takvi savjeti koštali zatrovanja rane. toga me je i najviše strah
2016 05 02
hvala vam svima :") <3
2016 05 02
Dermazin u debeeeeelim slojevima..ne prestajati s njim..a svrbež i pojava novih plikova je znak da prolazi- iz iskustva govorim
2016 05 02
1 2