Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Putovanja, odmori /

Putovanje u Dubai

Dubai je čudo! Normalno, nije to grad sa povijesnom i kulturnom baštinom, i ko god se sprema tamo, trebao bi to znati.... ali nudi milijardu mogućnosti - da se u istom danu kupaš, skijaš i ideš na safari... :) Mislim da to nigdje realno ne možeš dobiti... grad nema čega nema... logično je da je skuplji od Hrvatske jer je standard života puno puno viši... ali za otići uživati je top! shopping ne prepručam jer su cijene garderobe barem 20% više nego u Europi, ali taxi je relativno jeftin, hrana - dosta skuplja, ali može se pronaći i manje skupo.... Ja sam tamo nekoliko puta bila i jedva čekam opet otići. To ti je realno jedna od najbližih toplih destinacija (kad je kod nas hladno) s direktnim letom i putovanjem od oko 5 sati...
2017 01 09
Slazem se s Henazg😍👍👍👍👍
2017 01 09
> Henazg: > Dubai je čudo! Normalno, nije to grad sa povijesnom i kulturnom baštinom, i ko god se sprema tamo, trebao bi to znati.... ali nudi milijardu mogućnosti - da se u istom danu kupaš, skijaš i ideš na safari... :) Mislim da to nigdje realno ne možeš dobiti... grad nema čega nema... logično je da je skuplji od Hrvatske jer je standard života puno puno viši... ali za otići uživati je top! shopping ne prepručam jer su cijene garderobe barem 20% više nego u Europi, ali taxi je relativno jeftin, hrana - dosta skuplja, ali može se pronaći i manje skupo.... Ja sam tamo nekoliko puta bila i jedva čekam opet otići. To ti je realno jedna od najbližih toplih destinacija (kad je kod nas hladno) s direktnim letom i putovanjem od oko 5 sati... Kakva jadna povijest, kad je unazad 20-tak godina Dubai bio obična pustinja. Gradio se naseljavao kampanjski i postao svjetska top turistička destinacija, koja će za ca isto toliko godina koliko je bilo potrebno da postane to što je sada, postati problem No1 zbog nestašice pitke vode.
2017 01 12
Moja firma radi u U.A.E. i kolege stalno putuju u Dubai i Abu Dhabi, tamo se isplati uzeti R-A-C i točiti benzin jer je litra skoro 3 kn, kupovati mobitele jer su upola povoljniji tamo nego kod nas zbog poreza, avio karta povratna je uglavnom oko 7.000 kn ali ako se putuje tijekom tjedna i kad nije neka aktualna sezona može se naći povratna avio karta za cca najviše 3,5-4000 kn, a hoteli su isto skupi. Prije puta je dobro sve istražiti gjde odsjesti, ići kupovati i što?? i koja mjesta posjetiti, ali i pročitati pravila ponašanja jer je kod njih Šerijatski zakon pa iako ste stanac tj. turista ne možete hodati polugoli po bilo kojoj plaži i bez pokrivala. Inače to su destinacije za one dubljeg džepa...
2017 01 12
Moji roditelji su bili tamo prije nekih 3-4 godine i kazu da je puno jeftinije nego kod nas. Prije Dubaja bili smo zajedno u Parizu i Londonu i tamo su cijene stvarno visoke, pogotovo prijevoz i hrana. U Dubaju su puno sopingirali, bili su bas negdje u ovo vrijeme, kada su popusti, i kazu da je odjeca, naravno ne dizajnerska, puno jeftinija nego u Hr.
2017 01 17
> fashionsoul: > Je li tko bio? Cijene, iskustva, dojmovi... Prekrasan grad, ne ide se u dubai u soping ako nemas para. Ali normalne stvari su ok...klopa nije skupa, supermarketi su jeftini ali odjeca nije. Pasmina 70 dolara, (ali kupljena u galeriji rucni rad)Kava je jeftinija nego npr na mauricijusu. Rucak za 2 osobe u restoranu ispod burj khalife je 320 kn. Taxisti malo voze okolo naokolo, ali imaju nadzemnu zeljeznicu kojom je sve povezano. Obavezno posjeti dubai creek i deiru. To su stare jezgre grada. Ali oprez, nevjencani parovi ne smiju biti u istim sobama...nema javnog ljubljanja i grljenja. Nije zabranjeno ali se to ne radi, i na te stvari ce te upozoriti u hotelu. Moja iskrena preporuka za posjetiti, prekrasan grad ali nikuda ne mozes pjesice. A nema ni pjesaka
2017 01 18
Islaa moja snajkaa dosla prije 5 dana odusevljenii isli su na izlete svaki dan drugdjeee negdje na deve u pustinju u soping centar sve kazu cjene oke samo nocni izlazak je pre skup utorkom zene imaju besplatno pice i tako islo ni opet ;) tamo idu oni koji imaju paraa ovi sta odu bez para di god da idu razocaraju se jer nista ne mozes prozovit ako ne platis. Ugl oni bi opet isli bili su 10 dana 😍
2017 01 21
1 2