Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Propali biskvit - pecenje kolaca HELP!

Pomagajte brzo brzo x-) Dakle ja se danas optimisticno uhvatila pecenja torte. Nasla neki recept na netu s narancinim sokom, s tim da je u receptu torta samo biskvit okrugli i preko glazura i naslagane narance al rekoh ja cu to spec pa rezat i filat s kremom...i spekla ja biskvit koji je izgledao tocno kako treba ali taako strasno masan i sav tvrd i tezak i nikakav i nema sanse ga napol prerezat za tortu jer ocito nije predviđen za to..i dobro, spekla ja drugi biskvit, vec isproban, koji je ispao odlicno, neznam zasto nisam odmah tog radila, tuka. Ali eto ostao mi biskvit taj od narance, i vec se ohladio i kako neznam sta bi njim isla ja njega narezat na kocke pa nek stoji u taperveru vec ce se pojest..da bi dok sam rezala skuzila da se izgleda nije ni ispeko kako spada. I sad imam polu sirov narezan na kocke biskvit, na koj sam potrosila jaja koja su mi trebala za kremu za tortu, no to je druga prica, jaja ce se kupit popodne pa cu tortu dovrsit. Al koj vrag da radim s ovim biskvitom. ,:) :s E sad treba docekat muza svekrva i svekrvu da dodu doma i da im kazem da treba ic kupit jaja da mogu tortu zavrsit jer sam ja nesposobna i sto god taknem shebem. Dajte mi moolim vas neku ideju sta da radim s tim biskvitom dok nisam skroz izludila. :') I isprike na poduzem romanu hihi Hvala, hvala :*
2017 02 10
..i nisi nesposobna..samo si htjela isprobati nešto drugačije..ok? x-)
2017 02 10
Hvala hvala. Ovim tempom mozda i smislim neki smislen izgovor i uvjerim ih svih troje da sam to tako namjerno napravila jer imam tocno ideju sto cu :') ide on u rol tako narezan jos malo da bude bar jestiv.
2017 02 10
Ma ne opravdavaj se nikome..za njih imaš one fine kiflice od kokosa iz Konzuma..22,00 kn? Ja im velim da su iz keksomata :') :') :')
2017 02 10
Radila sam Jaffa davno i mislim da se pola tog biskvita izmrvi na drugi dio doda malo narančinog soka i prelije glazurom od čokolade
2017 02 10
1 minut u mikrovalnu.
2017 02 10
ubaci taj neuspjeli biskvit u blender s krem sirom i žlicom smeđeg šećera i rumom i zblendaj nakratko. dobit ćeš odličnu ukusnu ljepljivu masu od koje možeš lako napraviti kuglice i uvaljati u sezam ili kakao prah i složiti u one papirnate košarice. osim toga, ma šta bi bila nesposobna, u kuhinji se svako malo nešto zezne, samo treba bezinski spasit stvar ;-)
2017 02 10
> lucija1202: > Pomagajte brzo brzo x-) > Dakle ja se danas optimisticno uhvatila pecenja torte. Nasla neki recept na netu s narancinim sokom, s tim da je u receptu torta samo biskvit okrugli i preko glazura i naslagane narance al rekoh ja cu to spec pa rezat i filat s kremom...i spekla ja biskvit koji je izgledao tocno kako treba ali taako strasno masan i sav tvrd i tezak i nikakav i nema sanse ga napol prerezat za tortu jer ocito nije predviđen za to..i dobro, spekla ja drugi biskvit, vec isproban, koji je ispao odlicno, neznam zasto nisam odmah tog radila, tuka. Ali eto ostao mi biskvit taj od narance, i vec se ohladio i kako neznam sta bi njim isla ja njega narezat na kocke pa nek stoji u taperveru vec ce se pojest..da bi dok sam rezala skuzila da se izgleda nije ni ispeko kako spada. I sad imam polu sirov narezan na kocke biskvit, na koj sam potrosila jaja koja su mi trebala za kremu za tortu, no to je druga prica, jaja ce se kupit popodne pa cu tortu dovrsit. Al koj vrag da radim s ovim biskvitom. ,:) :s E sad treba docekat muza svekrva i svekrvu da dodu doma i da im kazem da treba ic kupit jaja da mogu tortu zavrsit jer sam ja nesposobna i sto god taknem shebem. Dajte mi moolim vas neku ideju sta da radim s tim biskvitom dok nisam skroz izludila. :') I isprike na poduzem romanu hihi Hvala, hvala :* Ista stvar se meni dogodila s tim istim receptom, već sam mislila da sam nesposobna biskvit ispeći :D Isto je ispao nabijen, tvrd i uopće se nije dobro ispekao :/
2017 02 14
To bi trebale komentirati ispod tog recepta na Coolinariki..bez pardona napišite da recept ne valja!..da se druge cure ne zeznu i da bzv. ne gube vrijeme (i ne bacaju novac).. Barem ja, prije nego idem isprobavati neki novi recept (sa Coolinarike), uvijek prvo pročitam komentare kako je drugima uspjelo :)
2017 02 14