Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Šampon za masnu kosu

Vjerojatno prežvakana tema, ali eto da vidimo jel tko ima kakav novitet u njezi masne kose... Imam rijetku i tanku kosu ošišanu na bob, tjeme mi se zamasti od ujutro do navečer, a u zadnje vrijeme me počelo i svrbiti... Kosu perem svako 3 dana s krutim šamponom limun/lavanda od Tinkture (šamponiram jednom, dovoljno mi je), iza regenerator ili maska isključivo na vrhove. Prvi dan je pustim, drugi dan potkupim kopčom, a treći dan stavim Alverdeov šampon za suho pranje i vežem u rep ili opet stavim kopču. Zaližem s vrlo malo Taftovog laka ako je potrebno. Nastojim ne prtljat puno po tjemenu, ali primjetim da imam neke male prištiće i krastice, pa mi ide na živce. Nemam prhut, ali mi povremeno kosa opada, pretpostavljam da mi sebum začepi tjeme pa opada radi lošeg dovoda kisika. Svako 3 mj bacim pramenove, pa mi to malo isuši tjeme i da na volumenu, ne vidim da mi nešto oštećuje kosu jer je frizerka fakat pažljiva. Neki savjet za šampon koji bi riješio osjetljivost, svrbež i mašćenje? Razmišljala sam o Vichy ili Klorane...
2017 05 09
Pore i folikuli su ti puni i zatrpani 'smećem' koje stavljaš na kosu Šampon za suho pranje je čisti otrov za kosu + šampon + regenerator + gel + everyday prašina = no air mislim da si i nedavno otvorila temu oko njege kože lica i nabrojila desetak proizvoda koje nanosiš = no air ne postoji masna koža, postoji jedino bolesno isušena koža koja se brani od svega toga lučenjem loja, a budući da je ravnoteža poremećena, brani se previše i budući da i dalje tražiš preparate koji isušuju, ne očekuj da će ti biti bolje to je i moj problem, perem kosu prečesto, kamufliram suhim šamponom, koristila sam tinkturin limun šampon koji isušuje najviše od svega i kosa mi je bila slama od toga, tuširam se pod vrućom vodom i onda izmišljam kak mi je koža masna..nije. umorna je. pomiješala sam ricinusovo, makadamijino, maslinovo ulje, ekstrakt aloe vere i vodu i to stavljam na kosu dva sata prije pranja...ne znam vise sta da joj dam da se nahrani prekjučer sam u šampon pomiješala sodu bikarbonu jer je to navodno piling da očisti svo preostalo smeće s tjemena i evo treći dan ću ju oprat, tek tako da bude voluminoznija..ne znam jel placebo il sta, al nije lose a sad ti probaj ovim pristupom, ili dalje isusuj, svejedno
2017 05 09
Hvala na mišljenju! Proizvode koje sam navela da sam koristila, tj. mijenjala u nekom duljem vremenom periodu. Ja kosu nikad ne perem vrelom vodom, isključivo mlakom. Zaboravih napomenuti da večer prije pranja na tjeme umasiram mješavinu ulja koja su preporučena za masnu kosu, tako prenoćim s uljem barem 7h. Regenerator stavljam, kako sam napisala, isključivo na vrhove jer suhi vrhovi daju impuls korjenu da luči sebum, pa zato pazim na to. Kosa mi ne izgleda ko slama, vrhovi ne pucaju lako, dapače zadovoljna sam mekoćom i izgledom, samo me tjeme muči. Povremeno napravim peeling sodom bikarbonom (odlična je i za peeling tijela), ali ni to mi nije rješenje. Najprije sam koristila te neke blage, neutralne, hranjive šampone koji su samo pogoršali situaciju... :( Probala sam s prirodnim pristupom, bez kemikalija, bez prtljanja... ili bez rezlutata, ili samo gore. Zato mislim da bi mi trebao neki medicinski šampon i pregled tjemena na koji sam se evo jučer ipak odlučila. Pozzz
2017 05 10
Po mom nekom iskustvu i iskustvu mojih frendica, ne postoji pravi lijek za masnu kosu, ali super stvar je korištenje blagih šampona za kosu (šamponi za bebe ili meni osobno je super Afroditin šampon od kamilice - ono veliko pakiranje od 1 litre) - nisu agresivni za tjeme i često pranje, a kosa se s njima ipak sporije masti i izdrži dan duže :)
2017 05 11
Masna kosa je simptom nečeg iznutra. Znam po sebi. Mučim muku s time preko 10 godina. Čak kada sam bila u pubertetu sam kosu prala jednom tjedno, i to samo reda radi jer je bila čista kao suza. Sada sam spala na to da ako želim ličiti na nešto, jednostavno MORAM kosu prati svaki dan. Znam da je to užasno ali se psihički osijećam grozno ako mi je kosa masna, osjećam se ćelavo. Plus što mi je u tom periodu kada je počelo maščenje, počela kosa i opadati i izgubila sam divne kovrče. Sada je ravna, rijetka i masna. Pošto imam nekih hormonalnih problema, problema s probavom i živim stresnim načinom života, sigurna sam da je to od toga. Treba poraditi na imunitetu, detoksu i psihičkom zdravlju da bi došlo do balansa :) Sve ostale je uzaludno. Potrošila sam novaca novaca na razne preparate i naravno da ništa nije pomoglo jer je razlog u meni, ne na tjemenu. Sretno nam bilo svima :D
2017 05 12
Mene je od lučenja masnoće spasila upravo mješavina ulja koju kao i ti utrljam večer prije u tjeme. Preko 30 godina morala sam prati kosu svaki 3.-4 dan, sad od kad utrljavam ulja dovoljno mi j pranje 1x tjedno. Ti nisi primijetila nikakvu promjenu od toga? Perem domaćim šamponom od koprive.
2017 05 13
probaj sa samponom od olivala,na prirodnoj je bazi :")
2017 05 13
Mojekrpice su zajednica u kojoj možete prodavati, kupovati i mijenjati odjeću
Kupi - Prodaj

Nema naknade za prodaju.

100% zaštita kupca.

Više informacija