Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

tema za šeranje recepata ;-)

Super 🤗
2017 06 21
ajme cure, svaka pohvala za temu, obožavam kuhati, pogotovo eksperimentirati.. :-) danas kuhah po stelinom receptu, zvuči fino :-)
2017 06 25
> Matejicaa: > ajme cure, svaka pohvala za temu, obožavam kuhati, pogotovo eksperimentirati.. :-) danas kuhah po stelinom receptu, zvuči fino :-) Dobar tek vjerujem, da će se tvojima svidjeti. <3
2017 06 25
Odlično mi zvuči ovaj pohani ćevap! :") Mi danas imamo za ručak zelenu tjesteninu s tunom... Na malo maslinovog ulja se poprži češnjaka... Kad češnjak zamiriši, na to se doda 3 manje konzerve tune u maslinovom (ocijedi se maslinovo iz konzerve). Kad usitnite tunu na tavi, dodate deci-deci ipo bijelog vina. Nakon što se vino reduciralo, stavite 1 mliječni namaz i kiselo vrhnje (ili vrhnje za kuhanje), začinite po želji s origanom i svježim peršinom, ostavite još par minuta da se krčka i poslužite sa zelenom tjesteninom! Jako fino i jako brza priprema! :")
2017 06 26
DODATNO: Kad stavite vrhnje i namaz, stavi se i vrecica parmezana...
2017 06 26
super :-) ja danas pčem punjene paprike, znači standrdno se nafilaju i peku oko pola sata na 200. uz to žlica milerama i mljac ;-)
2017 06 26
ajme super je ručak bnio stelić, muž se udavio.. :-) danas sam pokupila sve povrće iz frižidera i stavila u posudu i na vrh dva krmenadla, sve bacila na 200 stupnjeva na sat vremena, ručak za psre polizat... ako tko ima kakav zanimljiv, a lagan recept za ovo ljetno vrijeme neka baca :-)
2017 06 26
> Matejicaa: > ajme super je ručak bnio stelić, muž se udavio.. :-) danas sam pokupila sve povrće iz frižidera i stavila u posudu i na vrh dva krmenadla, sve bacila na 200 stupnjeva na sat vremena, ručak za psre polizat... ako tko ima kakav zanimljiv, a lagan recept za ovo ljetno vrijeme neka baca :-) :") <3
2017 06 27
Evo još jedan lagani recept, koji može biti, doručak , ručak uz neko varivo ili naravno za večeru. Lepinje fine 0.5 kg glatkog brašna 0.5 kg oštrog brašna 1, svježi kvasac 1, prašak za pecivo, 4, jogurta Sve zamjesi te ako je , tijesto ne smije biti ni tvrdo ni mekano , po potrebi dodaj te brašna ili jogurta , zatim stavite tijesto što veću najlonsku vrećicu da može rasti , zatim vrećicu povežite , i stavi te u hladnjak ne u duboki, u obični, najbolje ga je napraviti dan prije .Prije upotrebe , tijesto koliko mislite da vam je dosta , toliko ga uzmite , ono drugo zavežite i opet u hladnjak , neka se pola sata tijesto ugrije na sobnoj temperaturi, tijesto koje se ne razvalja , samo kidajte s rukama koje ,ste malo namazali uljem , da vam se ne ljepi uzmijate obliku krofne , i raširite s prstima , i stavite na vruće ulje ,, lepinje nisu masne , možete ih poslužiti u svakakve nadjeve , kećap, sir, majoneza salate .... tijesto može stajati u hladnjaku 6, dana . Super idu uz variva , mahune ,kelj,,,, Dobar tek.
2017 06 27
PITA OD PALACINKI POTREBNO: 0,5.kg brašna ,2,5 dl mineralne vode ,2,5 dl mlijeka ,3.jaja , pola žlice soli ,2,kajmaka ,50 g maslaca ili margarina od brašna; mineralne vode;mlijeka;jaja i soli napravi tijesto malo gušce nego za palacinke :podmaži lim uliti jednu grabilicu tijesta pa staviti u lim u zagrijanu pecnicu da se uhvati korica ;kada se korica uhvati ;izvadi lim ili tepsiju dobivenu palacinku premaži maslacemm ili margarinom i potom kajmakom ;preko toga stavi drugu grabilicu tijesta ;zapeci premaži maslacem i kajmakom i opet grabilica tijesta tako dok ne potrošiš sve sastojke ;gornju koru zadnju samo premazati maslacem i zapeci :pitu nareži na kocke i toplu je poslužiti .
2017 06 27
NJoke s gljivama šampinjoni pola kile gljiva , biber mjeveni, vegeta ,gljive operi i zreži na šnite i prokuhaj ,prvu vodu baci, zatim stavi u drugu malo manje od pola litre vode , i vegete i biber po želji kada su kuhane napravi ,bešamel 2.velike kašike gustina , i pola deci vode dobro izmuti i dodaj u gljive kad se zgusne skini s vatre , ako neceš njoge može biti koje drugo tijesto , tijesto kupovno ili domače , tvoja želja , kad je tijesto skuhano stavi malo ulja da se ne skalupi. i kad baciš prvu vodu od gljiva meti ulja malo, ili obicnog ili maslinovog ,i onda gljive i zacini. možeš propeci slaninu šunku ,ili salamu . i slažeš njoke ili tijesto, napravi rupu i stavi umak s gljivama ,od gore možeš prženo suho meso, ili salamu ,ili samo naribaš sir .dobar tek.
2017 06 27
Njoke cu sigurno probat <3 Meni je ostalo pecene piletine, jer sam danas za rucak napravila piletinu i domace mahune s malo krumpira i cesnjaka.... Pa sam bas mislila sutra za rucak napravit neku kao ljetnu salatu umjesto "standardnog rucka"... Tipa umjesat integralnu tjesteninu, piletinu izrezat na kockice, vrhnje, feta sir, rajcice, malo maslina s paprikom (ne previse), persin, koja paprika i mislim da ce bit super... Dosta ih stavlja majonezu isto u takav tip salate, ja ne smijem, ali vjerujem da je jos finije :")
2017 06 27
Ignoriram vas jer i dalje ne smijem jesti ništa slano, začinjeno, slatko, itd.. :,'( tako da sam na brokuli, krumpiru, heljdi, tikvicama i sličnim divotama.. ako imate kakav dobar recept za to, bit ću jaaako zahvalna!
2017 06 27
> Maleficent80: > Ignoriram vas jer i dalje ne smijem jesti ništa slano, začinjeno, slatko, itd.. :,'( tako da sam na brokuli, krumpiru, heljdi, tikvicama i sličnim divotama.. ako imate kakav dobar recept za to, bit ću jaaako zahvalna! ja obožavam heljdu :-) ako smijete jaja, možete napraviti super popečke od kuhane heljde, jaja i peršina. skuhate heljde skroz do kaže, ocijedite vodu što bolje (najbolje kroz gazu), pmiješate s jajima i peršinom i radite kuglice. začinite po volji, a ispečete ih u pećnici na 200 oko 40 minuta. za ekipu koja smije slano, super su ako se unutra umiješa kockice pancete i ribani dimsi prije pečenja. možete ih i panirati i pržiti na tavi, ali meni su draže iz pećnice :-)
2017 06 27
> Maleficent80: > Ignoriram vas jer i dalje ne smijem jesti ništa slano, začinjeno, slatko, itd.. :,'( tako da sam na brokuli, krumpiru, heljdi, tikvicama i sličnim divotama.. ako imate kakav dobar recept za to, bit ću jaaako zahvalna! Sad ne znam da li smiješ jesti blitvu, ako da onda je skuhaj u vodi samo da ti prokljuća , zatim ocijedi i ohladi mislim da smiješ jesti sir sviježi posni, kada se ohladi, blitva pomješaj sir, i ako smiješ jaje i to stavi, zatim za mjesi, i pravi kao za pjeskavice i na maslinovo ulju za peci , ako ne smiješ zapeč onda samo pomješaj kuhanu blitvu s svježim posnim sirom, ja ti tako radim, možeš i dodati brokulu, sve izgnječim i poham brašno jaje , krušne mrvice bude jako fino, samo što stavim začine vegeta , papar. Samo ja pečem na običnom ulju od suncokreta .
2017 06 28