Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Istekla osobna - pitanje

Pozdrav svima :) Zanima me postoje li ikakve sankcije ako odem produljiti osobnu tjedan dana nakon što mi je istekla? Naime, ističe mi sutra, a sljedeći tjedan ću saznati moram li mijenjati adresu zbog posla ili ne, čekam rezultate nekoliko natječaja u drugoj županiji. Navodno se mora podnijeti zahtjev za novu do 15 dana nakon isteka stare ili je kazna 500 kn? Jesam li u pravu? Molila bih ako netko zna nešto više o tim pitanjima da podijeli svoja iskustva, na internetu nailazim na starije informacije, pa me zanima je li se u zakonu nešto mijenjalo u novije vrijeme :)
2017 08 22
Meni je istekla da nisam ni skuzila, i imala sam 2 tjedna da predam zahtjev za novu od datuma isteka. Isto sam mislila da ce bit kazna, ali ne :) Bolje je cim prije ali dva tjedna imas, tako su meni rekli
2017 08 22
Tako sam i mislila :D Ma treba mi samo tjedan dana, sutra ističe, a sredinom drugog tjedna ću već znati na čemu sam... Glupo mi je sad mijenjati, pa onda čim stigne nova opet mijenjati zbog promjene adrese. Čini mi se samo da isteklu osobnu ne smijem nigdje koristiti, pročitala sam da je kazna par tisuća kn :'( A ništa, zatvorim se u kuću i ne izlazim do sljedećeg tjedna :D
2017 08 22
Lijepo pozdravljam :) Evo, baš je jučer kolegica predala zahtjev za novu osobnu, istekla joj je prije 10 dana i ništ joj nisu rekli niti je kakva kazna. Čeka se mjesec dana. Sretno ;)
2017 08 22
Hvala objema, smirile ste mi živce :) Sad još samo držim fige da dobijem posao :D
2017 08 22
> poppixie: > Hvala objema, smirile ste mi živce :) Sad još samo držim fige da dobijem posao :D Nema na čemu. Uf, posel... to je bitna stavka i svu sreću ti želim! :)
2017 08 22
Hvala :") <3
2017 08 22
Evo i ja sam imala slučaj da mi je istekla osobna i to preko mjesec dana. ne bih ni znala da nisam otišla u banku gdje sam trebala podići neke novce uz predočenje osobne, a onda me bankar upozorio da mi osobna ne vrijedi već više od mjesec dana! :o Nikakvih sankcija nema, barem ih ja nisam doživjela, predala zahtjev i za cca 3-4 tjedna osobna je bila gotova. Do njenog izdavanja sam imala privremenu. Dakle, strahu nema mjesta!
2017 08 22
Nema sankcija to je sigurno samo što prije predaj zahtjev za produljenje :)
2017 08 22
Hvala cure :)
2017 08 22
Bol cure! 😄 Menije istekla osobna i isla sam napraviti novu pa sada imam stari uz onaj papiric na kojem pise da veijedi 30dana. E sad, zanima me da li ja mogu ici preko granice sa starom osobnom i tim papiricem ili moram cekati novu?
2017 08 24
Bol cure! 😄 Menije istekla osobna i isla sam napraviti novu pa sada imam stari uz onaj papiric na kojem pise da veijedi 30dana. E sad, zanima me da li ja mogu ici preko granice sa starom osobnom i tim papiricem ili moram cekati novu?
2017 08 24
možeš, taj papirić vrijedi kao i osobna dok ju ne dobiješ!
2017 08 24
Ja sam bas prije par sati radila osobnu i rekla mi je da s papiricem ne mogu preko granice, a posto ne planiram putovati uskoro nisam pitala kako i zasto.. tako da svakako istrazi prije putovanja da ne bude iznenadenja na granici :)
2017 08 24
Koliko znam, s papiricem se može u susjedne zemlje, npr mi smo isli u Sloveniju
2017 08 29