Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Liječnička potvrda, pomoć?

Zanima me u kojem slučaju ne možeš dobiti liječničku potvrdu za rad? Pozvana sam na psiho testiranje na koje moram donijeti potvrdu od liječnika da sam zdrava. Problem je u tome što sam u ovoj godini 4 mjeseca provela po pretragama zbog pada u nesvijest kojem se uzrok i nakon: snimanja glave (uočene blokade pri treptaju oka za koje tvrde da su normalna stvar), vađenja krvi i provjera željeza (željezo je 15 što je okej jer je bilo 2) itd i dalje ne zna. Zanima me da li će mi doktor dati odobrenje, ako je netko bio u istoj/sličnoj situaciji?
2017 09 24
Mislim da bi ti liječnik trebao dati potvrdu za rad bez problema, jer nije utvrđeno da imaš smanjenu radnu sposobnost. Smanjenu radnu sposobnost, djelomični gubitak radne sposobnosti ili potpuni gubitak radne sposobosti utvrđuje Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje po pismenom zahtjevu liječnika opće medicine, a za to trebaš imati medicinski dokazane ozbiljne zdravstvene probleme ili invaliditet, pa ići na komisiju...
2017 09 24
> Anitich_5: > Mislim da bi ti liječnik trebao dati potvrdu za rad bez problema, jer nije utvrđeno da imaš smanjenu radnu sposobnost. > Smanjenu radnu sposobnost, djelomični gubitak radne sposobnosti ili potpuni gubitak radne sposobosti utvrđuje Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje po pismenom zahtjevu liječnika opće medicine, a za to trebaš imati medicinski dokazane ozbiljne zdravstvene probleme ili invaliditet. Hvala puno 🤗
2017 09 24
lijecnik ce ti u potvrdi napisati sve dijagnoze koje imas, a na lijecnickoj medicini rada moze se desiti da ne dobijes pozitivnu potvrdu za odredeno zanimanje ako zbog dijagnoze oni smatraju da nisi u stanju obavljati npr. ne mozes raditi sve poslove ako si daltonist itd. problem moze nastati jedino ako se nestrucne osobe bave tvojim dijagnozama i same procijene bez lijecnickog pregleda na medicini rada da nisi za taj posao kao recimo sto se desilo jednoj kolegici kad su babe na burzi bile vece "doktorice" i od samih doktora specijalista
2017 09 25
> tratinchica123: > lijecnik ce ti u potvrdi napisati sve dijagnoze koje imas, a na lijecnickoj medicini rada moze se desiti da ne dobijes pozitivnu potvrdu za odredeno zanimanje ako zbog dijagnoze oni smatraju da nisi u stanju obavljati npr. ne mozes raditi sve poslove ako si daltonist itd. > problem moze nastati jedino ako se nestrucne osobe bave tvojim dijagnozama i same procijene bez lijecnickog pregleda na medicini rada da nisi za taj posao kao recimo sto se desilo jednoj kolegici kad su babe na burzi bile vece "doktorice" i od samih doktora specijali Neće napisati sve "dijagnoze" jer ne smije.
2017 09 25
> Blliss: > > tratinchica123: > > lijecnik ce ti u potvrdi napisati sve dijagnoze koje imas, a na lijecnickoj medicini rada moze se desiti da ne dobijes pozitivnu potvrdu za odredeno zanimanje ako zbog dijagnoze oni smatraju da nisi u stanju obavljati npr. ne mozes raditi sve poslove ako si daltonist itd. > > problem moze nastati jedino ako se nestrucne osobe bave tvojim dijagnozama i same procijene bez lijecnickog pregleda na medicini rada da nisi za taj posao kao recimo sto se desilo jednoj kolegici kad su babe na burzi bile vece "doktorice" i od samih doktora specijali > Neće napisati sve "dijagnoze" jer ne smije. kako mislis ne smije, gdje to pise da ne smije? Lijecnicka potvrda je uvijek ista, samo se svrha mijenja u koju se izdaje ta potvrda. jednom sam dozivila da je potencijalni poslodavac trazio potvrdu od lijecnika opce prakse, a nije trazio da se ide na lijecnicki kod medicine rada, naravno nisam nosila potvrdu lijecnika opce prakse bas zbog toga sto bi pisala neka dijagnoza koja me realno ne sprecava u nijednom poslu, ali ko ne zna o cemu se tocno radi moze svasta mislit, zato samo pristajem na lijecnicki na medicini rada i amen pa nek onda oni strucnjaci odluce
2017 09 26