Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

kontracepcija qlaira

po preporuci gin. uzimam vec 5mj. qlaira kontracepciju, i sve je bilo ok do zadnjih mjesec dana kada sam pocela osjeact i primjecivat nadutost sto mi je uzasan problem prije godinu dana kratko sam koristila yaz ali sam u prvih 2 tjedna odmah bila jako naduta i perkinula sam tada s konracepcijom. ovo je prvi put da je uzimam duze vrijeme (za sad 5 mj.) da li koja od vas ima jos ovih problema sa zadrzavanjem vode i nadutosti ? kako se rjesiti toga moj ginekolog tome uopce ne daje vaznosti i kaze kako je normalno da zena ima "trbusici" sto me jako frustrira (a idem i k privatnom gin.) jer se zbog te nadutosti uzasno sama sa sobom osjecam, vidim da mi to utjece na psihu, nezadovoljna sama sobom.. molim vas pomoc, savjeta
2017 11 09
odustani lijepo od te kontracepcije, tko ti kaže da je uopće zdravo da to piješ, istraži ostale načine....u našem tijelu događaju se neki prirodni procesi, zašto ih kvariti nečim umjetnim? nikad to ne razumijem, sve te umjetne stvari koje žene obožavaju...umjetne trepavice, pa nokte, pa cice, pa pušapovi umjesto stražnjica, pa najlon koji navlače na sebe imenujući to čarapama.....pa hormoni ovakvi i onakvi. pa vitamini iz bočica... lijepo se opusti i uživaj bez tih tabletina..
2017 11 09
> sanjaurban: > odustani lijepo od te kontracepcije, tko ti kaže da je uopće zdravo da to piješ, istraži ostale načine....u našem tijelu događaju se neki prirodni procesi, zašto ih kvariti nečim umjetnim? > nikad to ne razumijem, sve te umjetne stvari koje žene obožavaju...umjetne trepavice, pa nokte, pa cice, pa pušapovi umjesto stražnjica, pa najlon koji navlače na sebe imenujući to čarapama.....pa hormoni ovakvi i onakvi. pa vitamini iz bočica... > lijepo se opusti i uživaj bez tih tabletina.. Kapa do poda. Jako lijepo receno.
2017 11 10
> lada82: > po preporuci gin. uzimam vec 5mj. qlaira kontracepciju, i sve je bilo ok do zadnjih mjesec dana > kada sam pocela osjeact i primjecivat nadutost sto mi je uzasan problem > prije godinu dana kratko sam koristila yaz ali sam u prvih 2 tjedna odmah bila jako naduta i perkinula sam tada s konracepcijom. > ovo je prvi put da je uzimam duze vrijeme (za sad 5 mj.) > da li koja od vas ima jos ovih problema sa zadrzavanjem vode i nadutosti ? kako se rjesiti toga > moj ginekolog tome uopce ne daje vaznosti i kaze kako je normalno da zena ima "trbusici" sto me jako frustrira > (a idem i k privatnom gin.) jer se zbog te nadutosti uzasno sama sa sobom osjecam, vidim da mi to utjece na psihu, nezadovoljna sama sobom.. > molim vas pomoc, savjeta Nazalost nikako, gotovo sve pilule uzrokuju nakupljanje vode, celulita, nadutost i imaju hrpu nuspojava kao i svaki drugi lijek. Samo je pitanje od zene do zene u kolikoj mjeri ce to biti jako. Na tebi je da odvagnes prednosti i mane, pa odluci da li zelis i dalje koristiti. Ja sam prestala pred mjesec dana (nakon 10god) radi drugih nuspojava, trbuh je ravan, 3 kg manje (voda)..cak mi se cini da se i celulit manje vidi. Jos uvijek trazim kontracepciju koja bi mi odgovarala i nisam nis pametno smislila :D
2017 11 10
sajnaurban, lijepo si to rekla, ali imam mikrocisticne jajnike , a ovo ih drzi pod konrtolom, a i sigurna su kontracepcija.. storm7 ocito da na svakog drugacije djeluju (imam 2 fredice koje uzimaju - jedna logest jedna triquilar i nemaju te nuspojave (zadrzavanje vode i ostalo) nisam ni ja ne znam kako naduta, ali s obzirom na to kakvu inace liniju imam ovo me smeta pa sam htjela cuti tu iskustva drugih cura i kako to rjesavaju (da li promjenom kotracepcije ili ..) jer vjerujem da ih dosta uzima kontracepciju isto tako , znam da ovdje na forumu ne mogu dobit strucno misljenje, vec samo individualna iskustva drugih curka, pa mozda je neka od njih imala problem ko ja pa rjesila...
2017 11 10
> lada82: > sajnaurban, lijepo si to rekla, ali imam mikrocisticne jajnike , a ovo ih drzi pod konrtolom, > a i sigurna su kontracepcija.. > storm7 ocito da na svakog drugacije djeluju (imam 2 fredice koje uzimaju - jedna logest jedna triquilar > i nemaju te nuspojave (zadrzavanje vode i ostalo) nisam ni ja ne znam kako naduta, ali s obzirom na to kakvu inace liniju imam ovo me smeta > pa sam htjela cuti tu iskustva drugih cura i kako to rjesavaju (da li promjenom kotracepcije ili ..) jer vjerujem da ih dosta uzima kontracepciju > isto tako , znam da ovdje na forumu ne mogu dobit strucno misljenje, vec samo individualna iskustva drugih curka, pa mozda je neka od njih imala problem ko ja pa rjesila... Probaj mozda nekim cajevima, đumbir znam da pomaze, samo provjeri da ti se ne bi tuklo s tabletama (da ne smanji ucinak)
2017 11 10
Ja sam u jednom trenu dobila 10 kg, išla sam kod nutricionistice, 10 kg viška vode. Pilule pijem 2 godine, iz istih i još gorih problema od tvojih. Lako je kriviti tablete, ali kad sam krenula u teretanu, smanjila slatko i slano, kile su nestale u mjesec dana. Ne znam koliko imam trenutno jer se ne želim opterećivati, ali stanem u manje hlače. Meni dosta Čajevi (kopriva, peršin) mi nažalost nisu pomogli u većoj mjeri, ali svakako probaj. Razumijem te i znam kako se osjećaš, ali ja bez svojih tableta ne živim
2017 11 10
storm da da upucna sam u to da dumbir bas nije dobar zbog kontracepcije TinaTina hvala ti za podjeljeno iskustvo, ja cu probati sa cajevima, i uopce nemam i povecani apetit, dapace jedem manje nego ikad , a osjetim tu vodetinu , jer ajde da sam se najela cokolade, slatkisa, svega i kazem ahh to je od tableta.. lako je tako krivit tablete (a nisu one glavni krivac) vec to sto ponekad neki puno papaju, a ne priznaju.. jos ovaj mjesec nastavit cu s qlairom i cajevma (kopriva, persin, normalna prehrana) ako to nece funkcionirat, ponovo cu zvat gin. svog da to promjenim jer sam naisla na neki clanak da je ponekad dovoljno promjenit konracepciju ... ocito da treba isprobavati sto orgainzmu odgovara, sto ne.. svako je razliciti hvala na iskustvima puno mi to znaci
2017 11 10
Nema na cemu, drago mi je ako ti pomogne. Ni meni apetit nije porastao, dapace jos sam manje slatkog jela, ali eto. Probala sam jos neke tablete na biljnoj bazi za izbacivanje vode i jabucni ocat, ali nikakvog ucinka nije bilo. Jos da spomenem, svakako promijeni tablete ako ti ne pasu. U pocetku sam pila Adexu, godinu dana, onda sam pala u depresiju, udebljala se, stalno sam bila umorna i slicno. Tad sam promijenila u Zoely, to su neke kao na biljnoj bazi, bile su mi ok, stvarno nikakvih nuspojava i osjecala sam se odlicno, e sad se nesto s njima desilo, prevelika potraznja, a premale zalihe pa sam se opet prebacila na Lyndinette - takodjer nikakve nuspojave, bas se osjecam "normalno". E sad, ima li promjena tableta ikakve veze s kilama, ne znam, ali otkad idem u teretanu osjećam se super i stvarno sam u jako kratkom roku postigla puno. Kad sam išla na zumbu isto sam se fenomenalno osjećala, noge nikad tanje, a bome otkad vodu skupljam jedva ih u bilo kakve hlače trpam
2017 11 10
ja osjetim sad da me i jajnici malo probadaju tj. bole i imam mengu 2x mjesecno (gin. kaze da je s ovim tabletama to normalno..) ali ja ludim i vidim da nikud nit ne zelim ic samo se uzasno osjecam..a ovog mog gin. vec mi je glupo zvati, placam ga privatno a on sam tak kaze probaj nastavit jos ovaj mj...ja kazem kak se osjecam i sve, on nista na to, tako da me to za njega bas razocaralo nista, probat narednih tjedna s cajevima, a onda i promjena tableta ako nece bit pomaka
2017 11 10
Uh, ne znam bas koliko je to normalno. To je definitivno nuspojava, a ne nesto sto bi trebala tolerirati. Meni menga dolazi u sat, svakih 28 dana i nikakvih bolova nemam, za razliku od prije. Ne znam sto da ti kazem, ja idem svojoj preko hzzo-a i uvijek me poslusa kad dodem, tako smo se i dogovorile da ce mi promijeniti pilule. Valjda ti znas kako se osjecas, a ne bi se smjela osjecati lose. E sad ako kazes da imas ciste mozda je to razlog dok se sve ne ustabili, oko toga ne znam puno
2017 11 11
mislim da cu otici k drugom ginekologu koji ima razumijevanja.. hvala ti na podjeljenom iskustvu i nadam se da cu nac neke tablete koje ce mi odgovarat
2017 11 11