Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Putovanja, odmori /

London - Amsterdam

hello cure, za novu godinu putujem u Amsterdam tamo sam tri dana pa u London tri dana, polako si pravim planove i listu must see u oba grada, a potrebno mi je i puno savjeta, pa volila bi da tema potraje da se javite sve sa svojim dojmovima iz jednog od ta dva grada, sto obici, sto zaobici, trenuto me muci nekoliko stvari: - da li je dovoljno tri dana za obici vece znamenitosti u Londonu, ljubitelj sam sherlocka holmes-a obavezno planiram obic baker street, njegov spomenik, a isto me zanima da li ima nesto iz Only fools and horses - ponudjen nam je obilazak Seven sisters cliffs of Dover i gradica Brighton jel netko bio, dojmovi, isplati li se otici, da se ne razocaram a izgubim dragocjeno vrime po Londonu - mm i ja smo ko i svi hrvati ovisnici o kavi, gdje popiti dobru kavu, a da nisu bezvezne muckalice Bila bih jako zahvalna na svim savjetima i prijedlozima
prije 12 dana, 22:43
Za obići neke znamenitosti, u smislu doći i pogledati izvana, tri dana bi trebalo biti dosta, ali trebate biti brzi i nećete vidjeti sve. Sad, ako planirate posjete muzejima, 3 dana ne bi bilo dosta ni za npr. British Museum ili Natural History Museum. Oba, a pogotovo NHM, preporučujem, ali oooogromni su. Također imajte na umu da za neke znamenitosti, kao The London Eye, mogu biti dugački redovi. Nisam bila u Doveru i Brightonu, ali ako tamo putujete preko countrysidea, svakako odite jer su engleska sela i priroda divni. S kavama se u Londonu nisam baš usrećila, ovdje mi je bila okej (u centru, Covent Garden) https://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g186338-d731156-Reviews-Monmouth_Coffee_Company-London_England.html Isto negdje u Covent Gardenu ili Soho je bio talijanski kafić u kojem je bila dobra kava, ali sam zaboravila kako se zove. Sigurna sam da ima još tih talijanskih kafića, a da nisu lanci.
prije 11 dana, 12:12
hvala puno na savjetim, svjesna sam da ce to sve nekako biti brzinski, ali nadam se jos kojoj prilici pa da mogu vidit sta sam u prvom krugu propustila :D . ceka li se dugo na ulazak u muzeje?
prije 11 dana, 15:07
U ova dva ne, samo uđeš :) I besplatni su, odnosno možeš dobrovoljno ostaviti malu donaciju. Nekad zna bit manja ili veća gužva unutra, ali toliko su veliki da se ljudi rasprše.
prije 11 dana, 15:28
vidjela sam da su besplatni, rade samo do 18h, bojala sam se da bi se cekalo i na ulaz, ah...ako uspijem mozda nesto i vidim x-) a suveniri, gdje najbolje njih kupit, di god naletim ? :')
prije 11 dana, 17:11
Za suvenire trazi male standove sto dalje od centra, ja sam kupila tipa 3 za 5funti, 5 za 7 i tak neke ponude, jer inace znaju biti jako skupi u centru, magnetic ono 5funti
prije 11 dana, 17:30
tako obicno svugdi bude, sto je veci centar, veca cijena.. >:(
prije 11 dana, 17:57
koje oblike prijevoza ste koristile u Londonu, bus, vlak, tube, npr, ako iz centra hocu do camden street?
prije 11 dana, 21:42
Podzemna, i to s oyster card, definitivno isplativo! I naravno hodanje, hodanje:)
prije 11 dana, 23:59
cure, kako ste placale, gotovina il peglale kartice? prepostavljam da u camden market samo gotovina prolazi..
prije 8 dana, 22:30
Kako gdje, i gotovina i kartice. Amex, a pogotovo Diners nisu baš prepoznate kartice. VISA najbolje prolazi. Također imaj na umu da na vrijeme (dan, dva unaprijed, raspitaj se) rezerviraš funte u Hrvatskoj - može se dogoditi da nemaju na lageru. Ja sam svoje rezervirala u banci, tražila sam manje apoene.
prije 8 dana, 00:21
Kombinacija, gdje god sam mogla placala sam karticom a kes za birceve, standove i tak to:)
prije 8 dana, 02:21
hvala puno na savjetima, u banci sam se vec bila raspitivala, pogotovo radi kartica i provizija, u mojoj banci se mora prije rezervirat funte, a mm me uvjerava ma ajde stas kupovat funte, tamo ces. on se mislio pouzdat u svoj amex :D srecom imam ja visu.
prije 7 dana, 13:44