Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Anomaly scan i 4d ultrazvuk

Hej buduce mamice i vi koje ste to vec prosle, meni je ovo prva trudnoca (22 tjedan) doktorica me salje na anomaly scan 4d, malo jesam citala o tome i voljela bi ici, naravno muzek zeli ici sa menom :D Zanima me sto mogu ocekivati, na sto trebam pripazit da me se ne zezne jer to jedino mogu raditi privatno i cijene se oko 500kn +
2017 11 14
Zasto te salje na to?
2017 11 14
Doktorica me salje na to jer se navodno vide svi bebini organi, lice, ruke, noge, prstici, sve, a i meni ostanu slicice i fimic bebice u trbuhu, kaze da to nije obavezno al preporuca, uglavnom na svakom onicnom 2d ultrazvuku do sad je sve bilo ok, al slicice su crno bijele, dok kod ovog 4d su boji :)
2017 11 14
Mislim da se nemas sta posebno pripremati, postupak je kao i obicni ultrazvuk. Mi i sad znamo pogledat taj filmic sa sinom, jako lijepa uspomena. I da stvarno se sve vidi, sjecam se da nam je dok pokazivao gdje je tocno koja zilica u glavi i sl.
2017 11 14
To je detaljan uzv pregled svih organa. Ako ima potrebe, može se na vrijeme planirati liječenje i organizirati sve što je potrebno s tim u vezi. Znam za slučaj kad je beba odmah nakon rođenja trebala hitnu operaciju pa je ispala frka s transportom u drugu bolnicu/grad... Da je mama bila na anomaly scanu unaprijed bi se znalo što se može očekivati i porod bi se planirao na drugačiji način. Ako je sve ok (a najčešće je), ostane lijepa uspomena. Ja imam slike svojih blizanki s anomaly scana - toliko su detaljne da točno znam koja je koja. :") Pregled traje malo duže od običnog uzv-a.
2017 11 15
Vjerojatno postoji razlog zašto te dr šalje na anomaly scan. To se obično radi prije kombiniranog probira i amniocenteze i to kada je majka starije dobi, odnosno kad iz anamneze postoji sumnja na patologiju trudnoće. Dr Kos u klinici GineKos na okretištu tramvaja Črnomerec je vrhunski stručnjak za patologiju trudnoće i trenutno najveći autoritet kod dijagnosticiranja bilo kakvih nepravilnosti u trudnoći i ja bih se samo njemu dala u ruke i vjerovala mu.
2017 11 15
> Ofelija: > To je detaljan uzv pregled svih organa. > Ako ima potrebe, može se na vrijeme planirati liječenje i organizirati sve što je potrebno s tim u vezi. Znam za slučaj kad je beba odmah nakon rođenja trebala hitnu operaciju pa je ispala frka s transportom u drugu bolnicu/grad... Da je mama bila na anomaly scanu unaprijed bi se znalo što se može očekivati i porod bi se planirao na drugačiji način. > Ako je sve ok (a najčešće je), ostane lijepa uspomena. Ja imam slike svojih blizanki s anomaly scana - toliko su detaljne da točno znam koja je koja. :") > Pregled traje malo duže od običnog uzv-a. Lijepo ti je Ofelija napisala... To nije regularan test i dodatno se naplaćuje...pa tko želi napravi ga... ja sam ga napravila i pošto je sve bilo u redu bila sam smirena u trudnoći...
2017 11 16
Imam 26 godina tako da me sigurno ne salje zbog godina, mislim da je dr samo oprezna i da zeli sve ispitat buduci da mi je ovo prva trudnoca
2017 11 16
Onda nema potrebe za tim. Ako je sve u redu s trudnoćom, uistinu ne vidim razlog za plaćanje tog UZV.
2017 11 16
Taj isti dr. Kos zna postaviti i krivu dg. Just for the record. Been there, done that!
2017 11 16
Naravno. Svi griješe. Povremeno. Ali dr Kos ima puno više pravih dijagnoza, nego krivih. Ja sam bila njegova pacijentica daleke 2000. dok je još radio na Svetom duhu i zahvaljujući njemu imam divnu kći danas. I nisam morala riskirati s amniocentezom. Njegov nalaz anomaly scana je bio nepogrešiv. Čak je i težinu od male dobro procijenio. No ja sam imala i godine i tlak i oštećene bubrege i pet spontanih prije tako da nije za usporedbu s otvaračicom teme. Žena ima urednu trudnoću, 26 godina i uistinu nema potreba za ikakvim pretragama osim redovnih kontrola, a ako ima viška novca, neka ide i napravi to fore radi. I to će joj svaki ozbiljniji ginekolog reći.
2017 11 16
S prvim djetetom 4d uzv je bio čisti promašaj iz razloga što se od posteljice koja je bila smještena nekako čudno od naprijed nije apsolutno ništa vidjelo, iskreno puno se bolje sve vidjelo na običnom uzv (crno bijelom), totalni promašaj, nisu ništa uspjeli vidjeti, a s drugim djetetom se na 4 d uzv sve lijepo vidjelo, nisu potrebne nikakve dodatne pripreme
2017 11 17
Stvarno bi voljela ici, pa sam pitala za vasa iskustva :) narucena sam u jednoj privatnoj ambulanti, koliko sam mogla naci sve je provjereno :) ne zelim ici preko ponude dana jer nisam procitala nista dobro za tog doktora, radije dam vise pa sam sigurna da me nece pregledati netko tko je xyz @IrenaAR znaci ako je posteljica straga onda su bolji snimci? To je zanimljivo za znati,samo se nadam da ce beba surađivati hehe da ce se lijepo namjestit i da se nece skrivat kao na obicnom ultrazvuku :D
2017 11 17
> katarina777: > Stvarno bi voljela ici, pa sam pitala za vasa iskustva :) narucena sam u jednoj privatnoj ambulanti, koliko sam mogla naci sve je provjereno :) ne zelim ici preko ponude dana jer nisam procitala nista dobro za tog doktora, radije dam vise pa sam sigurna da me nece pregledati netko tko je xyz @IrenaAR znaci ako je posteljica straga onda su bolji snimci? To je zanimljivo za znati,samo se nadam da ce beba surađivati hehe da ce se lijepo namjestit i da se nece skrivat kao na obicnom ultrazvuku :D Idite slobodno, nemojte se brinuti. I mene je doktor poslao, a išlo je i jako puno prijateljica i kolegica. Neki jednostavno ne žele ići i ne žele trošiti na to, ali ja sam bila jako sretna kada sam to obavila i znala da je sve u redu. Tehnologija je toliko napredna da se sve vidi i bude jedno jako lijepo iskustvo, pogotovo ako vi i muž idete zajedno. Ja sam iskreno uživala i išla sam zbog sebe i da znam da je sve u redu. Doktori ne šalju ako sumnjaju u neki problem uvijek, više preporučuju da su i oni sami sigurniji. Ja nisam išla kod privatnog ginekologa, a na našim domovima zdravlja su zastarjeli instrumenti. Ovako je ovaj pregled dobrodošao i za vas i za vašeg ginekologa da se zna da je sve u redu.ja sam svojem ginekologu donesla na uvid te nalaze. Uživajte!
2017 11 19