Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Erasmus-razmjena studenata

pozdrav, zanima me od ovdje svih studenata, da li je išao uopće na kakvu razmjenu kakvi su dojmovi, kako npr odabrati njihove predmete da se podudaraju s vašima na faxu...? imam milijun pitanja a malo odgovora... odabrana sam za Austriju slušanje ljetnog semestra i sad naravno bube po glavi mi nedaju mira da nisam dovoljno spremna za to, kako ću ja odgovarati predmete...itd....doma situacija mi je takva da moji baš i nisu nešto oduševljeni ali nisu ni za to da ne idem...nadalje, imam dečka koji takođeeer nije nešto extra sretan time što idem...sve to mi onako malo neda mira i odlučujem odustati... :S
2017 11 20
Samo hrabro! Ja ne spadam u studentsku populaciju i nemam iskustva s razmjenama Erasmus... ali imam nešto životnog iskustva, pa vam od srca preporučam da ne odustajete unaprijed zbog toga što netko drugi nije baš sretan. Bili to roditelji, prijateljice, dečko... nevažno! To je vaš život, i vaša odluka.
2017 11 20
Trazi mail ects koordinatora s tog faksa u Austriji, oni bi ti trebali pomoci i poslati njihove kolegije pa ih ti usporedujes sa svojima i biras sto ces
2017 11 20
Moja sestra je slusala zimski semestar, u Becu. Na engleskom jeziku. Isto panicarila malo ali je sve prosla s odlicnim prosjekom. 😊 Ja nisam no gledajuci njeno iskustvo - predlazem ti da ustrajes u tome i odes svakako. Mogu je pitati ako te sto jos zanima, detaljnije.
2017 11 20
Nisam nikad bila, ali navijam za to da odeš. Dečko ako je pravi će razumjeti, ako ne tko ga šiša. Roditelji su uglavnom staromodna škola (bez uvrede) koja ne shvaća/ne vidi beneficije jer u njihovo vrijeme toga nije bilo. Šteta propustiti priliku, iskreno, mislim da se radi o iskustvu koje većini ostane u lijepom sjećanju! Bar svi poznanici za koje znam da su išli su sretni svojom odlukom. A mislim da je lagani strah i trema normalna. :")
2017 11 20
> TinTina987: > Trazi mail ects koordinatora s tog faksa u Austriji, oni bi ti trebali pomoci i poslati njihove kolegije pa ih ti usporedujes sa svojima i biras sto ces Bila sam danas kod našeg koordinatora i dosta predmeta se ne preklapa baš s našim predmetima. Dosta bi se priznalo predmeta u petoj godini, ali ne u četvrtoj, drugi semestar....zato gledam jel mi se isplati ići na erasmus i da na kraju kad dođem da mi ostane preko 3-4 ispita koja moram položiti ovdje....ne želim još jedno ljeto provesti u knjigama....
2017 11 21
Odi onda na petoj 😊
2017 11 21
Što se tiče preklapanja predmeta, teško ćeš naći da ti se sve poklapa. Zato je najbolje da ispitaš i svoje profesore na faksu da li će ti priznati određen predmet koji odslušaš vani. Možda se predmet ne zove isto kao na tvojem studiju, ali ima neke segmente unutar gradiva koji se poklapaju. Tvoj je izbor ići na Erasmus, ali isto tako i tvoja sastavnica Sveučilišta, odnosno fakultet na kojem si upisana ti mora pomoći u svemu. Obično svaki fakultet ima nekakvu međunarodnu suradnju pa se raspitaj da li je i kod tebe takav slučaj, surađuje li tvoj fakultet s fakultetom u Austriji...Uglavnom profesori bi trebali biti više upućeni u nastavne kolegije koji se tamo održavaju pa ćete više uputiti. Također postoji opcija da se kod njih vodiš da si npr. druga godina, a odslušaš neke kolegije s neke druge godine koje će priznati tvoj fakultet. Postoji mnogo caka, na tebi je da se dobro raspitaš. Ti ne bi trebala izgubiti godinu što se tiče predmeta i biti po nekakvoj kazni u smislu kad se vratiš da ti se predmeti ne poklapaju. Zato se dobro raspitaj kod profesora, u referadi...Moraju ti pomoći. Isto kao i sa pronalaskom smještaja.
2017 11 21
ja bih isto išla, svakako, isplati se i zagrijati stolac opet i položiti još te ispite koji se ne poklapaju. ja sam trebala ići u belgiju, pa odustala i žao mi je zbog toga sada.
2017 11 21
> KreativnoSelo: > Odi onda na petoj 😊 onda treba opet se zekit sa pitanjem diplomskog :S hjoj
2017 11 21
> KanyeWest: > > TinTina987: > > Trazi mail ects koordinatora s tog faksa u Austriji, oni bi ti trebali pomoci i poslati njihove kolegije pa ih ti usporedujes sa svojima i biras sto ces > Bila sam danas kod našeg koordinatora i dosta predmeta se ne preklapa baš s našim predmetima. Dosta bi se priznalo predmeta u petoj godini, ali ne u četvrtoj, drugi semestar....zato gledam jel mi se isplati ići na erasmus i da na kraju kad dođem da mi ostane preko 3-4 ispita koja moram položiti ovdje....ne želim još jedno ljeto provesti u knjigama.... To se meni desilo, zato nisam isla. Produzila bi studij dvije godine. Ali to si trebala prouciti prije prijave jer bi ti mozda zimski semestar bolje pasao itd. ili program drugog sveuciliste, ne znam kako te nitko nije uputio
2017 11 22