Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Sastanci. Ona i on. Brak /

BLOKIRAN RAČUN I ODNESEno 6 ALIMENTACIJA

Budući da sam samohrana majka a ja i otac djeteta nemamo kontakt niti on živi u našem gradu počelo mu je sa plače skidati alimentaciju od 960kuna za koje mene nitko nije obavijestio( niti je on znao za šta mu skida jer je pun kazni i sl) nego su redovno stizale na moj blokiran račun dok dug nije naplačen i dok mi nije cura na banci rekla da mi račun nije više blokiran.Ja ostala iznenađena kako se račun mogao sam odblokirati,i sad mi je rečeno da sam trebala odmah reagirati prije 7 mjeseci,kako sam mogla reagirati kad pojma nisam imala da ju dobijam. Eto toliko o zakonu i zaštiti alimentacija i ostalih sličnih zakona....
2018 02 19
Pozdrav! Ovo što ste napisali nema smisla, s obzirom da ste vi, kao zakonski zastupnik mlt. djeteta morali pokrenuti postupak izravne naplate kod Fine, ili ovršni postupak kod suda. Slijedom toga, nije moguće da niste znali za naplatu. Postoji mogućnost otvaranja zaštićenog računa za, između ostalog, uzdržavanje, ali ga vi morate otvorite, ne otvara ga Fina po službenoj dužnosti.
2018 02 19
> MilaElena: > Pozdrav! > Ovo što ste napisali nema smisla, s obzirom da ste vi, kao zakonski zastupnik mlt. djeteta morali pokrenuti postupak izravne naplate kod Fine, ili ovršni postupak kod suda. Slijedom toga, nije moguće da niste znali za naplatu. > Postoji mogućnost otvaranja zaštićenog računa za, između ostalog, uzdržavanje, ali ga vi morate otvorite, ne otvara ga Fina po službenoj dužnosti. Slazem se
2018 02 20
Meni je racun vec bio blokiran otac djeteta je poceo doprinosit tek prije 6 mjeseci cura ima 6 godina.ja sam za to doznala tek kad su mi rekli na banci da mi racun nije vise blokiran.jeli me sada razumjete
2018 02 20
Imam ja zasticeni racun i sve...ali zar me nije netko morao obavijestiti da dobivam alimentaciju pa bih ju zastitila i stavila na zasticeni racun.nego nista
2018 02 20
Nego mi je alimentacijom otplacen dug od 5200kn koji sam imala na mom normalnom racunu...
2018 02 20
> MilaElena: > Pozdrav! > Ovo što ste napisali nema smisla, s obzirom da ste vi, kao zakonski zastupnik mlt. djeteta morali pokrenuti postupak izravne naplate kod Fine, ili ovršni postupak kod suda. Slijedom toga, nije moguće da niste znali za naplatu. > Postoji mogućnost otvaranja zaštićenog računa za, između ostalog, uzdržavanje, ali ga vi morate otvorite, ne otvara ga Fina po službenoj dužnosti. Niste me razumjeli aliment je 6 mjeseci na mmoj blok racun.imam ja zasticeni.nakon 6god otac je poceo placati o cemu ja pojma nisam imala..
2018 02 20
Znači, on je vama dobrovoljno počeo uplaćivati? Ako je tako, nitko osim njega vam nije mogao javiti, jer čak ni Fina ne zna karakter sredstava koja se uplaćuju. E sad, možete zatražiti protuovrhu protiv onih koji su se ovrhama naplatili od vas, uz argument da sredstva nisu bila Vaša nego od mlt. djeteta.
2018 02 21
A šta je loše u tome da se dug otplatio?
2018 02 21
Lose je jer sad grad trazi svoje aliment sta mi je umjesto njega placalo.nije on dobrovoljno vec 6 god nije radio prijavljen i naravno sad kad je prijavljen direktno mu oduzimalo i stavljalo na moj racun.ja sam njega tuzila ima skoro sad 6 god.ali kako nije radio placala mi drzava 460kn umjesto njega..i sad oni traze nazad svoje...a dug sam mislila otplatit kad budem u mogucnosti.tj prodala sam zemlju na čiovu ima vise od god dana ali sudovi su prespori tek 18.4 imam termin.i tad bi taj dug otplatila.ja i mala smo same zivjele od 1609kn s tim da ide u vrtic.tu nabavljamo robu i tako.duzni na sve strane..al to je hrv realnost manje vise...
2018 02 22
Ono sto ide za dijeze ne smije se dirati s racuna. Tako ni alimen5acija. Nije smjela biti oduzeta.
2018 05 11