Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Da li je ovo preprodaja?

> Boston: > Da, slucajno tebi se trebam pravdati.Nije mi krivo uopce koliko sam smatrala toliko sam i stavila.I dalje sve ovo nema veze sto pises sa naslovom otvorene teme.Ocito je da je dozvoljeno ali nije korektno.Stvar opce kulture,obraza,pohlepe i svega ostaloga sto ide uz to. Boston, ne pravdajte se jer zato nemate razloga, a kako je jedno vaše obično i kratko pitanje u uvodu pokrenulo lavinu zbivanja pravo je čudo.. ovo što kažete...da je očito dozvoljeno, ma nije dozvoljeno! Nitko to nije dozvolio ni rekao kako se to može. To su si korisnice same stvorile to pravilo, jer ako pravilo nije zadano, ne piše i nije nigdje navedeno, može ga se protumačiti na 100 načina, kako kome paše. To je nešto poput "rupa u zakonu" koje mi, drevni narod Hrvati, itekako znamo pronaći...i uguziti se baš u tu rupicu. Ne može svaki zakon donijeti u sebi baš sve slučajeve, nešto se mora i podrazumijevati...inače bi zakoni bili takvi da ih nitko ne bi uspio iščitati doi kraja života. Dakle nikako ne zaključujem da je dozvoljeno zato što nigdje ne piše da nije dozvoljeno. I sad kad se stvar proda po većoj cijeni mogla bi mu cijena opet porasti :") tu će tek nastati burna rasprava..
2018 06 21
Sanja, potpisujem. Bas tako.
2018 06 21
Uglavnom došli smo da zaključka da svatko ima odrediti cijenu koju želi i tu se slažem 100% sa svima koji misle tako. No pojam preprodaje još uvijek nismo riješili, zašto je isti način transakcije van krpica preprodaja, a ovdje nije? Zašto su neke blokirane pod prepostavkom da su viđene ispred shs, pa sve sa preko 500,600 artikala različitih i slično? I po meni su onda još gore ove koje tu kupuju pa prodaju, jer "zajebu" dvije osobe, slijedeću osobu novčano, a prethodnu "osjećajno", znači takve osobe su definitivno bez ikakvih osjeća za poštenje, savjesti ili onog što je ispravno. Ok ovo je trgovina (iako ima i opcija zamjene i poklanjanja, ali dobro), nije udruga ili centar za socijalnu skrb, ali onda barem budimo poštene i imati iste kriterije za sve, jer još ni na jednoj temi; koja god bi bila recimo s primjerom preprodaje, evo konkretno one s nakitom s ebaya, svi su ju napali nitko nije rekao ima pravo odrediti cijenu koju želi, možda joj je potrebno za dijete, ma pametna snašla se i slično, a sad ovdje koliko vidim još je napadnuta i otvaračica teme i etiketirana da je ljubomorna, neka gleda svoja posla, što ima gledati tuđe profile, da ima premalo mišljenje o sebi, tko joj kriv što se nije snašla???? 😨
2018 06 21
> lauraos123: > Nadam se da je ovoj glupoj raspravi kraj Rasprava uopće nije glupa, dapače, jedna je od interesantnijih u zadnje vrijeme. Osim toga dobro i pokazuje od koga ne bi kupovala, jer mogu očekivat tako "slobodno" formirane cijene. ili kao što sanja urban kaže "Nitko to nije dozvolio ni rekao kako se to može. To su si korisnice same stvorile to pravilo, jer ako pravilo nije zadano, ne piše i nije nigdje navedeno, može ga se protumačiti na 100 načina, kako kome paše."
2018 06 21
Fascinantno je kako uvijek jedni te isti brane nemoralno ili njihovim rječnikom "snalažljivo". Ok, ja ja postajem i vlasnikom stvari kad ju kupim u trgovini pa svejedno ako nešto što je plaćeno 300 kuna prodajem za 400 kaže se da varam i preprodajem, nije li tako? O čemu vi svi? Pa ne bi nikako trebalo biti dozvoljeno niti u redu. Zašto uopće napadamo curu da zašto prati profile kojima je nešto prodala? Pa prodam parfem, tražim parfem i izbaci mi oglas za parfem koji sam nedavno prodala. Velika je vjerojatnost i da su slike moje, zar ne? Uglavnom, neka ne piše u pravilima da je preprodaja, po mojim kriterijima jest, a bome i po činjenicama koje smo iznijele već nekoliko puta ovdje.
2018 06 21
prava šteta što moram van, al jedva čekam čitati kad se vratim....napišite nešto pametno i argumentirano pozdrav svima, koliko vas ima
2018 06 21
> vedranapv: > > lauraos123: > > Nadam se da je ovoj glupoj raspravi kraj > Rasprava uopće nije glupa, dapače, jedna je od interesantnijih u zadnje vrijeme. > Osim toga dobro i pokazuje od koga ne bi kupovala, > jer mogu očekivat tako "slobodno" formirane cijene. > ili kao što sanja urban kaže "Nitko to nije dozvolio ni rekao kako se to može. > To su si korisnice same stvorile to pravilo, jer ako pravilo nije zadano, > ne piše i nije nigdje navedeno, može ga se protumačiti na 100 načina, kako kome paše." Ni meni nije glupa ni najmanje, i nažalost da barem možeš znati od koga ne bi kupovala, jer koliko ih ima ovdje s još po par profila, od tebe kupuje s jednog, a blati te s drugog. I općenito je zanimljivo u kojem smjeru ide naše društvo, ne sudeći samo po ovom forumu, već i po ostalim siteovima i na faceu, pa ono što vidiš na tv-u ili u svojoj okolini, sve iskrivljene vrijednosti, sve što nije ispravno, odjednom je postalo normalno i dapače poželjno, sjećam se isto tako jedne korisnice ovdje koja nije htjela vratiti zabunom uplaćen novac na njen račun, iako je prije toga x puta surađivala s korisnicom i ova je uvijek joj sve uredno platila i žena zabunom uplatila kak je ovu imala često u transakcijama stanarinu za stan, pa kakvi su to ljudi? Evo i mog nedavnog primjera; muž je našao 2000 kn i karticu na bankomatu i na kraju to bilo od nekog dedeka penzija, pa ja iskreno ne bi više pored tog čovjeka mogla leći da nije htio vratiti te pare.
2018 06 21
Slazem se.I sama sam takva.Sin je prosle godine pokvario 4 mobitela.Prije mjese dana kupim mu novi jer me žica vec mjesecima.Imao ga je 9 dana i otisao na turnir u Novalju i vratio se sa razbijenim ekranom.Navecer kada je stigao u zg javio je s necijeg mob. da dodemo po njega.Kad je muz stigao vec su svi otisli jer su se na vrijeme javila on je sam cekao kraj busa.Sofer mu je dao mob. od decka koji je zabiravio u busu mobitel jos ima folija na njemu i u maskici 235 kn.Naravno da sam sutra dogovorila sa mamom vracanje mobiteka.Za mene to nije bilo upitno niti jedne sekunde da li vratiti ili ne.Proslo je od tada skoro mjesec dana moj sin jos nema novi mobitel a ja spavam ciste savjesti
2018 06 21
> Tamara5485: > Fascinantno je kako uvijek jedni te isti brane nemoralno ili njihovim rječnikom "snalažljivo". Ne laje pas radi sela 8-)
2018 06 21
Nisu bitni osjećaji, bitno je stanje stvari. To što je netko povrijeđen jer mu je netko prodao stvar i zaradio više, kakve to veze :')
2018 06 21
> lauraos123: > Nisu bitni osjećaji, bitno je stanje stvari. To što je netko povrijeđen jer mu je netko prodao stvar i zaradio više, kakve to veze :') Radi se o neetičkom postupanju. Odnosno pretvaranju ove stranice u nešto što ona ne bi trebala biti. Osim toga, lijepo sam ti iznad odgovorila na tvoje tvrdnje da osoba kada nešto kupi postaje vlasnik i smije odrediti vrijednost stvari po svojoj volji, ali ti to preskačeš jer ti tako odgovara. I uz to pišeš bedastoće.
2018 06 21
> lauraos123: > Nisu bitni osjećaji, bitno je stanje stvari. To što je netko povrijeđen jer mu je netko prodao stvar i zaradio više, kakve to veze :') Wow, kakva logika! Po toj istoj logici nisu bitni ni Vaši osjećaji o tome da je to ok, nego je bitno stanje stvari da to zapravo nije u redu. Onda također ni Vaši osjećaji, koji su očito, sreća, trijumf i ponos, nisu bitni koliko crno pod noktom jer - to su samo Vaši osjećaji, a realno stanje stvari jest da ste nepošteni. Sva sreća da likovi koji brane laž i nepoštenje nisu u stanju ni prezentirati svoje stavove kak spada, ali ipak spremni su izvrtati do besvijesti kako bi svoje "osjećaje" nekako, bilo kako, ugurali u neku kategoriju, makar morali izmisliti novu kategoriju. Kao npr "siva zona". Siva zona znači da je dopušteno ako to meni odgovara, ali inače nije. I onda tako svatko tumači ....i hop, evo nas u sivilu. Svuda oko nas.
2018 06 21
Kak netko ima vremena pratiti što se nakon prodaje događa s artiklom?..., boli me džon što će kupac raditi s artiklom sam nek je zadovoljan, a ak još zaradi na njemu super, to bi mi bio kompliment!
2018 06 21
Zanimljivo je, kako skoro sve (cast izuzetcima) koje na neki nacin krse pravila, staju u obranu. Jos samo najjacih prevaranata nemamo na temi..sve dr.imamo, od prave preprodaje, preko uvaljivanja podrapanog s izgovorom u stilu Moja rijec protiv njene, preko ne tako ocite preprodaje jer su u pitanju stvari kupljene na MK, pa sve do dijeljenja/ dupliranja povratnih šakom i kapom. Stvarno zanimljivo..do mjere da mi se pocinje sve skupa gadit! Ako oduzmemo ove koje sam nabrojala ostaje nam koliko?!..2 cure koje jednostavno nije briga sto ce tko raditi sa artiklima.. a ostalo..Divota!
2018 06 21
> sunce777: > Kak netko ima vremena pratiti što se nakon prodaje događa s artiklom?..., boli me džon što će kupac raditi s artiklom sam nek je zadovoljan, a ak još zaradi na njemu super, to bi mi bio kompliment! Pa već nekoliko puta, ako ste malo pročitali temu od početka, je ponovljeno da nitko ne prati šta se događa sa njegovim prodanim artiklom, i ne pada mi na pamet na tako nešto gubit vrijeme, ali osim šta prodajemo smo i kupci i zato pretražujemo i naletimo na svoje ex.artikle.
2018 06 21
1 2 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 16