Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Tražim topli dom za pronađenog psa

Jučer sam našla napuštenu kujicu u šumi kraj Zaprešića. Spremala se oluja, a njene okice su zasvijetlile kraj ceste. Vratili smo se. Bila sam uvjerena da ju je udario auto. A onda šok. Nije auto, već je toliko izgladnjela da se sva sfrkala, jedva je stajala na nogama. Otvorila sam vrata od auta, a ona se dovukla pogledala me kao da govori:.. uzmi me, pomozi mi. Uzela sam je u auto. Donijela doma, okupala, pregledala, zvala dežurnog veta, nahranila ju po njegovim savjetima. Kujica ima cca 6 mjeseci, po mojoj procjeni. Poslije sam ju odnijela van da obavi nuždu. Od iscrpljenosti nije mogla hodati. Napravi dva koraka pa se sruši. Jutros kod veterinara drugi šok, nije štene. To je odrasli pas oko godine dana starosti. Cijelio osoblje se zgražalo kako je mršava. Zdrava je, nema buhe. Strašno mila, dobra. Zahvalna. Prezahvalna. Nije čipirana i procjena je da je lutala mjesecima. I gladovala. Po preporuci veta dajem joj svakih sat vremena po malo hrane. Sutra ću zvati komunalnog redara radi smještaja u azil. Ne mogu ju zadržati. Imam psa koji ludi i divlja i napada ju pa je on sad u sobi, a ona u kuhinji. Imam premali stan za dva psa. Muž mi je teško bolestan i ne mogu psi divljati oko njega ili po njemu,a on leži. Ja počnem raditi za tjedan dana, kći u školu i o psima se nema tko brinuti. Ona je predivna. Manji pas. Crna s bijelom flekom na prsima. Veličine kavalir španijela, a slično i izgleda. Ima spuštene uši i njuškicu kao kavalir. Mirna je i tiha. Mislim da je idealna za obitelj s djecom jer je jako umiljata. Azil mi se ne sviđa pa molim ako je tko želi udomiti da mi se javi narednih par dana. S njom je sve ok, samo je očajno mršava. U 21. Stoljeću nitko kod nas ne bi smio biti gladan. Slike šaljem na mail, Viber ili Wapp
2018 08 26
A možda da nekakvu udrugu kontaktirate? Ne vjerujem komunalnim redarima još da je uspavaju. :( Srčeko malo.
2018 08 26
Možda da probate i na let go oglsiti te njuškalo i forum hr ako bi je tko udomio.
2018 08 26
Ajme pa preslatka je. ❤️ Svaka ti cast vratiti ce ti se to dobro djelo u zivotu sigurna sam. Bar da je vise takvih i u potpunosti te razumijem☺️ Zelim ti svu srecu i tebi i njoj u novom zivotu💖
2018 08 27
Hvala svima <3 Njuškalo i Let go ne dolaze u obzir. Na Forum.hr sam stavila kao i na Rodu, tamo sam starosjedilac. Malena može otići samo u provjerene ruke i to u Zagreb, Zagrebačku ili Zagorsku županiju gdje ja mogu nju posjećivati i provjeriti kako je. Udruga Šapica je zadnja solucija. Moram kontaktirati komunalnog redara jer je takva procedura za nađene pse u mojem gradu. Što se tiče troška cijepljenja, čipiranja, hrane i sl. to plaćam ja. Njoj treba samo njena osoba koju će ju voljeti. Unatoč silnoj patnji koju je proživjela, nije plaha, baš suprotno. Jako je draga i pametna i brzo uči. Danas smo bile i u šetnjici. Hodala je. Izuzetno polako pa bi malo sjela da odmori, ali barem se više nije rušila kao jučer. Uh.. Pitam se kakva osoba ju je mogla tako ostaviti?!
2018 08 27
Predivna ❤️
2018 08 27
Preslatka je Nadam se da ce se naci normalna osoba da ju udomi Nikad mi nece bit jasno kako netko moze zivotinju samo izbacit na cestu
2018 08 27
Ima li kraja takvom odvratnom napustanju tih medenih bica? Seka i ja na GO daleko od Zg i vec danima brinemo o dva macica starosti cca tri tjedna. Pokusavamo isto naci im dom jer odlazimo kroz dva dana. </3 Sretno! :,'(
2018 08 27
Hvala svima. Cura je zbrinuta <3
2018 08 27
> KreativnoSelo: > Ima li kraja takvom odvratnom napustanju tih medenih bica? > Seka i ja na GO daleko od Zg i vec danima brinemo o dva macica starosti cca tri tjedna. Pokusavamo isto naci im dom jer odlazimo kroz dva dana. </3 > Sretno! :,'( A sta bude sa macicima, ako im ne nadete dom?
2018 08 27
> Blliss: > > KreativnoSelo: > > Ima li kraja takvom odvratnom napustanju tih medenih bica? > > Seka i ja na GO daleko od Zg i vec danima brinemo o dva macica starosti cca tri tjedna. Pokusavamo isto naci im dom jer odlazimo kroz dva dana. </3 > > Sretno! :,'( > A sta bude sa macicima, ako im ne nadete dom? Udomit ce ih mozda prijateljica jedne cure koja ih isto dolazi hraniti. Otok je prepun macaka koje se same snalaze kako umiju. Veterinar takoder ne postoji otkad je zadnji umro. Tuga
2018 08 28
> Tanči14: > Hvala svima. > Cura je zbrinuta <3 Divno. Nek joj je sa srecom! 😊
2018 08 28
Svaka cast i bas mi je drago da ste joj nasli dom :)
2018 08 28