Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

LH trakice...........

Ok molim iskustva s LH trakicama........ u plodnim danima ne pokazuje ovulaciju i onda pokaže 17. dan ciklusa blijedu crticu i 18. više uopće ne :I Niš ne kužim...
2018 09 21
LH trakice su pozitivne kad je testna crta debela kao kontrolna ili još jačeg intenziteta. Sve drugo nije pozitivno. Ili je testiranje u krivom teminu ili uopće nema ovulacije (može se desiti kod pcos-a). Najsigurnije je istovremeno mjeriti i bazalnu temperaturu pa kroz mjesec - dva uloviš ritam kad zapravo ovuliraš, a onda si to čovjek i potvrdi sa LH trakicama.
2018 09 21
Redovito se kontroliram kod gin. tako da bi trebalo sve bit ok, zato i jesam u čudu. Jel može bit do toga što su trakice s e-bayja ili je do stresa?! Hmm.... Ciklus je 28 dana, pa bi ov. trebala biti 14. dan. Testirala sam skroz od menge pa do sad... Znam da traka mora biti tamna kao i kontrolna, ali sam očekivala da je ovo "najava" ovulacije i da će danas ili najkasnije sutra biti debela. Bazalnu ne mjerim..
2018 09 21
Nema veze kaj su s e baya. Bazalna plus trakice plus praćenje sluzi. Neki koriste i one mikroskopiće za slinu. Folikulometrija je najvjerodostojnija, ali najkompliciranija. Mislim, pretpostavljam da ciljaš trudnoću, zato sve ovo pišem :)
2018 09 21
Onda najvjerojatnije ovuliraš ranije u ciklusu, poprati bazalnu temperaturu pa će sve biti jasno.
2018 09 21
Aha aj to je korisno znat, to sam i sama nekak mislila, LH trakica je LH trakica..... sigurno nije čarobna ova iz dućana 15x skuplja, da ne reklamiram :D :D Ma htjela sam vidjet kad je ta čarobna ovulacija... 8-) Teehee u kojim slučajevima se radi folikulometrija, kad su problemi oder..? Bijah kod svog gin. u pola ciklusa i kaže da vidi folikul.
2018 09 21
LeSock ovo je prvi mjesec kak pratim...... i pratila sam je od 6 dana ciklusa (znači čim se završila M)..... Onda kasni ili je nema.... :I
2018 09 21
Ako ti je tek prvi mjesec nema mjesta panici, ne mora niti svaki ciklus biti ovulacijski. I ovulacija može biti i npr. 10. dan ciklusa, nije u kamenu zapisano da mora biti točno u sredini. Folikulometrija se radi kao dio dijagnostike kod poteškoća sa začećem, jer folikul na uzv ne znači i da je puknuo, zato se to prati par dana da se točno vidi da li je folikul pukao i da li je na tom jajniku žuto tijelo.
2018 09 21
Tako je, folikulometrija je uzv. Radi se ponekad par dana za redom u nekom periodu ciklusa. Ne znam kako sada stvari funkcioniraju jer to stalno mijenjaju, ali svojevremeno se na D uputnicu moglo hodočastiti godinu dana u ustanovu/bolnicu. Možeš ju naravno raditi i privatno.
2018 09 21
Ok hvala objema, samo da nisu falše LH trakice iz Kine, to bi me uzrujalo :D :D :D :D
2018 09 21
Ja sam s trakicama otkrila da mi je u ciklusu od 27 dana ovulacija 15. ili 16 dan, prvi mjesec isto nisam nista uhvatila a poslije da,svaki mjesec. Trakice su dobre i one najjeftinije jako je bitno samo da se bar 4 sata prije testiranja ne prazni mjehur
2018 09 21
> bran32: > Ja sam s trakicama otkrila da mi je u ciklusu od 27 dana ovulacija 15. ili 16 dan, prvi mjesec isto nisam nista uhvatila a poslije da,svaki mjesec. Trakice su dobre i one najjeftinije jako je bitno samo da se bar 4 sata prije testiranja ne prazni mjehur Ma daj! Pa prepalo me malo kuzis, 30 godina, pa da nema ovulacije. Jesi li uvijek u isto vrijeme testirala, jednom dnevno ili više? Kažu da treba testirati između 10 ujutro i 20 navečer, tak neš ak sam dobro zapamtila....
2018 09 21
Svaki dan kad bi dosla s posla oko 16 sati, ni slucajno na prvi jutarnji urin, kad sam otkrila ove jeftine trakice onda sam ih nakupovala pa bi nekad i dva puta dnevno testirala. Mene je iznenadilo da mi taj drugi dio ciklusa traje 11 dana svaki put, a prvi onda varira. Zaboravih napomenuti brzo je upalilo zahvaljujući trakicama :)
2018 09 21
Hvala Bogu sto si ostala trudna! <3 Uživaj u tom periodu :) Aaaaa ja sam svako jutro testirala!! :O Hvala ti na toj informaciji... Pa da, mene je jedan test ispao 85 lipa pa mi nije zao....
2018 09 21
Nema na cemu:), sretno
2018 09 21
1 2