Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Otvaranje kafića

Cure, trebam pomoc S 1.1. Otvaram kafic ali nemam završenu srednju za konobara, pa sam se odlucila na prekvalifikaciju ili nekkavo osposobljavanje za konobara, ima li netko da je imao istu situaciju, ili zna gdje se to moze čim jednostavnije obaviti?
2019 06 21
Imas dvije opcije. Ili napravis tecaj - vecernja skola (kod nas napravi se to u pucko otvoreno uciliste) ili zaposlis jedna ona osoba s srednja strucna skola i neka ti ta osoba bude strucna osoba. Mali savjet, kafic nije mala stvar kako izgleda, ako niste u struci, razmislite dobro u koji posao idete. Sretno
2019 06 21
Zar moraš biti konobar da bi otvorio kafić?
2019 06 21
Ako niste te struke, umjesto obrta mozete otvoriti jdoo gdje vam struka nije vazna.
2019 06 22
Pala mi na um prije cca 10 godina ideja da se bavim ugostiteljstvom, išla sam na to stručno osposobljavanje, ništa strašno i ne traje dugo, otvorila obrt i to je to. Znam da možeš ti biti vlasnik bez struke, ali moraš bar 1 zaposlenog konobara imati, a kako je s jdoo, ne znam. Ovo kad imaš zaposlenog konobara ima smisla ako je osoba od povjerenja, inače si u gabuli ako ode. Kad već otvaraš, možda je najbolje da ti sama imaš sve potrebno. I da, kao što je netko napisao, ugostiteljstvo je krvav posao, pogotovo kad sam radiš, nit' petka nit' svetka. Ja sam se dovela u jako loše psihofizičko stanje. Srećom pa sam shvatila da je došao kraj i otišla. Ne želim deprimirati, nego biti realna. Kod nas se često mijenjaju vlasnici novootvorenih lokala jer ljudi teško podnose pritisak. Velika je konkurencija, manjak ili jako loša ponuda radnika tako da sve pada na tebe. A radit' 24/7 i ostat' normalan.. teško. Bilo kako bilo, sretno!
2019 06 22
Pozdrav, umjesto obrta bih ti savjetovala da otvoris firmu (jdoo)... ipak sigurnije je za tebe posto kod obrta odgovaras svom svojom imovinom a kod firme to nije slucaj... vlasnica sam lokala pa znam o cem pricam
2019 07 03