Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

Second hand trgovine Zagreb

Bok žene, kupujete li u second hand dućanima? Trebala bih preporuku gdje i kada kupovati, te po kojim cijenama pronalazite odjeću? Naime, svratim ponekad, ali često mi se čini preskupo - kaputi i po 200 kn, a nekad bih naletjela na predmete koji su skuplji nego u trgovini. I to sve roba lošije kvalitete (kik, lidl, h&m). Molim, podijelite neku tajnu sretnog šopingiranja u second hand trgovinama :)
2022 04 02
Second hand kultura nažalost kod nas nije razvijena kao vani, roba uglavnom dolazi izvana, ono što se nije prodalo u njihovim SH shopovima (koliko sam ja čula, nek me netko ispravi ako griješim). Uglavnom, nakon brojnih pokušaja po Zagrebu i Rijeci, odustala sam, roba po cijenama kao i ovdje ili kao i na sniženjima, a u puno lošijem stanju i uopće nema nekih upečatljivih i posebnih komada, doslovno krpe za koje ne znam u kakvim su uvjetima skladištene i koliko su stare. Dosta ljudi mi je reklo da za svaki dućan treba znati dan na koji im dolazi nova roba i ići često pa se može uhvatiti dobar "ulov", ali ja za to nemam živaca. Nekako mi je draže ovdje na krpicama, smatram da je to i dalje u duhu kružne ekonomije, mogu pronaći točno što mi treba u odličnom stanju po super cijenama, ali voljela bih da imamo još opcija (dobar second hand dućan ili neka druga stranica).
2022 04 02
> BiggieS: > Second hand kultura nažalost kod nas nije razvijena kao vani, roba uglavnom dolazi izvana, ono što se nije prodalo u njihovim SH shopovima (koliko sam ja čula, nek me netko ispravi ako griješim). Uglavnom, nakon brojnih pokušaja po Zagrebu i Rijeci, odustala sam, roba po cijenama kao i ovdje ili kao i na sniženjima, a u puno lošijem stanju i uopće nema nekih upečatljivih i posebnih komada, doslovno krpe za koje ne znam u kakvim su uvjetima skladištene i koliko su stare. > Dosta ljudi mi je reklo da za svaki dućan treba znati dan na koji im dolazi nova roba i ići često pa se može uhvatiti dobar "ulov", ali ja za to nemam živaca. > Nekako mi je draže ovdje na krpicama, smatram da je to i dalje u duhu kružne ekonomije, mogu pronaći točno što mi treba u odličnom stanju po super cijenama, ali voljela bih da imamo još opcija (dobar second hand dućan ili neka druga stranica). Slažem se.♥️
2022 04 02
Blizu križanja Ozaljske (na Ozaljskoj je) i Selske ima jedan, bila sam par puta i čini mi se da su im stvari baš ono, jedinstvene i posebne. Cijene baš i ne 😄 pa eto ako se nađeš u blizini da znaš
2022 04 03
Hvala na odgovorima 😃 znači ipak je loša situacija... Ma upravo tako, nema upečatljivih komada, ili se barem odmah rasproda, ostanu samo "basic" stvari, ništa posebnije za što bih onda i rado izdvojila veću cifru. A razmišljam o second handu upravo zato što na krpicama ima sve manje izbora, teško pronađem nešto što mi se sviđa. Jazzy, hvala na preporuci, svratiti ću kad budem na ozaljskoj 😃
2022 04 03
Ja kupujem u Textile house, imaju nekoliko psolovnica (dubrava kod hgspota, maksimirska...) i ima SVEGA, zavisi kak naletis. Uglavnom kupujem stvari za fotkanje, pa npr nadem korzet za 40 kn, haljinu za 10 i slicno. Vrijedi svako tolko skoknuti. Nova kolekcija im bude po visim cijenama, a onda kak vrijeme prolazi spustaju pa u nekom trenu bude VSE po 15, 10 , 5, 3 kn. Naci udes u ducan, sve sto vidis je 3 kn. Caka je u tome sto se naravno sve dobro brzo proda.
2022 04 04
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/2cf582c901305707de53b1ec109b5561.jpg) ovaj korzet je kupljen tamo suknja je s krpica :D
2022 04 04
> Nathaniel13: > Ja kupujem u Textile house, imaju nekoliko psolovnica (dubrava kod hgspota, maksimirska...) i ima SVEGA, zavisi kak naletis. > Uglavnom kupujem stvari za fotkanje, pa npr nadem korzet za 40 kn, haljinu za 10 i slicno. > Vrijedi svako tolko skoknuti. > Nova kolekcija im bude po visim cijenama, a onda kak vrijeme prolazi spustaju pa u nekom trenu bude VSE po 15, 10 , 5, 3 kn. > Naci udes u ducan, sve sto vidis je 3 kn. > Caka je u tome sto se naravno sve dobro brzo proda. Slažem se. Dosta zgodnih stvari sam tamo našla. Sviđa mi se njihov način prodaje, roba se stalno obnavlja novim kolekcijama, dok u svim drugim secondima mi se čini kao da stoji ili previše vuče na vintage što nije moj stil. U textilu ima puno robe i izbora, ali je sve poslagano, na vješalicama. Vidjela sam i po drugim gradovima da je koncept isti. Odem kad bude sniženo na 20 ili 15 kn. Nekad nađem jednu stvar, nekad za 200 kn kupim puno toga. Kad je sve po 5 ili 3 kn je rijetkost da ćete naći nešto modernije, ali zna zalutati i tada neki komad zanimljive odjeće. Naletila sam i na stvari s etiketom, ali i potrefila da je nešto s nedostatkom, ali to sam skužila kad sam došla doma. Treba uzeti vremena, imati strpljenja i gledati. Mislim da unutra zalaze žene različitih dobi i mogućnosti, vidjela sam školarke i studentice, ali i gospođe koje rade na vrlo dobrim mjestima i imaju dobru plaću. Samo što se naravno, nitko neće pohvaliti s tim javno - da je kupio nešto u second handu. Mislim da se većina srami to priznati. Meni je izazov ući kod njih, ne znaš koji te izbor čeka, a možeš se ugodno iznenaditi. Jedino što tamo ne gledam su torbe i cipele.
2022 04 04
U Zagrebu, blizu tresnjevackog placa ima jedan shs gdje zna biti dizajnerskih komada, ako nekog zanima. Nisam nista kupovala tamo ali mi znaju imati dobrih komada u izlogu. I meni je osobno preskupo za shs, al cesto to pomislim za shs danas. Prije sam cesce znala kupovati tamo.
2022 04 05