Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dućani, artikli, rasprodaje /

Narudzbe ebay/aliexpress

Pozdrav, Zanimaju me Vasa iskustva s narucivanjem posiljki iz Kine nakon uvodenja ovog zakona da sve posiljke podlijezu carini? Cula sam svasta, neke je oderalo, nekima nije uopce naplatilo carinu pa me zanimaju Vasa iskustva, posebno za male pakete koji nisu preko cca 150 kn. Unaprijed hvala♡
2022 05 30
Pozdrav, meni osobno nije dodatno naplaćen ni jedan paketić s Aliexpressa (zato jer se prepakira u Budimpešti pa kad dođe u Hrvatsku, paket nije "izvana" nego je stigao iz EU, pa ne ide na carinu), jedino je odmah kod kupnje već uračunat PDV i to je jedino povećanje cijene.
2022 05 30
carina.gov.hr/vijesti/od-1-srpnja-2021-stupaju-na-snagu-nove-odredbe-o-e-trgovini/9580 Carina se ne naplaćuje za pakete ispod 150 eura, a ako paket dolazi iz zemlje koja nije u EU naplaćuje se PDV na uplaćeni iznos + obrada. Ebay je počeo uključivati VAT (tax) da olakša kupcima, no kod nas to ne registriraju (namjerno ili ne), pa im se mora pisati prigovor jer je inače riječ o dvostrukom oporezivanju. Upravo imam takvu situaciju, vjerojatno će mi vratiti samo pdv, naplata obrade ostaje. Zanimljivo je kad naručim od Deciem-a ili Cult Beautyja (izvan EU), isto je uključen VAT, ali sve dođe bez dodatne naplate obrade. Moj paket s ebayja je imao kod izvana na temelju kojeg se vidi da je već naplaćen tax, a na mojoj pošti se prave ludi, kao ne znaju što to znači...
2022 05 30
Carine se posiljke i ispod te vrijedosti. Meni je samo za jedan paket s aliexpressa stigla obavijest da moram platiti i carinske troskove, ali ga nisam otisla podici u postu jer je doslovno kostao manje od 10kn.
2022 06 04
> Desinićka: > Carine se posiljke i ispod te vrijedosti. > Meni je samo za jedan paket s aliexpressa stigla obavijest da moram platiti i carinske troskove, ali ga nisam otisla podici u postu jer je doslovno kostao manje od 10kn. Zar nije samo PDV ako je ispod 150 eura? Pošta je odgovorila da mi vraćaju uplaćeno, ali onaj njihov online obrazac je užasan, traže sve žive podatke...
2022 06 04
Pdv obracunaju prilikom placanja, nisam cula ni za kakav povrat....
2022 06 05
Meni su vratili za paket iz UK jer je Ebay već naplatio porez (imam tax invoice s onim brojem kojeg traže), ispunila sam obrazac za prigovor i javili su mi sljedeći dan da mi vraćaju uplaćeno.
2022 06 05