Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Čudan susjed

Vidjela sam neke teme prije da su se korisnice žalile na svoje susjede zbog raznih razloga 😁 Pa sad evo i ja pišem što me muči, možda pročitam koji savjet. Iznad nas na katu živi susjed, samac, umirovljenik koji stalno nešto lupa (pretpostavljamo da nešto izrađuje). I stalno se čuje nekakvo struganje, kao da razmješta namještaj. Iz to, počeo je puštati po cijele dane/noći glazbu. Nekad bude jazz, a nekad su nekakvi zvukovi kao da se netko uči svirati na klaviru i orguljama. Dosad smo to nekako i trpili, ali sad kako imamo malu bebu počelo me je to živcirati, jer osjetim da se i beba nekad trzne u snu, pogotovo kad čuje to struganje. Pokušala sam mu pozvoniti na vrata, ali mislim da tu nema uspjeha. Uopće ne reagira. Čovjek je čudak. S nikim nema ni posla u zgradi, a ne voli ni vratiti pozdrav kad mu se obratite pri susretu na hodniku. Sad ga dugo nisam susrela, kao da ne izlazi po cijele dane iz stana. Ne da mi se više ići nekome na vrata i moliti da bude tiše, zna se red u stanu i koji su uvjeti života. Pitala sam susjede na katu čuju li išta, ali nisu još uočili. Ili nitko ne želi imati posla s čudakom pa šute. Glazbu bi netko još i mogao čuti, ali mislim da struganje po podu možemo samo mi, jer je iznad nas. Isključeno je i zvanje policije. Ne želim se s tim natezati, ne vjerujem da ću išta s tim postići, a samo ću ja imati dodatnog posla objašnjavajući zašto zovem ili uvjeravati u buku. Sad je pola jedan u noći, još ne spavam, a susjed i dalje lupa iznad nas. Što napraviti u takvoj situaciji?
2022 09 26
Pa mislim da ako ne želite zvati policiju ne postoji drugi način nego mu ići na vrata i lupat dok ne otvori. 😅 ili šutit i trpit što ne vodi nikada..
2022 09 27
> Eisen77: > Vidjela sam neke teme prije da su se korisnice žalile na svoje susjede zbog raznih razloga 😁 > Pa sad evo i ja pišem što me muči, možda pročitam koji savjet. > Iznad nas na katu živi susjed, samac, umirovljenik koji stalno nešto lupa (pretpostavljamo da nešto izrađuje). I stalno se čuje nekakvo struganje, kao da razmješta namještaj. Iz to, počeo je puštati po cijele dane/noći glazbu. Nekad bude jazz, a nekad su nekakvi zvukovi kao da se netko uči svirati na klaviru i orguljama. > Dosad smo to nekako i trpili, ali sad kako imamo malu bebu počelo me je to živcirati, jer osjetim da se i beba nekad trzne u snu, pogotovo kad čuje to struganje. > Pokušala sam mu pozvoniti na vrata, ali mislim da tu nema uspjeha. Uopće ne reagira. Čovjek je čudak. S nikim nema ni posla u zgradi, a ne voli ni vratiti pozdrav kad mu se obratite pri susretu na hodniku. Sad ga dugo nisam susrela, kao da ne izlazi po cijele dane iz stana. > Ne da mi se više ići nekome na vrata i moliti da bude tiše, zna se red u stanu i koji su uvjeti života. > Pitala sam susjede na katu čuju li išta, ali nisu još uočili. Ili nitko ne želi imati posla s čudakom pa šute. Glazbu bi netko još i mogao čuti, ali mislim da struganje po podu možemo samo mi, jer je iznad nas. > Isključeno je i zvanje policije. Ne želim se s tim natezati, ne vjerujem da ću išta s tim postići, a samo ću ja imati dodatnog posla objašnjavajući zašto zovem ili uvjeravati u buku. > Sad je pola jedan u noći, još ne spavam, a susjed i dalje lupa iznad nas. > Što napraviti u takvoj situaciji? I sama živim pokraj bučnih susjeda, kada lupaju u nedozvoljeno vrijeme lupam i ja njima, pa se utišaju, a ako kod vas živi stari čovjek onda uzalud trud jer stari polude pa ih nije briga.
2022 09 27
Ako ste podstanari, onda si lagano tražite novi stan. A ako niste, žao mi... Ljudi su živjeli u zgradama sa shizofrenim osobama, koje su se derale, lupale, razbijale, svašta svašta, zvalo se i Provjereno, spreme ih par mjeseci na psihijatriju i kad izađu, opet po starom. Ako je gospodin vlasnik stana, a i Vi svog, pa da se skupite Vas par vlasnika u zgradi i dignete privatnu tužbu za isključenje iz suvlasničke zajednice? Ali to traje i traje i traje... Vjerojatno gospodin ne bi ni dočekao iseljenje... Drugi pravni način ne postoji jer je pravo vlasništva najjače pravo i Ustavom zagarantirano. Sve dok gospodin uredno plaća komunalije (pridonosi općem dobru) i ne dovodi u životnu opasnost druge stanare ili neki drugi razlog zašto bi mu se sudski trebalo ograničiti njegovo pravo vlasništva, ne možete tu ništa.
2022 09 27
Nažalost, jako teška tema. I sama imam jako bučne susjede. Na početku kada smo se tek uselili u stan, primjetili smo njihovu buku i način života,a li eto tek smo došli pa smo i tolerirali i šutili. S vremenom su postali sve bučniji i bučniji i zasta je došao dan kada je muž otišao na vrata da im kaže da tako više neće ići. Dva dana su bili na miru i onda je počelo sve ispočetka, puno gore jer su sad radili nama neke stvari iz inata. Što je još bolje počeli su se praviti blesavi, prestali nas pozdravljati, kao da mi njima nešto radimo, a ne obrnuto. Javili smo se i predstavmici stanara, zaista ih je žena u par navrata opomenula, ali ni to nije bilo dugog vijeka (mislim,oni tako žive,njima je to normalno). Sreća u nesreći je da smo postanari, te renoviramo kuću tako da ćemo se ubrzo odseliti. Ali u međuvremenu smo rekli i vlasnici stana i ona ih je išla opominjati! ne znam koliko policija tu ima volje djelovati uopće. sada čim počnu bučiti, počnem im lupati po njihovom zidu i opominjati da se utišaju( zaista nije baš najugodnija opcija, ali se stišaju skroz jer im to smeta). Ako možete najbolje je otići iz takviog stana jer tu nema života. Nama je vlasnica stana rekla da nakon što odemo da će raditi izolaciju na zidu, ali s takvim susjedima mislim da niti ona neće biti produktivna.
2022 09 27
Ne izgleda mi to lako rješivo. Razumijem da vi imate problem, ali ima i on. Puno je ljudi nestabilno ili imaju blaže poremećaje koji nisu za instituciju, u institucijama nema toliko mjesta. Ljudi koji žive sami i nemaju mlađih osoba koje žive u blizini i pomažu im ili o njima brinu, u velikom su problemu. Tko zna kakvu si je on priču zabrijao u svojoj glavi. Da je svjestan situacije, ne bi to činio. Ako bi činio i namjerno, i to je isto vrsta poremećaja. Ja stvarno imam sreće sa susjedima. U prošloj zgradi su mi nosili kolače, sada su nam bili također dobri susjedi koji su odselili, došli su podstanari, živi se ne čuju zajedno sa psom. Sigurna sam da vam je vrlo neugodno cijelo stanje, pogotovo ako je svakodnevno i u večernjim ili noćnim satima kad se svijet primiri da bi spavao, ali ne znam da imam neki savjet koji bi bio koristan. Koliko vam to već traje?
2022 09 27
Mi smo nakon 5 godine maltetiranja od takvih susjeda iznad nas, morali prodati stan. Nakon što sam jednom u 4 ujutro išla zamoliti da se stišaju jer mi se beba probudila u plaču( zvučalo je kao da cijepaju drva po parketu), nakon toga je postalo još gore. Namjerno su udarali, hodali bosi parketom na petama iz čistog inata. Primitivci. Ako je i ovaj čovjek takav, s takvima na žalost nema razgovora ni dogovora.
2022 09 27
Hvala vam što ste se uključile u temu. 😘 Da ne odgovaram svakoj pojedinačno, pokušat ću ovako ukratko napisati sve. Podstanari smo, trenutno smo isto u izgradnji svojeg doma. Traženje drugog stana otpada, nakon potresa je lutrija pronalazak prikladnog stana, ako nešto i bude dostupno, onda je cijena kao suho zlato. Stanarina nam je i za ovaj stan nedavno povećana, a već smo i sami morali neke renovacije učiniti zbog bebe. I teško je sad seliti u novo podstanarstvo. Ta njegova buka traje otprilike godinu i pol. Prije smo se više tome čudili, nekako i naviknuli, ali sad zbog bebe ipak to nije prikladno. A i sama sam nervozna, jer hvatam priliku da se naspavam kad mogu, a onda stalno neka buka u pozadini. Vlasnici stana su upućeni u to, ali nisu pokazali interes ili bilo kakav savjet u vezi toga.
2022 09 27
> Eisen77: > Isključeno je i zvanje policije. Ne želim se s tim natezati, ne vjerujem da ću išta s tim postići, a samo ću ja imati dodatnog posla objašnjavajući zašto zovem ili uvjeravati u buku. > Sad je pola jedan u noći, još ne spavam, a susjed i dalje lupa iznad nas. > Što napraviti u takvoj situaciji? Sjećam se dok sam još živjela s roditeljima da je kod nas u zgradi bila slična situacija sa konstantnom čudnom bukom od jednog susjeda, lupanje, struganje i tako cijeli dan. Susjedi su prijavili, sad ne znam točno kome, da li policiji ili nekom inspektoratu da se u stanu očito odvija neki ilegalni obrt. Na kraju je tako i bilo i nakon te prijave je prestalo. Na policiju možeš prijaviti anonimno i oni su dužni reagirati, tada će pričati sa svim susjedima i reći da se radi o anonimnoj prijavi. Tu gdje trenutno živim mi je prije par godina tako došla policija zbog jednih glasnih susjeda i nemamo pojma tko ih je pozvao, a u zgradi smo sa 9 stanova.
2022 10 02