Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

invisalign aparatić

Pozdrav, iskustva?
2023 07 19
Evo ja sam bas stavila metalni. Frendica je stavila udlage te. Njoj je receno da se brze poprave stvari, cca 6mj, medjutim pokajala se. Stvar je da se te udlage mijenjaju svaki tjedan, sami ih mijenjate, ali ih mozete skidati. One u jednom trenutku bole, taj prvi dam u tjednu, kao i normalni aparatic metalni, dok se ne naviknete i tako svaki tjedan po jedan dan. Nista strasno, al malo iritirajuce. Dogodilo se to da je jedan tjedan svako malo skidala preko dana, tjedan je prosao za tren, zubi se nisu naviknuli na tu udlagu, a vec je stavljala iducu. Koja ju je opet bolila duplo vise. I morala je obje udlage baciti i naruciti nove, naravno i platiti ih i vratiti se korak unatrag, tj dva. Vec joj se par puta dogodilo. Bila neka festa, jelo se cijeli dan, opet nije nosilq cijeli dan i isti problem. Meni je to receno u ortodonciji gdje sam stavljala aparatic kad sam pitala koji je bolji.-em su duplo skuplje, em cim malo zaboli svi vade i opet se dovedu na kraju na godinu i pol dana, samo 3x skuplje plate. Takodjer mi je za prozirni fiksni receno da pozuti ako pijete kavu, ulzeleni caj ili pusite i bespotrebno bacanje novaca. Kao i onaj unutarnji sto se stavlja. U principu meni je izbor pao na metalnoli, old skul i za sad smo odlicno. Radi posao, a najjeftiniji je. Ja sam stavila metalni, kad i zaboli, boli samo taj dan, bol kao da ste se udarili u zub pa da ce se rasklimati, ali kako je fixan i ne mogu maknuti kad me boli, prodje iduci dan i sve super. Zubi se pomicu expresnom brzinom, to je tako prvih oar mjesecu, ali i to napomenu da je u pocetku tako. Doslovno sam imala dvojke preko jedinica i vec nakon 3dana su se vratile i razmaknule. I super stvar s metalnima je sto ne mozete gristi zanoktice ni nokte 💪😋
2023 07 19
Pozdrav! Cijena zavisi koliko udlaga trebate/koliko su Vam zubi nepravilni. Ja sam svoje ispravila u 6 mj.(znaci nisi mi bili bas tako strasni) Stalno sam ga nosila! Samo sam vadila kada sam isla jesti, izribala zube i natrag ga stavljala. Doma,na poslu u restoranu.. Ja nisam imala problema bas sa bolovima..prvi dan malo naravno osjetis stezanje ali nista strasno (to je normalno). Zao mi je sto to nije postojalo kad sam bila tinejdzerica, nego sam tada nocni onaj nosila, to sam naravno redovno zaboravljala.🙈 Moje velike preporuke za invisalign!❤ (Sad samo po noci ga stavljam da se ne vrate zubi na staro..)
2023 07 19
> AnahitS: > Pozdrav! > Cijena zavisi koliko udlaga trebate/koliko su Vam zubi nepravilni. > Ja sam svoje ispravila u 6 mj.(znaci nisi mi bili bas tako strasni) > Stalno sam ga nosila! Samo sam vadila kada sam isla jesti, izribala zube i natrag ga stavljala. Doma,na poslu u restoranu.. > Ja nisam imala problema bas sa bolovima..prvi dan malo naravno osjetis stezanje ali nista strasno (to je normalno). > Zao mi je sto to nije postojalo kad sam bila tinejdzerica, nego sam tada nocni onaj nosila, to sam naravno redovno zaboravljala.🙈 Moje velike preporuke za invisalign!❤ > (Sad samo po noci ga stavljam da se ne vrate zubi na staro..) Isto sam nosila nocni koji sam vadila :) kod mene je problem i u zagrizu i u guzvi u ustima(konkretno dvojke koje su krenule van) . Jel vam isto bila bol kao da upirete prstom u zub? Ono kao da je raskliman? Jer tako meni bude prvi dan nakon nove zice, i tako je opisala bol i frendica.. meni nije nista strasno, vise nelagoda, ali ja mijenjam zice svakih mjesec dana, ne znam boli li vise kad se udlaga mijenja svaki tjedan... nju je bolilo cca nakon desete udlage.. plus bolilo ju je zubno meso tj nepce uz zube, od tog aparatica u pocetku da su joj se ranice i afte napravile... Koliko sam upucena, svakako je minimum 6mj nosenja udlaga, i cijena vise cca 25 000kuna. Za usporedbu metalni sam platila 11 500 sa ukljucenim svim pregledima i popratnim sadrzajima u te 2g koliko se max nosi (mozda i 1,5g) Mozda samo ona ima lose iskustvo s tim 🤷‍♀️ Zaboravila sam napomenuti, koliko je meni receno, naknadno kad sam vec stavila aparatic, kad se aparatic skine trajno morate nositi ili nocnu udlagu ili fiksnu zicicu s unutrasnje strane zubi kako se ne bi vratili na staro... pa povedite racuna i o tome, jer ako se mora, a vama se nece dati, bezveze placate
2023 07 20
Naravno, svaka od nas ce hvaliti svoj izbor, zato smo se i odlucile na tu opciju, na vama je da odvazete :)
2023 07 20
Ja sam prošle godine htjela staviti Invisalign no nakon razgovora s ortodonticom brzo sam odustala i odlučila se za "obični" metalni. Mislim da je Invisalign samo za neke minimalne estetske probleme ,:) I sve što je MatiaPepe napisala također je i meni rečeno.
2023 07 20
Ja ni 1 pregled nisam placala. Nakon skidanja svakog aparatica Vam se mogu vratiti zubi na staro zato dobijete nocnu udlagu da ju nosite jos koju godinu-dvije.. meni je to vec pod normalno da navecer kada operem zube stavim udlagu i na spavanje, bez razmisljanja i muke, naviknete se. Nisam imala nikakvih problema ni s aftama ni sa zubnim mesom. Samo prvi dan kad stavite novu udlagu je malo nelagodno, dalje sve ok. Mislim da Vam jedino cijena moze presuditi da to ne uzmete..dosta je skupo naspram metalnih. Meni je bilo receno mozda do god.dana nosenja, na kraju ipak ispalo 6.mj. Ne primjecuje se kada ga imate, naucite se pricati za cas nema frfljanja😅, ovaj nocni sada sto nosim nakon nekog vremena malo kao dobije boju, onda ga ujutro stavim u casu sa tabletom bled a dent i za par sati je ko novi- proziran i sjajan.
2023 07 20
Raspitajte se na vise mjesta, sigurno su cijene razlicite. I da, svatko ima svoje iskusvo, moja su samo pozitivna.
2023 07 20
> MatiaPepe: > > AnahitS: > > Pozdrav! > > Cijena zavisi koliko udlaga trebate/koliko su Vam zubi nepravilni. > > Ja sam svoje ispravila u 6 mj.(znaci nisi mi bili bas tako strasni) > > Stalno sam ga nosila! Samo sam vadila kada sam isla jesti, izribala zube i natrag ga stavljala. Doma,na poslu u restoranu.. > > Ja nisam imala problema bas sa bolovima..prvi dan malo naravno osjetis stezanje ali nista strasno (to je normalno). > > Zao mi je sto to nije postojalo kad sam bila tinejdzerica, nego sam tada nocni onaj nosila, to sam naravno redovno zaboravljala.🙈 Moje velike preporuke za invisalign!❤ > > (Sad samo po noci ga stavljam da se ne vrate zubi na staro..) > Isto sam nosila nocni koji sam vadila :) kod mene je problem i u zagrizu i u guzvi u ustima(konkretno dvojke koje su krenule van) > . > Jel vam isto bila bol kao da upirete prstom u zub? Ono kao da je raskliman? Jer tako meni bude prvi dan nakon nove zice, i tako je opisala bol i frendica.. meni nije nista strasno, vise nelagoda, ali ja mijenjam zice svakih mjesec dana, ne znam boli li vise kad se udlaga mijenja svaki tjedan... nju je bolilo cca nakon desete udlage.. plus bolilo ju je zubno meso tj nepce uz zube, od tog aparatica u pocetku da su joj se ranice i afte napravile... > Koliko sam upucena, svakako je minimum 6mj nosenja udlaga, i cijena vise cca 25 000kuna. Za usporedbu metalni sam platila 12 500 sa ukljucenim svim pregledima i popratnim sadrzajima u te 2g koliko se max nosi (mozda i 1,5g) > Mozda samo ona ima lose iskustvo s tim 🤷‍♀️ > Zaboravila sam napomenuti, koliko je meni receno, naknadno kad sam vec stavila aparatic, kad se aparatic skine trajno morate nositi ili nocnu udlagu ili fiksnu zicicu s unutrasnje strane zubi kako se ne bi vratili na staro... pa povedite racuna i o tome, jer ako se mora, a vama se nece dati, bezveze placate Da, malo kao da se klimaju zubi 😆
2023 07 20
Istina, invisalign udlage se ne vide uopce. Ne znam ni stignu li pozutjeti za tjedan dana, vjerojatno ne... Za razliku od fiksnog aparatica prozirnog, on ce pozutjet sigurno. Dada, pregled prvi takodnjer nisam placala, bio je u cijeni kao i ortopan. Ma da, nije svakome prag boli isti, nekome nije nista, nekoga smeta pa vadi ako nije fiksno... to cete morati sami na koncu odvagati. Ili pitajte ortodonta sto je najbolje za vaš problem... itako vam nece stavljati na konzultacijama aparatic, treba to jos skenirati, ima tu posla do aparatica.. u medjuvremenu posjetiti zubara prije stavljanja da vas pregleda... tako da stignete pitati i tamo :)
2023 07 20
> MatiaPepe: > > AnahitS: > > Pozdrav! > > Cijena zavisi koliko udlaga trebate/koliko su Vam zubi nepravilni. > > Ja sam svoje ispravila u 6 mj.(znaci nisi mi bili bas tako strasni) > > Stalno sam ga nosila! Samo sam vadila kada sam isla jesti, izribala zube i natrag ga stavljala. Doma,na poslu u restoranu.. > > Ja nisam imala problema bas sa bolovima..prvi dan malo naravno osjetis stezanje ali nista strasno (to je normalno). > > Zao mi je sto to nije postojalo kad sam bila tinejdzerica, nego sam tada nocni onaj nosila, to sam naravno redovno zaboravljala.🙈 Moje velike preporuke za invisalign!❤ > > (Sad samo po noci ga stavljam da se ne vrate zubi na staro..) > Isto sam nosila nocni koji sam vadila :) kod mene je problem i u zagrizu i u guzvi u ustima(konkretno dvojke koje su krenule van) > . > Jel vam isto bila bol kao da upirete prstom u zub? Ono kao da je raskliman? Jer tako meni bude prvi dan nakon nove zice, i tako je opisala bol i frendica.. meni nije nista strasno, vise nelagoda, ali ja mijenjam zice svakih mjesec dana, ne znam boli li vise kad se udlaga mijenja svaki tjedan... nju je bolilo cca nakon desete udlage.. plus bolilo ju je zubno meso tj nepce uz zube, od tog aparatica u pocetku da su joj se ranice i afte napravile... > Koliko sam upucena, svakako je minimum 6mj nosenja udlaga, i cijena vise cca 25 000kuna. Za usporedbu metalni sam platila 12 500 sa ukljucenim svim pregledima i popratnim sadrzajima u te 2g koliko se max nosi (mozda i 1,5g) > Mozda samo ona ima lose iskustvo s tim 🤷‍♀️ > Zaboravila sam napomenuti, koliko je meni receno, naknadno kad sam vec stavila aparatic, kad se aparatic skine trajno morate nositi ili nocnu udlagu ili fiksnu zicicu s unutrasnje strane zubi kako se ne bi vratili na staro... pa povedite racuna i o tome, jer ako se mora, a vama se nece dati, bezveze placate Pozdrav! U kojem gradu ste stavljali aparatić? Koja je razlika u cijeni između metalnog i prozirnog fiksnog aparatića? Čeka me to na jesen
2023 07 24
Ja sam stavljala u Zadru u dentexu. Razlike u "poslu" nema nikakve, osim u cijeni. Jer je prozirni (o fixnom pricamo) kao estetski, manje se kuzi, ali po meni se tu nista manje ne kuzi. Nakon 5kava,cak i da ne pusite, to pozuti i onda izdaleka se ne vidi aparatic, ali se vidi da imate neke zute mrlje na zubima. Izbliza se svakako cidi da je aparatic. Ovako kad stavite metalni, vidi se i iz blizeg i iz daljeg, ali zna se sto je. :) Cijena vam je malo manje od 13 000kn za metalni, a 17 000kn za prozirni. Za obje celjusti. U dentexu sam dobila 10posto popusta na gotovinu, ne znam nude li to svugdje. U principu, jedino je razlika u cijeni jer se na koncu i prozirni vidi, ali to cw vam tako sugerirati i na konzultacijskom pregledu.
2023 07 25
Ps ispravila sam gore cijenu, sad vidim tipfeler, znaci nije 12 500 da sam ga platila, htjela sam napisati 11 500. Odnosno tocnije 11 700 al tu je to. Ali ako nemate jos 18, fiksni metalni vam je besplatan preko hzzo
2023 07 25
Hvala vam na objašnjenju. Na žalost nemam ispod 18 🤣 Mislim da će svakako ići metalni
2023 07 25
Nista, sretno vam! 🙂
2023 07 25
1 2