Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Paketomat - upozorenje

Ako šaljete putem paketomata budite oprezni što šaljete tim putem (vrijednost artikla). Kada šaljete ne možete naznaciti vrijednost tako da ako vam zagube pošiljku vracaju vrijednost sadržaja samo ako se može dokazati ta ista vrijednost. U slucaju da se ne može dokazati (a teško se može bez nekoga racuna) vracaju samo iznos 3x od placene postarine. Ako zakasne sa isporukom onda vam isto vracaju 3x vrijednost od placene poštarine. Naravno za sve to morate slati prigovor i cekati da se oni smiluju i vrate vam novac. Jako loše iskustvo, i to dva u zadnjih mjesec dana. Jedan izgubljen paket, a jedan kasnio mjesec dana :-( poslano sa paketomata na paketomat.
2023 07 28
Ajoj, ali ne kužim baš ovo s računima i dokazivanjem....ako su izgubili pošilku ne mogu znati što je unutra, pa mogu prikazati bilokakav račun od neke skuplje stvari koja stane u tu kutiju. I što onda? Kako će oni odlučiti hoće li taj dokaz priznati??
2023 07 29
Ajoj, ja sam prekjučer prvi put poslala i već jučer je stiglo i preuzeto. Bila sam oduševljena kako je u odnosu na tisak jeftinije i brže. Znači ipak nije sve tako super, baš šteta 😢
2023 07 29
Slala sam i ja puno puta i sve bi stiglo kroz dan-dva. Ali kako su krenuli ovi problemi sa poštom, manjak radnika... sve se zakompliciralo. Medutim nikad nisam išla za tim sto ako se zagubi paket, dok evo nije došlo do toga. Svakako ne slati stvari koje imaju veliku vrijednost.
2023 07 29
> sanjaurban: > Ajoj, ali ne kužim baš ovo s računima i dokazivanjem....ako su izgubili pošilku ne mogu znati što je unutra, pa mogu prikazati bilokakav račun od neke skuplje stvari koja stane u tu kutiju. I što onda? Kako će oni odlučiti hoće li taj dokaz priznati?? Pa mislim da u tome i je ta skrivena zamka. Teško se može dokazati sto je bilo u izgubljenoj pošiljci. Tako da kako god okreneš pošiljatelj je na gubitku. 3x 2,64 eura je zaista premala naknada :-(
2023 07 29
A da, nažalost to Vam je sa svim pošiljkama tako, osim za one kojima je baš naznačena vrijednost/vrijednosna pošiljka, koja je naravno skuplja. (https://www .posta hr/naknada-stete-1356/1356) Čak su me na Tisku tražili dokaz o vrijednosti artikla koja je bilo naznačena. Inače, pošta ima velikih problema s poslovanjem u zadnje vrijeme, manjak radnika, pa paketi kasne, gube se i sl... užas.
2023 07 29
Jucerasnja objava u grupi Zenski recenziRAJ na FB-u. Hrpa ljudi je nezadovoljno Paketomatom i Postom, od otvaranih paketa, gubitka nekih stvari iz paketa, do gubitka citavih paketa i komplikacija zbog 'neprilozenog racuna i vrijednosti paketa'. Ne mogu iz nekog razloga link poslati, ali mozete naci post u grupi. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/d2e60b24503c40519daa6f1baea4ae7c.jpg)
2023 07 29
Jednom slala i nikada više. Katastrofa općenito što ide poštom zadnjih mjesec dana
2023 07 29
> AlexBow: > Ajoj, ja sam prekjučer prvi put poslala i već jučer je stiglo i preuzeto. Bila sam oduševljena kako je u odnosu na tisak jeftinije i brže. Znači ipak nije sve tako super, baš šteta 😢 Je , super je... nemojte da vas priče i izdvojeni slučajevi razuvjere. I sa tiskom je bilo problema,nigdje nije savršeno i može se desiti... ali u moje dvije i pola godine od kada sam na Krpicama samo i isključivo pozitivna iskustva sa poštom . Puno su brži ... za dan-dva stigne paket za razliku od tiska 3-4 dana ,fleksibilniji su puno a i jeftiniji... za mene je nakon stotinjak paketa (znači imam iskustva)posta TOP Ali evo ipak po željama kupca/prodavača češće koristim Tisak ali kad mogu birati pošta mi je prvi izbor
2023 07 29
Pošta je problematična u zadnje vrijeme, paketi kasne, paketomati ne isporučuju poruke, preporuke kasne i po 15 dana, ali stigne u većini slučajeva... vjv godišnji, manjak ljudi... Obično šaljem iz pošte na paketomat jer nemam paketomate u okolici pa na papir moram ispuniti vrijednost. Nikad mi nije bilo jasno zašto na paketomatima nema opcije upisivanja te stavke. Iskreno, zanima me kako bi odgovorili na upit; "kako da dokažem dokazala vrijednost paketa poslanog paketomatom kad nema opcije istu upisati?" Paketomat spada pod Paket24, a njegova minimalna plaćena vrijednost je 66,36 € (499,99 kn) Svaka veća upisana vrijednost znači i skuplje slanje. Nekom logikom, vaše potraživanje može biti max 66,36 € bez ikakvih dokazivanja jer ste tu uslugu platili. Minimalnu vrijednost. Na vašem mjestu bi ih tražila odgovor na koji način dokazati vr. poslanog (?!?), ukazala na manjkavost nedostatka upisa vrijednosti i žalila se dalje (HAKOM) ukoliko ne prihvate bilo koju vrijednost ispod minimalne.
2023 07 30
Ja ih u svom kvartu imam nekoliko. Je li svi podrzavaju slanje? Vidio sam GLS, Ekupi, Boxnow itd... Ne znam koje su razlike i ne znam je li se može slati sa jednog na drugi? Cisto sumnjam ali eto...
2023 07 30
Pay protekt na njuškalu neznam jel tko koristio? Meni ne uljeva povjerenje, zadražavaju novac i čitam negativne komentare. Sada i paketomat.
2023 07 31
Jel netko zna jel se stanje vratilo u "normalu" što se tiče dostave na paketomat ili je i dalje čekanje po desetak dana :D
2023 09 25
Evo slala sam prosli tjedan. Stiglo je kroz 3 dana...
2023 09 26