Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Pitanje o ostavljanju recenzija

> KreativnoSelo: > > Ketycaa: > > Odgovornost prodavača prestaje onda kad pošalje paket, > …. > Ne bih se složila. Mislim da je na prodavaču da npr. istražuje gdje je nestao paket ukoliko se to dogodi. > Smatram se odgovornom cijelo to vrijeme, do uručenja paketa kupcu i njegovog javljanja o stanju artikla. Tocno tako u slucaju gubljenja paketa pa nece valjda primatelj traziti paket vec posiljatelj, uvijek se iznova cudim kako to ljudi razmisljaju a o tome se treba informirati jer vec sutra im se to moze dogoditi.
2024 02 29
Ako sam prodavac povratnu ostavim odmah po uplati. Kad se kupci jave da je paket stigao zahvalim se na suradnji i zamolim povratnu (ako mi sami ne ostave). Uglavnom je uzvrate, ali bilo je slucajeva kad sam dobivala odgovore tipa: nemam vremena za pisati povratnu i slicno. Onda zadnje vrijeme nekad znam izbrisati svoju jer mi skoci tlak 😡 Uglavnom se na neuzvracene iskuliram ako je prethodna komunikacija bila ok pa ostavim kako je, neka im bude… 🙄 Sigurno sam ih umjesto 315 pozitivnih u sve ove godine trebala imati bar 400, ako ne i vise. Ako sam kupac povratnu pisem kad primim paket.
2024 02 29
Ma ja ništa ne ispitujem jel došlo, ostavim povratnu, a ako mi se ne uzvrati onda ju obrišem 😅 vrlo jednostavno haha
2024 02 29
> Valentina1965: > Ma ja ništa ne ispitujem jel došlo, ostavim povratnu, a ako mi se ne uzvrati onda ju obrišem 😅 vrlo jednostavno haha Ista stvar. Prije sam znala i pitati jel sve ok..ali dobijem ignore najcesce pa ono..msm da sig 50ak povratnih nisam dobila 🤷🏼‍♀️ Plus ima masu cura koje ni ne idu za tim uopce. Npr nove su, kupe nesto i nikad se ne prijave vise ..
2024 02 29
Ja ostavljam odmah nakon suradnje kad stigne paket, ako sam zadovoljna i to bez obzira jesam li kupac ili prodavatelj. Ali isto tako i obrišem svoju povratnu kad druga strana ne ostavi, a vidim da se ulogirala. Dosta njih čak i napiše kako su super zadovoljne suradnjom, evo ostavljaju povratnu pa ništa i takvima obrišem odmah svoju povratnu. Unazad 300 zadnjih suradnji tako radim pa onda možete zamisliti koliki je postotak neostavljenih povratnih, a imam ih jako puno.
2024 03 01
Kad prodajem povratnu ostavim odmah nakon što mi sjedne uplata jer je time kupac ispunio svoj dio obaveze. Provjerim jel sve u redu, pitam - nekad dobijem odgovor/povratnu - nekad ne. Što je, tu je. Nisam brisala ako uzvratno ne pošalju povratnu, ali kad vas čitam - mogla bi si uvesti tu praksu :D
2024 03 01
> NixNina: > Kad prodajem povratnu ostavim odmah nakon što mi sjedne uplata jer je time kupac ispunio svoj dio obaveze. > Provjerim jel sve u redu, pitam - nekad dobijem odgovor/povratnu - nekad ne. Što je, tu je. > Nisam brisala ako uzvratno ne pošalju povratnu, ali kad vas čitam - mogla bi si uvesti tu praksu :D Tako i ja, vecinom ostavim povratnu po uplati. Ne provjerama tko mi je ostavio ili nije povratnu. Ali recimo razumijem i ovaj dio da se ne jave nakon kupnje. Ja isto u pocetku kad sam kupovala nisam se povratno javljala, tek nakon nekog vremena sam to pocela raditi kada sam jednostavno shvatila da treba.
2024 03 01
Vječita problematika krpica, no ovaj način koji opisuje Mimi je jedini ispravan. Onaj koji kupuje, minimum što bi trebao je javiti da je paket stigao (prodavač može vidjeti da je paket preuzet, ali i ne mora to provjeravati, to nije njegova dužnost, njegova dužnost je da odradi sve po dogovoru), reći je li zadovoljan ili nije, ako nije, da se proba riješiti što se može, u svakom slučaju uvijek se može vratiti paket nazad prodavaču, a prodavač vratiti novac. Na višu silu ne možemo utjecati, ako je do problema prilikom slanja, recimo paket "nestane" ili se dogodi bilo što na što prodavač nije mogao utjecati, ali prodavač bi se trebao potruditi da napravi sve što može čak i u tom slučaju, zato je komunikacija bitna i ona se razlikuje od slučaja do slučaja. Uglavnom, fer je kao kupac javiti kako stoje stvari i naravno dati (pozitivnu) povratnu, a ne da se povratna mora "žicati". Tko ne daje povratnu, neće je niti sam dobiti. Na nekim prodajnim stranicama nema ocjenjivanja, ne znam, možda je tako i bolje, a za eventualni problem uvijek je administracija na raspolaganju, svakakvih ljudi ima. Ovako se osjećaš ponekad blesavo jer si se potrudio, dao sve podatke o proizvodu, slike, dodatno nešto poklonio, sve odradio po dogovoru, a onda ne dobiješ ni kratku informaciju je li paket sretno stigao, što je na neki način omalovažavanje prodavača, ali to je kupčev problem, ne prodavačev. Unaprijed dati povratnu je dvosjekli mač jer što učiniti ako je ti ne dobiješ, a sve je prošlo u redu? Ništa, obrišeš ono što si nekom lijepo napisao. Iskustvo uči da više ne razbijaš glavu s ovakvim detaljima, a sa ljudima koji znaju što žele i svladali su osnove komunikacije, kupoprodaja se odradi brzo i lako.
2024 03 01
> Valentina1965: > Ma ja ništa ne ispitujem jel došlo, ostavim povratnu, a ako mi se ne uzvrati onda ju obrišem 😅 vrlo jednostavno haha Ja volim pitati je li paket primljen cisto iz razloga da mirne duse mogu obrisati oglas. Prodane oglase ne brisem dok paket sretno ne stigne na odrediste.
2024 03 01
Uvijek ostavljam povratnu nakon što kupac preuzme paket 😀
2024 03 01
> Dorinaa: > > Valentina1965: > > Ma ja ništa ne ispitujem jel došlo, ostavim povratnu, a ako mi se ne uzvrati onda ju obrišem 😅 vrlo jednostavno haha > Ja volim pitati je li paket primljen cisto iz razloga da mirne duse mogu obrisati oglas. Prodane oglase ne brisem dok paket sretno ne stigne na odrediste. Ja pricekam par dana pa obrisem, ako se kupac redovno ulogira. Mislim da je to sasvim dosta za komentare, ako ih ima.
2024 03 01
I moja saga se nastavlja. U zadnjih tjedan dana sam imala 6 suradnji, dobila sam JEDNU povratnu od tih 6. Više niti ne pitam jeli stigao paket jer ako sam ja sve odradila i javila da su novci sjeli i javila kad sam poslala, pa bio bi red zavrsiti komunikaciju s barem "Primljeno". Ovako pogledam samo da li je paket preuzet, ako je za dan-dva obrisem oglase i to je to.
2024 03 01
Meni to vise toliko ne smeta jer sam navikla vec, ali sam primjetila da mi ne ostavljaju povratne niti mi javljaju da su preuzele pakete ni neke kojima sam poklonila, a placale su samo postarinu, a imala sam dosta i takvih suradnji. Jedna mi nije rekla ni hvala u razgovoru, lol.
2024 03 02
Obzirom ima mutavih, ni a ni b nakon primljene narudžbe, kao prodavač više ne ostavljam povratne iako bude sve uredno odmah plaćeno. Kao kupac uvijek ostavim i uvijek se javim osobi od koje sam kupila.
2024 03 02
> IvonaKarasov: > Ja sam zapisivala sve suradnje na papir, trenutno nemam ni 190 povratnih, a nisu mi ostavljene 300 i više, nakon tih 300 sam prestala brojati jer nema smisla. 300+ povratnih vam nije ostavljeno? Je li to moguće? :o
2024 03 03