Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Selidbe i opremanje stana

Vidim da nas se dosta seli (i trudi se riješiti tereta krpica) pa je možda tema baš prikladna :) Kako planirate strategiju uređenja novog stana (ili kuće). Meni je baš teško birati materijale i slagati kako želim uskladiti boje kad još nisam u prostoru niti imam ijednu fizičku stvar. A s druge strane sam škrta platiti dizajnera interijera hehe Pa možda netko ima pametan savjet ili iskustvo :D kako ste sve uskladili a da ne košta brutalno previše kao što sve danas košta :D
2024 03 08
Ikea je vrh za nas koji baš nismo za dizajnerski namještaj😁😁😁 Moj savjet je-polako, malo po malo... I ne pokušavat usklađivat namještaj, to onda izgleda sumorno. I ne vodit se onim tipičnim : kutna garnitura, stolić, regal, stolić za tv, užas, užassss! Ljepše mi je vidjeti spoj različitoga. Bolje prazan stan nego natrpan dosadnim namještajem i hrpom ormara za hrpu bespotrebnih stvari. Meni je najbitniji lijepi pod, zidovi i ugodna rasvjeta, drugo dođe samo od sebe...
2024 03 08
Uskoro se selim, i upravo renoviram stan sa dragim. Skoro sve radimo sami i tu smo uštedili hrpu novaca koji je otišao u budžet za uređenje. Što se tiče uređenja, možda je kontroverzno ali izbjegavam drvene materijale koji su boje drveta. Problem je što ako kupim npr. drvenu kuhinju, nikad neću naći stol i stolice u istoj identičnoj nijansi drveta. Tako da je sav namještaj u našem stanu crn, bijel ili u različitim nijansama sive. Općenito ciljam na neki minimalistički, moderan stil, mislim da je to danas lako naći u svim dućanima/salonima namještaja. Kad budem imala sve najvažnije stvari (koje su sve jednostavne, klasične), lako kupim npr. zeleni tepih ili žute zavjese da malo unesem boje, ili neku neobičnu lampu za pokraj kauča. Ja sam koristila web stranicu RoomStyler i igricu The Sims 4 da "sagradim" naš stan i predvidim raspored i otprilike namještaj kakav bih htjela.
2024 03 09
Mi smo u fazi gradnje i toliko energije, vremena, love, svega mi to oduzima da se ne stižem uopće posvetiti uređenju. A gdje je još "redovan" život i krpice i ormari i sto čudesa.. Uh nisam to tako zamišljala 🥲🥲 Ono što zasad imam je Pinterest 😂 i stotinu slika što želim imati, korisne su mi one sheme boja jer ja bih natrpala svega i svačega pa se tu kuliram 🤭 A da je sve skupo, je. Kad počnem tek o tome razmišljati glava me zaboli pa onda odem na Pinterest i tako u krug. Očito je da se nemam baš s čim pohvaliti 🤣🤣 Istražit ću baš ovaj room styler
2024 03 09
Kod mene je skoro sve ugradbeno jer sam u potkrovlju i sve je po mjeri, tak da nemrem samo tak izmijeniti stvari. Neki principi kojih se treba držati: -dobro napraviti bazu, podove, zidove, lajsne -dovoljno utičnica -boje: ne previše boja zidova, boja do boje uvijek ili u kontrastu ili u prijelazu iste boje sa minimalno 2 tona prijelaza, ne smiju biti preslične -najštreberskije je sve u bijelo, to mi je dosadno, ali ima svojih prednosti kod održavanja boja -ako je pod taman kao parket, namještaj je svjetliji, bijeli npr. , a ako je pod svijetao, pašu mu tamniji elementi -otvori su važni i rasvjeta, rasvjetom se čuda postižu ali je brutalno skupa kad sve sabereš -kameni zidovi ili dekor ciglasti- ne smije ga biti previše jer će zagušiti prostor, najviše dva zida koja su odjednom vidljiva -namještaj birate prema prostoru i njegovim dimenzijama, prenatrpan prostor odličnim komadima bit će ipak bezvezan, treba mjera da prostor diše, bolje manje nego veće -ako se kreće od nule glasam za podno grijanje, nema cijevi ni radijatora, najbolji ulog ikad, a i pojeftinit će računi Da, super za aplikaciju, budem malo proučila.... bez obzira što nemam što uređivati....
2024 03 09
Ne treba vam dizajner prostora ako imate imalo mašte i ako znate što vam se sviđa/ne sviđa. Kako je već napisano...dosta toga ovisi o veličini prostora i da li je open space ili ne. Osnovno pravilo je: veliki prostori - možete se poigrati s bojama, pogotovo s tamnijim bojama, ali ne više od jednog zida. Kod mene npr. je sve open space, cca 80 m2, ali sam stavila samo jedan zid u antracit sivoj boji. To mi je dalo mogućnost kombiniranja namještaja po želji (boje). Slike na bijelim zidovima podignu svaki prostor :). Moja kuhinja koja je odijeljena s open space dnevnim boravkom i holom je skroz crna, ali je velika (3x3 m) i boja se izgubila u toj veličini. Osobno volim kombiniranje modernog i stilskog namještaja kojeg nabavljam po buvljacima i oglasima te se s minimalnom restauracijom dobiju predivni komadi namještaja. Poigrajte se s maštom i nespojivim komadima namještaja, nećete požaliti, rezultati će biti savršeni :)
2024 03 10
@supermamica Da li možete staviti par fotografija sa primjerima kako ste spojili moderne i starinske komade namještaja?
2024 03 11
> malllaaaa: > @supermamica > Da li možete staviti par fotografija sa primjerima kako ste spojili moderne i starinske komade namještaja? Mogu, ali za desetak dana kad se vratim iz skitnje kući :)
2024 03 12
Mi smo unutar 2 godine prošli kroz kompletno preuređenje kuhinje te mijenjali podove i raspored namještaja u spavaćoj i dnevnoj. Puno je pomoglo prvo uzeti u obzir koliki nam je ukupni budžet za promjenu koju želimo u prostoriji te koji je gornji limit za "najvažniji" komad namještaja. Na primjer, za spavaću smo prvo odabrali krevet jer nam je on bio prvi na popisu za mijenjanje odmah kad smo počeli živjeti zajedno zatim ormar koji nam oboje odgovara kasnije. Nisu iz iste serije (kompleta) namještaja, ali je krevet u crnoj boji dok ormar ima crne detalje uz prirodno drvo tako da lijepo izgledaju jedno uz drugo. Ove godine planiramo nabaviti nove ormariće koji će se bojom i stilom složiti s njima. Tekstilne dekoracije, police, ukrase na zidovima je najlakše s vremenom promijeniti ovisno o stilu koji vam se sviđa, dok za bazu smatram da je bitna praktičnost održavanja uz kvalitetu koju si možete priuštiti. Za usklađivanje može pomoći i da pregledate ponudu više trgovina za uređenje doma pa ustanovite u kojoj ste pronašli najviše stvari koje vam se sviđaju jer svaka trgovina uglavnom prodaje neki određeni stil, no najbitnije je da se vama sviđa.
2024 03 12
Sva sreća pa nemam para za kupit stan pa nemam tih problema 🥲
2024 03 14