Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Kako rješavate mačje dlake po kući?

Mi smo prije ljeta udomili slatkog mačića. Dijete je oduševljeno. [:smijesi] [:smijesi] Sad je mačić izrastao i prava je mačketina [:smije], dlaka joj otpada i to je prestrašno [:ljut] ...Imam osjećaj da kad sam doma samo čistim njene dlake [:frustriran]. Ima nadohvat ruke u svakoj prostoriji one ljepljive trake iz DM-a [:vrti]. Mačka mi boravi skoro po cijelom stanu jer imamo tri prostorije povezane (bez vrata). Naručila sam crni kauč za dnevni boravak i sad ga čekam i razmišljam kako sam totalno luda jer mi je mačka žuta i kauč će bit koma [:place] [:place] [:place] Kako vi rješavate mačje dlake po kući? Ima li neko rješenje da se mačka manje linja osim češljanja? Koliko često ih češljate? Koliko često čistite? Jesu li vam mačke ograničene samo na neke prostorije u stanu ili kući??? [slika:1c6ebcfc-1be2-4b89-9124-740a7b43a34b]
2014 01 26
ja neman mačku al iman 3 pasa u stanu dlaka ima posvuda, s tin se naprosto ne može izać na kraj [:frustriran] odmah zabrani kauč kad stigne ako se toliko linja neće ga bog isus posli očistit [:smije] kad minjaju dlaku (bar je tako kod pasa) nema drugog rješenja osin redovitog četkanja
2014 01 26
hvala bogu da je moja mačka miješana s nekom koja ne pušta dlake. tako da ni ona ni njen sinko gotovo i da ne ostavljaju dlake po kući. mislim da ti nema nekog rješenja :(
2014 01 26
predivna ti je maca [:zaljubljen]
2014 01 26
po pricama drugih i vidim koji imaju zivotinje nema rijesenja osim da nemas nikakve dlakave zivotinje u kuci, gle ako si na to pristala na to moras bit i spremna [:smijesi]
2014 01 26
mi imamo dugodlaku macu...naučena je da ne smije tamo gdje mi sjedimo ili ležimo(krevet,kauč,fotelje)...ima svoja mjesta gdje leži a što se tiče čišćenja,imamo zbog moje alergije samo jedan tepih,sve ostalo su pločice ili laminat i usisavam 1-2x dnevno (ili prema potrebi).Također smo kupili kad se mala rodila usisavač sa vodenim filtriranjem i taj super sve usisa i još se u njega stavi eterično ulje i sve fino miriši.za te mačje dlake ti je dobro da ti usisavač ima onu dubinsku četku (sama četka ima u sebi mali motorić) i takvi usisavači super izvlače dlake. I još nešto...nekako mi se čini da je zapravo veči problem sa tim kratkodlakim macama jer njihova dlaka leti po zraku a kod ovih dugodlakih odmah padne na pod...
2014 01 26
ja ih imam 3 [:zaljubljen] 2 su kratkodlake i jedna je poluperzijska, duge dlake. smiju svugdje osim u sobu gdje je garderoba, čistim kuću 2 tjedno i moram reći da nemam nekih većih problema osim u ljeto kad se linjaju [:znoji] onda imam tih mjesec dana usisivač u rukama non stop [:znoji] dobro je imati u predsoblju tepih pa on pohvata dlake a na kauču i foteljama jastučiće sa presvlakama od malo grubljeg platna. i probaj mu uzeti neke vitaminske dodatke, imaš u DM-u paste i keksiće, nije skupo, oni to vole a možda mu fali vitamina [:smijesi]
2014 01 26
@prugac,ajde mi ti sad reci,imaš i kratkodlake i dugodlaku-jel stoji ovo gore što sam napisala o dlakama?
2014 01 26
je, kratka dlaka je oštra i ubode se u sve [:smije] a i više leti ali isto ovisi kao i kod kose od mačke do mačke. moja Prugac je bila kratkodlaka ali s full gustom dlakom i to je bilo strašno, baš je bilo njenih dlaka po kući. sada od ove dvije kratkodlake nije tako jer imaju manje gustu dlaku. dugodlaku češljam i njenih dlaka bude onako više u mucicama [:smijesi]
2014 01 26
Divan macak, kao brat od mog Đure :)). Nas nesmije na kauce, stolice, fotelje tako da je to ok a macka je zivotinja i normalno je da se linja ali bi dva puta godisnje to trebalo bit intenzivno a ne cijelo vrijeme. Nazovi neku veterinarsku ambulantu i reci da zoves informativno, da ti macku konstantno jako pada dlaka i dali je moguce da mu fali nekih vitamina. Sigurno ce ti dat neki savjet [:smijesi] Pozdravlja vas Đuro [:poljubac] [slika:fc8714c4-9e01-4740-804a-2301e1cb3cca]
2014 01 26
Btw moj obozava novinski papir, vrecice i kutije, cim ih nadje mora na njih se izvalit kao sto vidite iz prilozenog pa mozda da mu stavis nesto od toga u dnevni recino za probu pa ga naviknes da je to njegovo mjesto umjesto kauca [:smijesi]
2014 01 26
Teško.Imam dvije koje su naučene da vladaju kućom i da smiju svugdje.Imamo ih od kad su bile mačići i navikle su da spavaju s nama na krevetu,meni na glavi...gdjegod. Sad smo još dobili pojačanje u vidu male labradorice.Dlaka svuda. Usisavač radi 2 puta na dnevnoj bazi.Ljepljive trake su pod must.Mačke se četkaju usprkos njihovom negodovanju i cvrčanju [:hihot] Jedna vrlo zgodna stvar je mini usisavač sa raznim nastavcima(jedan je i za dlake).Može se kupiti relativno povoljno,cca 200 kn. To barem malo pomaže.
2014 01 26