Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Stan u kući?

Bok krpičarke :) [:smijesi] Otvaram ovu temu da vas upitam imate li iskustva sa iznajmljivanjem stanova u privatnoj kući? Obično su takvi stanovi na zlom glasu jer kruže priče da gazde konstantno ulaze u stan, stalno nešto traže i žale se na sve? Ja razumijem da ne želiš da ti netko u tvom stanu divlja ili nešto demolira ili ruši, ali opet smatram da ako je stan u najmu onda nemaš pravo konstantno dolaziti i smetati, te trebaš pustiti najmoprimca da koristi tvoj stan kao svoj? Što vi mislite? Imate li iskustava? Ako da, kakvih? Naravno, studentica sam i tema se odnosi na najam stana u Zagrebu :)
2014 05 25
Ja sam u stanu u kući. I to je velika trokatnica u kojoj sveukupno živi nas 4 obitelji. Vlasnici, njihova kćer i djeca, još jedni podstanari i mi. Nikad nam ljepše nije bilo, stvarno. Ljudi su jako ljubazni, ne upadaju nam u stan, lijepo se slažemo i sve super. Istina je da ima onih koji će ti ulaziti bez znanja, imala sam situaciju prije ove gdje sam isto bila u kući i kasnije smo saznali da nam je vlasnik ulazio kad nikog nije bilo ako je nešto trebao itd. Ali to ti je opet sve individualno, ovisi kod kakvih ljudi dođeš. Imaš situacija i u zgradi gdje ti upadaju unutra ako imaš nenormalne stanodavce, imala sam i taj slučaj. [:smije] Sve u svemu, sve ovisi na kakve ljude naletiš. Nama sad nitko ne ulazi u stan bez pitanja i nemamo nikakvih problema iako nas je stvarno puno.
2014 05 25
evo ja imam iskustva. kuća je obiteljska, gornji kat baba i dida, srednji, njihov sin i žena(koji su nama dali svoj stan u najam) i dole kćer i njena obitelj. gazde su mi najbolje na svijetu, a stan je predobar. no tu je problem zvan baba, imamo terasu ispod njihove, i čim smo na njoj, ona izlazi 1000 puta vjesa ves, pa nesto provjerava. na pocetku, kad je donosila racune, ulazila je bez kucanja u stan itd.,itd. bilo je svakakvih glupih situacija, no ništa strasno. ili to rijesimo s njom na licu mjesta, jer smo im mi prvi studenti koje imaju pa se i oni moraju naviknuti na neke stvari, ili kazemo gazdama pa oni popricaju s njom. ostajemo ovdje i iducu godinu. glupih gazdi koji si svasta dozvoljavaju imas i po stanovima.
2014 05 25
sve je to relativno...ovisi jesu li ljudi normalni ili nisu. Čula sam priče da su i u stanovima u zgradi gazde ulazile...
2014 05 25
Ima stanova koji nisu u sklopu kuće pa vlasnici zezaju gdje kod i kad stignu, a ima i primjera stanova unutar kuće gdje vlasnika nije ni vidjet ni čut. Sve ovisi o tome kakva je tko osoba i koliko imaš sreće odnosno na koga naletiš [:smijesi]
2014 05 25
ja sam kao studentica živjela tako i bilo je GROZNO! gazda nam je svaki vikend ulazio u taj naš "stan" i varikinom prao zidove od vlage, dok bi mi bile na predavanju on je ulazio da nam otvori prozor koji mi nismo htjele otvoriti jer je vani bilo -50 i bilo bi prezima kad bi se vratile! jednom je ušao dok smo ujutro duže spavale jer je mislio da smo otišle na predavanje! koma! ja imam samo loša iskustva! smatram da bi trebali,ako su već dali stan u najam,pravit se kao da više nije njihov, jer svatko ima praavo na svoju privatnost! da je dao nekoj obitelji s djecom u najam, bas me zanima dali bi i njima tako ulazio [:frustriran]
2014 05 25
Ma znam da je sve to relativno ali eto cisto da ovako direktno cujem necija iskustva. Ja sam do sada dvije godine zivjela sa dvije cimerice i to svake godine sa druge dvije gdje je prve godine od jedne stan a druge od obje (sestre). I moram reci da mi je to najgori osjećaj jer koliko god bila dobra s curama, ne osjećam se ravnopravno prema njima i sama sebe dozivljavam kao nekakvo smetalo. Tako da bih sljedece godine htjela biti sama. jer za ove novce koje plaćam sada i koje sam plaćala lani za doslovno sobu u stanu vidim da mogu dobiti pristojnu garsonjericu ili lijepi stan u kući. Odlučila sam da ću makar otići pogledati par njih, mislim da je drugačije kada se upoznaš s gazdama, bar donekle ih možes prosuditi? [:kesi]
2014 05 25
maree000, slažem se s tobom, ako su dali stan u najam i još im plaćaš i režije i održavaš ga kao da je tvoj, jer budimo realni ne želim raditi kaos u prostoriji u kojoj živim, trebali bi se ponašati korektno prema tebi. Ali očito je da ih ima puuno koji to ne razumiju. [:znoji]
2014 05 25
puno je isplativije ali jane mogu da podnesem da netko stalno viri krozprozorkad odlazim,dolazim i ko mi dolazi i koliko se zadrzava itd.,rekla sam u kući nikad više!!
2014 05 25
Imam dosta prijatelja koji su se upustili u takve stanove, osobno to nikad nisam htjela. Njih par je bilo zadovoljno, ali većina nije...frendica je baš nedavno imala situaciju gdje je gazda svako malo dolazio nenajavljen, provjeravao jel im roba pospremljena, jel suđe oprano. Obje su spavale, on je ujutro došao, vidio cigarete na stolu i bacio ih je komotno, iako je dogovor u početku bio da se smije pušiti. Jedna baba si je kruh uzela [:smije] I sa stanovima može biti tako...meni je gazda jednom ušao nenajavljen u stan kad ni cimerica ni ja nismo bile doma. Ali rekla sam mu da mu to više ne padne na pamet, nek se najavi ako šta treba pa smo to riješili. Slažem se s gore navedenim da gazde moraju misliti da stan u to vrijeme iznajmljivanja nije njihov. Dok god ga plaćam, njega se ne tiče jel mi sve prljavo ili ne. Naravno, pri iseljavanju sve mora biti čisto i uredno, stvari i zidovi se ne smiju uništavati, ali to je stvar ljudske kulture.
2014 05 25
Joooj, sve mi je to vec u glavi [:tuzan] A najgore je što se još nisam susrela sa cijelom procedurom trazenja stanova.. Prvu godinu sam slucajno preko facea dog s jednom curom da zivim kod nje sa jos jednom cimericom (ja i ta druga, ciji stan nije bio, smo dijelile sobu) Dok ove godine sam u stanu s prijateljicom i naknadno nam je dosla i njena sestra. Za razliku od proslog tu bar imam svoju sobu, ali opet kazem ne osjecam se ravnopravno jer ipak je stan njihov, glupo mi je dovoditi ikoga u stan, jer jedna od njih svaku vecer rano ide spavati, nikakve aktivnosti u stanu, tako da najcesce izbivam. Sad kad pisem sazetak, prakticki nikako nisam imala svoju privatnost, osim kad se zatvorim u svoju sobu, al opet pozelim li pricati na mob sve se cuje [:znoji]
2014 05 25
Što se tiče ravnopravnosti, to se sve moraš s njima dogovoriti. Nas 3 smo živjele zajedno, svaka je imala svoj bioritam, skroz smo bile različite šta se toga tiče, ali ako bi jedna htjela feštu- pita ostatak ili za te posjete, pitaš, vidiš...Jer na kraju krajeva, dok ti uredno plaćaš taj stan, on je tvoj isto koliko i njihov. Da živiš besplatno, okej, ali ovako... Ugl, ako želiš svoju privatnost i možeš si priuštiti garsonjeru, odi tamo. Ni u kući se nećeš osjećati ravnopravno dok su ti vlasnici jedan zid dalje ;)
2014 05 25
Ma nemaju one ništa protiv, kao što ni ja ne bih imala ništa protiv njihovih, ale eto takva je situacija da je jednostavno tako ispalo. s tim da jedna radi svaki dan od 7 tako da ipak ni zbog nje ne mozes, treba imat razumijevanja. Pa se na kraju krajeva osjećam kao da sam doma sa svojima na neki način. Hvala na savjetima! [:zaljubljen]
2014 05 25
Evo ja sam friško (ni mj dana još) na takvom stanu. Gazda mi ide na kurac jer nam je već 3 puta ušo u stan kad nas nije bilo i premješta mi stvari koje su pred ulaznim vratima. Reći ću mu ovih dana kad ga vidim da to neću trpit. Ostalo zasad ok
2014 05 25
Podstanari u stanu u kući u toj istoj kući gdje i ja živim, imaju svoju slobodu, mogu sadit po vrtu kaj hoće, ništa im nije zabranjeno, nitko im nikad nije ušao u stan, niti prošli podstanari, nikad im stanodavci nisu ulazili u stan. Družimo se, postali frendovi, super im je :D
2014 05 25
1 2