Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Svrbez kod westyja

Imam westyja i cijelo vrijeme se ceska, a nema buhe. Citala sam po netu da je to atopicni dermatitis i da se kod njih najcesce javlja. Planiram otici kod veterinara, ali me zanima da li je koja od vas imala taj problem s pesom i kak ste ga rijesile? Hvala :)
2014 06 01
Nakon kaj si provjerila da nema buhe,a kažeš da nema moguće je da ti ima pune analne vrećice,to ti isto izaziva svrbež i obrati pažnju ako si capice gricka...ako to radi odi do veterinara onda je to u pitanju....moguće je da je alergičan na neke trave..ja imam terijera i ima alergiju na trave pa se isto češka i dobije injekciju pa je sve ok neko vrijeme
2014 06 01
da, oni imaju jako osjetljivu kožu...ako ga kupaš moj savjet ti je da to ne radiš...pokušaj sa baby puderom i četkaj ga, bit će čist i mirišljav a neće ga toliko iritirati kao šamponi
2014 06 01
Da,grize su capice. Sutra budem otisla kod veterinara da to obavi. Kupala sam ju sa samponom i moguce da ju i to iritira, ali se negdje zamazala i nije bila bijela nego crna pa mislim da puder ne bi to ocistil. Hvala :)
2014 06 01
ako grize capice to ti je prvo u pitanju i to ti bude reko i veterinar...a ako nakon toga ne prestane onda bude dalje provjeril ali ti moraš pratiti psa kako česti i kada se češka.Najbolje ti je psa svakodnevno češljati i nemoraš ga kupati više od 3-4 puta u godini.....ja tako radim i nema osobe koja se ne divi kako ima krasnu i bijelu dlaku,i uopće ne smrdi,a za buhe ni ne znamo..... [:smijesi]
2014 06 01
Hej, proljeće/ljeto je savršeno razdoblje za takve tegobe.. ja imam mopsa koji je isto osjetljiv na kožu, vani se obožava valjati po travi i poslije toga češkanje do iznemoglosti, a isto nema buhe... vet uvijek kaže kako je to zbog cvjetanja i da je to alergija..a jedino što mu možeš davati raznorazne tablete koje po meni isto nemaju smisla...tako da ako si ne stvara rane i nema krastice nije strašno, proći će...moj preko zime ništa, osim kad treba čistiti analke, ali to je opet druga stvar
2014 06 01
Tako je moja curica,valjanje u travi i onda češkanje...isto tablete dajem čim manje(osim kad je jako kritično)ali zasad je ok......
2014 06 01
čekaj da se osuši pa iščetkaj...sigurna sam da mu je to od kupanja, jako su osjetljivi što se toga tiče
2014 06 01
Puno hvala! [:zaljubljen]
2014 06 01