Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Božićni kolačići....: :-)

Pozdrav cure, žene, majke, kraljice, ljubavnice itd [:poljubac] Kad startate sa bozicnim kolacicima? Koliko vrsta cete peci? Koje vrste? Ako imate koji dobar receptic slobodno nabacite [:zaljubljen] [:poljubac] [:poljubac]
2014 12 17
čupavce,vanilin kifice,mađaricu,raffaelo kuglice i mislim da je to to [:zaljubljen]
2014 12 17
bezzz šapaa ne prolazii božic . [:zaljubljen]
2014 12 17
startam ovaj vikend jer zbog obaveza jednostavno ne stižem drugačije... odredila sam vanil kiflice ili kiflice s orasima, rafaello kuglice,ferrero kuglice i čupavce...bit će dovoljno jer je to izbor mojih ukućana... posljednjih vekanda stalno po nekim proslavama i već je svima dosta klasičnih kremastih kolača i torti.... ovo će biti nešto "sakriveno" u limenoj kutijici i dostupno svima danima..... [:smijesi]
2014 12 17
....već sada za vikend .... [:smijesi] a biti će svega slatko: šapice, rafaello, orehnjača...i tako još svašta.....i slano..kiflice sa sirom....i još imam neke dvojbe pa ću vidjeti [:kesi] Uglavnom najviše će biti ovih sitnih kolačića. Pa da podjelim recept za šapice: [:kesi] sastojci: 1 šalica šećera, 1/2 šalice mljevenih oraha, 1/2 šalice svinjske masti, 2 šalice brašna, 1 jušna žlica meda priprava: Od svih sastojaka umjestiti tjesto koje će izgledati prhko ali tako i treba biti. Kalupe namazati sa mašću i posipati brašnom i unutra utisnuti tjesto. Kalupe ne puniti do vrha jer tokom pećenja narastu. Peče se cca 15 min na 200 stupnjeva. Vruće ih izvaditi iz kalupa i uvaljati u šećer u prahu. Korištenjem šalice od 170 ml ispadne oko 40-ak kolačića. Najbolji su kada odstoje par dana. Eto, jednostavni i fini.... [:jezik]
2014 12 17
mmm krecem u ponedjeljak navecer ...imam u planu napraviti:cupavce(a okrajke biskvita koristim za rum kuglice) londonere,kokos salamu,orehnjacu,i isprobati cu od prijateljice recept za nesto sto je slicno baklavi...znaci rolice od orah i rolice od maka... btw svaki provjereni recept za neki kolac sa makom je dobrodosao [:poljubac]
2014 12 17
radit ću Oreo kekse, 2i2 ( tak se zovu, a princip je ono uzmeš dva keksa i spojiš ih pekmezom, ja radim kekse od prhkog tijesta sa rupicom i spajam pekmezom od naranče ili mandarine :) ) i još ću raditi čupavce i limun kekse :)
2014 12 17