Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Dom /

Fauna /

Mačkoljupci i mačkoznalci

Ovo je još jedna tema o gospođicama micama (ili godspodi macanima). Ujedinimo se i podijelimo iskustva [:smije] Mene zanima što konkretno činite ili jel činite kada je u pitanju higijena vaših mačaka? Na stranu čist wc pijesak, zdjelice, dekice i sl. Najviše me zanima jel ih kupate i kako to izvesti? Što mislite o kupanju mačaka, ja sam čula jako puno argumenata i za i protiv? Koje još mjere poduzimate kako bi spriječili neugodnosti poput prenošenja bolesti, zaraza i sl. Od čega se sastoji higijena vaših maca, mislim na onu kojoj vi pridonosite mimo njih samih ? Imam mačku, slobodna je da ide van kad poželi preko dana, i dosta vremena provodi vani. Sada kada je već velika cura, hrabrija je i znatiželjnija, samim time i izloženija svemu. Tretiram je ampulama protiv buha i krpelja , idemo uskoro kod veterinara na ispiranje ušiju i po sredstvo za špricanje protiv ušnih šugaraca. Kandže joj ne skraćujem jer smatram da maca ima pravo na svoje kandže [:smije] ali u principu to je to, i sada me zanima jel potrebno još nešto dodatno činiti kako bi i maca, i ukućani i prostor u kojem boravimo bio što je moguće sterilniji i bezopasniji za sve
2015 01 12
Kupanje NE ,meni je moja prije dvije godina uginula ,jer smo je okupali tako kaže veterinar ?????? mada ne vjerujem da je to od kupanja ,ali eto taku nam je prognozu dao veterinar .OGRLICA protiv buha ,obavezno mjenjanje svakih 6mjeseci .Preko dana ima svoj krevetić i spava pokraj kamina ,NUŽDU obavlja vani u dvorištu i to jedino mjesto gdje izlazi van .U dvorištu ima dvije vočke pa se penje i oštri kanđe na stablima.Pametna je sama otvara vrata kuće kad želi obaviti nuždu ,jedino što NARAVNO ne zatvara vrata pa to moramo mi .Spava u kući i pretežno je u kući ,ali ćim dođe toplije vrijeme ide van TRAŽI TO !!! i na sred dvorišta legne i valja se po betonu UŽIVA !!!
2015 01 12
I naš mačak boravi u kući.Sam traži na wc van,nekupamo ga.Koristimo ampule protiv buha.Mačak je dosta velik i ljen tako da većinom spava i jede. [:zaljubljen]
2015 01 12
Da to sam i ja čula, od jedne žene da joj je maca skoro uginula jer ju je okupala, tako joj je isto rečeno. Međutim, opet znam da ima ljudi koji kupaju mačke i sve 5, pa sam sada u dilemi ...
2015 01 12
Ja imam dva mačka koji vole pretežito biti vani, isto bi ih htjela okupati ali sad su već veliki i mislim da bi im to bio jako veliki stres. Mačke bi trebalo odmalena navikavati na vodu da ih se može okupati. Moji se dosta sami čiste, obavezno se ližu kojih 10-ak minuta prije svakog spavanja, a to je par puta dnevno [:kesi] Ja ih tu i tam znam prebrisati nekom vlažnom krpom, ali se i protiv toga bune, a kamoli da ih tek okupam [:smije] Macama koje mogu izlaziti van se ne preporučuje ogrlica protiv buha nego ampule, jer se može negdje zakačiti s tom ogrlicom i objesiti...preporuka od veterinara.
2015 01 12
da, ni ja ne koristim ogrlice.... a vidjela sam da imaju vlazne maramice za macke [:hihot]
2015 01 12
isuse pa ja sam svoju kupala i cistila i sve bilo ok, prvi put cujem da se ne bi smile .. :zbunjen:
2015 01 12
mexicana OBAVEZNA sterilizacija/kastracija mace, s tim više što ide van...već sa 6 mjeseci može macice donjeti doma...ja sam svoje sve okupala barem jednom, nijednoj ništa nije bilo, naravno ne preporučam tko nije spreman na malo mučenja jer se mace opiru tome [:hihot] ...iz iskustva najbolje ako ima zatvorena tuš kabina pa se sa macom zatvoriti unutra i jednostavno ju okupati, i poslije osušiti s fenom i maca dan dva nakon toga nesmije van (pogotovo po zimi) Suludo mi je da maca od kupanja umre [:hihot] [:hihot] Zeljka133 ako maca ide van, i ima ogrlicu pazi da nebi zapela negdje sa ogrlicom :( Koristimo ampule stronghold (za unutarnje i vanjske parazite)
2015 01 12
kristina sterilizacija je obavljena ima vec dosta [:smijesi] ali nije cijepljena ja sam joj danas samo sape namocila ali pustila sam je van
2015 01 12
Trebala bi je cijepiti ako ide po vani. Nikad ne znaš gdje će se valjati i s kakvim životinjama će doći u kontakt.
2015 01 12
Aaaa super onda [:zaljubljen] Cjepljenje bi bilo dobro jednom godišnje protiv zaraznih bolesti :)
2015 01 12
a znam, ali morala sam ici prioritetno, zbog financija ,a to je osigurana hrana i sterilizacija, zastita od buha i tako.
2015 01 12
ma znam...ali pogledaj ako budeš cijepila, koji puta znaju veterinari imati neke akcije, pa potraži prije cijepljenja :)
2015 01 12
raspitati ću se, baš idem u četvrtak da joj ispiru uši i riješe ušne šugarce, i po sprej za zaštitu od šugaraca...
2015 01 12
Ha. Ne bi trebalo kupati mačku. Je, objasni to mojoj koja arlauče kao nekrštena duša ako joj ne daš u kupaonu kad si unutra. Ili ako se ti kupaš a ona ne. [:smije]
2015 01 12
1 2 3