Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Dom /

Fauna /

Kućni ljubimac- linjanje

Iz naslova je sve jasno... Mačkoljupci, pomagajte Unazad mjesec dana primjetila sam da se mačka jako linja, baš jako, nepodnošljivo... Nikada nije bilo ovako, doslovno ako se nasloni na mene, moram odmah robu skinuti, istresati, staviti na pranje... Dlake su po kauču, podu, lete po zraku, ne daj bože da je pomazim, puna šaka dlaka... Svaki dan usisavam pod, kauč, svakih 5 min brišem stolić u dnevnom boravku (jer lete po zraku) jadna mačka, više joj ne dam da se kreće po kući osim u dnevnom boravku Jel ima tko isti problem? kak se borite sa situacijom? jel postoje neke paste, tablete, bilo što? Pregledala sam je, ne bih rekla da je bolesna, nigdje joj ne fali dlake, sjajna je, ali ovo već traje predugo. Ili mi se samo čini... Ne znam, uglavnom luda sam više
2015 01 28
ahahaha, se meni čini ili samo nas dvije otvaramo teme o mačkama [:hihot] [:hihot] neznam moja se jedna ne linja skoro uopće, a ova druga se dosta isto linja...i još je i bijela pa se dlake jako vide...al nije baš ovako kao tebi...možda ste pojačali grijanje? pa je maci jednostavno prevruće...?! moje su stalno u stanu pa nemaju ono sezonsko linjanje nego jednostavno dlaka stalno pada, al ne toliko strašno
2015 01 28
ja imam macu koja je iskljucivo u stanu i kad bude ta faza jakog linjanja iscesljam ju sa onim cesljem furminatorom i super je.. [:zaljubljen]
2015 01 28
baš kad sam otvarala temu pomislila sam kak će netko napisati opet ova o mačkama [:hihot] a šta ćeš, nas dvije smo još super, kad vidim što po forumu ima [:smije] što se tiče grijanja, grije se dosta, ali jednako kao i prije... usto, moja izlazi van pa se rashladi kak joj dođe ... prije par tjedana smo bili kod veta, iz jednog drugog razloga, i spomenula sam to linjanje, kaže vetka i njezin mačak se užasno linja, valjda od vremena (kao ludo vrijeme) ... ali opet, ovo nikako da stane češljam je svaki dan da joj malo olakšam, ali nema vajde od toga.. mogla sam si krzneni prsluk napraviti dosada [:place]
2015 01 28
njofra a koliko traje to "linjanje" kod vaše mačke? otprilike
2015 01 28
hahaha, ma joj mene već sram otvarat nešto o mačkama [:hihot] [:hihot] a moguće da je zato jer ide van...pa kada uđe počne se linjat, moja bijela je prije bila vani, kada je dovedena u stan prvih par mj se užasno linjala...sad već manje Isto sada imam mačka koji je prije mj dana pokupljen sa ceste isto se linja dosta, al on uz to ima i gljive pa mu još dodatno odpada dlaka [:place] Mislim da nema neko riješenje osim četkanja (ako koritiš furminator ne preporuča se svaki dan jer on čupa dlaku pa ako se pretjera mačke očelave [:hihot] ) i usisavanje...i čekanja da prođe faza ''jakog'' linjanja :P
2015 01 28
ja sa svojim (bivšim) gustim češljem [:sramezljiv] ne pomaže što se tiče linjanja ali barem manje dlake proguta dok se čisti
2015 01 28
Hmm,ja imam maltezerica i on se ne linja hvala bogu,takva je vrsta posto je anti alergijiski pas [:jezik] Al kad je u jako stresnim situacijama(npr putovanje na dulje relacija) promjena hrane nekakav strah primjetim da se pocne linjat dan dva dok to ne prode i onda sve normalno [:smijesi]
2015 01 28
od moje mame macka se trenutno uzasnoo linja..bas ovo sto ste Vi napisali,sve leti i sve puno dlaka,a i inace je malo cupavija maca pa je to grozno.ja sam cula da je to normalno za mace koje idu van-unutra i da one tako reagiraju na centralno grijanje..moja je samo unutra,jedino po ljeti izlazi van na terasu kada je sve otvoreno.. ja nemam velikih problema sa linjanjem,eventualno u proljece al spasava me taj furminator.. [:smije] s tim ju isceljam par puta i mirna sam.. [:smije] ali dok ju iscesljam nabere se jako puno toga,u par puta joj poskidam dlake koje bi "ispustala" tjednima valjda..
2015 01 28
Vrijeme je zime i u kućama, stanovima se grije. U ovo vrijeme je mačka normalno da dobiju pravo zimsko krzno, u slučaju kada mačke većinom žive u stanu/kući gdje je toplo, one dlaku gube jer se pripremaju za "toplo" vrijeme. Ako je dlaka sjajne, ne opada u "hrpama", na mački nema promjena, koža se ne peruta, tada je sve u najboljem redu :)
2015 01 29