Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Aparatić za zube

meni nitko nije rekao da se nakon skidanja aparatića zubi mogu vratiti u stanje prije nošenja aparatića!!!!!!....tako da nakon 5god. nošenja....jedan zub mi se malo pomaknuo..dobila sam retencijski aparat koji se nosi prvih par mjeseci non-stop..pa samo preko noći..tako bi trebalo godinu dana i onda prestat..NIJE TAKO!!!....skinula sam aparatić prije 3god. i još uvijek ga moram nosit..ako ga ne stavim par dana zubi mi se malo pomaknu..mislim da ću morati to nositi cijeli život...a nije baš ugodno spavati sa time u ustima,ja se još nisam nakon toliko vremena navikla...
2015 02 01
Evo ja sam ga stavila u Puli (premda je ortodontica inaće iz Zagreba) i koštao me (zapravo me još uvijek košta jer ga nisam do kraja otplatila) 16 tisuća kn. Otprilike ti se svugdje za sada vrte takve cijene, ja sam stavila onaj više estetski nego metalni (safirni da budem točna) i to mu je bila cijena. A metalni je zapravo koštao 14,500 kn kod moje ortodontice, tako da i nije neka velika razlika. A koliko sam ja upoznata (što mi je rekla moja ortodontica) zubi se zapravo lagano pomiču kroz cijeli život tako da se zbog toga kasnije nosi taj retencijski aparatić (tj.ta prozirna ulaga). MarijanaPu, tvoji zubi su očigledno jako jako tvrdoglavi [:kesi]
2015 02 01
nicoleknapic.. [:smije] ...da,čudni su moji zubi...ima nešto što se stavi nakon skidanja aparatića..kao neka žica koja se zaljepi sa unutarnje strane zubi...to je navodno bolje..tj. prije se "učvrste" zubi..ali je meni ortodont rekao da se sa tim ne može dobro održavat higjena zubi(ne može se koristiti konac za zube)...tako da ni ja nisam to htjela..ne mogu zamislit da toliko dugo ne čistim zube sa koncem!!....
2015 02 01
ja sam nosila mobilni kroz srednju skolu zbog nepravilnog zagriza i gornjih dvojki koje su isle van - sad, 10ak godina nakon, zagriz mi je pravilan, no dvojke opet malo strse... zapravo, pocele su se vracati vec par tjedana nakon prestanka nosenja aparatica, tako da ono... [:smije] a frendica je prije par godina nosila fiksni (samo gornja celjust, platila je oko 10000kn, drzala ga je oko godinu dana) jer su joj se zubi preklapali - sad su doslovno savrseni. tako da je moj dojam - bez fiksnog nema nista...
2015 02 01
ja imam retejner tj onaj nocni, koji moran nosit 1 put tjedno dok spavan i evo vec trecu godinu zubi ne idu nazad :) ortodont mi je reka (a mlad je i zna sve najnovije iz podrucja ortodoncije), reka je da se onda nosi do kraja zivota taj plasticni, jer nisan tila platit 300 kn za onu zicu koju stavi iza prvih 6 gornjih zubiju
2015 02 01
ja sam nosila, i dok sam bila maloljetna, mobilni je bio besplatan. za fiksni ne znam.
2015 02 01
malamartina..samo jedan put tjedno ga nosiš?...onda sa mojim zubima očito nešto ne šima..ja ako ga 3 dana ne nosim osjetim kako mi se malo pomaknuo jedan zub..točnije gornja dvojka...nikako da se taj zub učvrsti!!... [:znoji] ..
2015 02 01
da samo jedan put tjedn, al ja san imala problema na pocetku kad san pocela jednom tjedno sa tricom gornjom, koja je bila uzas prije aparatica, malo bi je osjetila da se vraca, ali vise nema problema mozda da pitas ortodonta za tu zicu koja ide iza, ako ti stalno bizi zub bas puno, jer normalno je da malo osjetis kao bol/neugodu onaj tren kad stavis nocni
2015 02 01
pa i meni je ta dvojka bila užas prije..skroz iza jedinice..ma ne pomakne se puno..mrvicu..kad stavim osjetim tu bol/neugodu malo...ali ako ti kažeš da je to normalno onda dobro..ja sam stvarno mislila da se neće uopće pomicat...to je vjerovatno zbog toga jer je taj zub bio jako iskrivljen..kao i tvoja trojka...
2015 02 01
e..da te pitam još nešto..imaš isti retainer(neznam dal se tako piše?) ili ti je puknuo?..meni je jedan put puknuo...
2015 02 01
Moras dignit kredit da si popravis zube jer neznam bas ko bi mogao dat 16-20 tisuca kn za aparatic.zato sam ja odlucila skoknut do susjedne BiH i stavit aparatic za upola manju cijenu. 4000 kn za jednu vilicu. Usluga je za 5+. Vjerujem da je u gradovima u unutrasnjosti jos manja cijena nego u Bihaću (gdje ja idem zubaru).
2015 02 02
ma reka je meni ortodont da se zubi micu cili zivot, jer su ''živi'', pa se zato osjeti da se malo pomakne zub kao i iman isti al mi se cini da ce jos malo puknit hahah
2015 02 02
Od 1.2015. aparatici vise nisu besplatni jer je usao neki novi zakon, oni koji su ga imali prije do 2015 imaju pravo na taj ali sve se ostalo placa, samo se mobilni dobi badava, ja sam bila i uzas su mi zubi (''lete mi po ustima''- jedan nutra jedan van) i rekli su mi oko 10000kn fiksni za obje celjusti
2015 11 19
Pozdrav, i meni bi trebao aparatić za zube, razmišljam staviti onaj prozirni. E sad problem je što ne znam gdje otići u Zagrebu. Ima li tko kakav prijedlog? Čula sam da su ovi ok, www.dentusperfectus.hr pa me zanima je li netko bio možda kod njih, ili imate kakvu drugu preporuku? I da, negdje gdje nije baš preskupo. Hvala.
2016 01 29
1 2