Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Porodiljna naknada

Cure, zanima me porodiljna naknada za prvih 6 mjeseci djetetova života. Sada sam na komplikacijama i imam 4250 kn. Čitam zakon i po nekim forumima da se prvih 6 mjeseci ima puna plaća. Znači li to da ako imam plaću oko 6t kn da će mi tolika biti prvih 6 mjeseci? Prijateljica mi kaže da ona ima 4250 kn bez obzira što joj je plaća preko 7t kn, pa me sad zanima tko je u pravu. [:smijesi]
2015 08 21
prijateljica je u pravu, to je max koji isplaćuju
2015 08 21
marbil kada je to bilo? Moja prijateljica ima curku od 3 i po godine i sad ima malu bebu i oba puta je dobivala 4250 kn
2015 08 21
isto je i sada osim ako ti je plaća preko toga onda je to maximum
2015 08 21
Netko nije zadovoljan sa 4200, a netko je presretan sa 1660 [:znoji]
2015 08 21
moj mali je sad star 1,5 godinu...ja sam za prvih 6 mj. dobivala svoju plaću (veća je od 4250)
2015 08 21
i bila sam na komplikacijama, onda sam dobivala 4250, kad sam rodila, prvih 6 mj, moja plaća i onda zadnjih 6 mj ide onih 2600...
2015 08 21
Hvala vam cure na odgovoru. Kako se neke stvari odmah izvlače iz konteksta [:jezik] . Danio nije uopće stvar u tome tko je zadovoljan i tko nije nego me zanimaju moja prava. Nisam ja ta koja je donijela zakon. Nisam isto tako kriva što radim posao koji je plaćen koliko je. Da se mene pita svi bi imali veće plaće iporodiljne naknade.
2015 08 21
Iznos naknade na porodiljnom je puna plaća 6 mjeseci
2015 08 21
Josephina, zbog ovog posta sam reagirala, žao mi je što si se ti osjetila prozvana. Naravno da svatko treba iskoristiti svoja prava. marbil , prije 2 sata prijavi | ↑ ne mogu vjerovat da su korigirali zakon...prije je bilo da prvih sest mjeseci dobijes naknadu u iznosu svoje prosječne plaće (koja se izračuna prema 6 plaća dobivenih netom prije otvaranja porodiljnog)... od kad je taj novi zakon pa to je prestrasno - to je loša politika....fujfuj Možda je zakon korigiran zbog onih koje nemaju NIKAKVU plaću.
2015 08 21
danio sve je ok [:smijesi] . Samo događa mi se u mojoj okolini da imam trudnice koje rade za minimalac i onda imaju neke drske komentare kad pričamo o porodiljnim naknadama. Ponekad imam osjećaj da onaj ko radi i još ima solidnu plaću treba imati grižnju savjesti.
2015 08 21
Iskreno, ja na temi ne bih ni sudjelovala da nije bilo "fuj fuj fuj" na kraju onog posta. Država nam je u takvom stanju da nam je svima fuj, no nekima puno više od drugih. Htjela sam samo reći da treba razmisliti prije nego počneš vikati ; nemam 7tisuća, imam "samo" 4. I opet, ne mislim na tebe osobno.
2015 08 22
Ja cu bit zadovoljna i sa 1600 ako i to nazalost al to je druga prica
2015 08 22
Nažalost nam je to tako. Radim u prosvjeti i ponekad me je sram kad moje kolegice kukaju oko plaće jer znam kako je većini gore. Sjetim se odmah moje mame koja radi u konzuma sa 30 plus godina radnog staža i crkavicom od plaće.
2015 08 22