Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

drage mame i tudnice...porod

Drage mame koje ste prosle porod,moze koji savjet i iskustva ,sto biste mozda napravile drugacije sada kada ste prosle porod,za nas buduce mame koje to tek moramo proci. Hvala i sretno svima trudnicama i mamama
2014 09 30
Hvala također,pridružujem se pitanju [:smijesi]
2014 09 30
sretno vam [:zaljubljen]
2014 09 30
Hvala anajack [:smijesi]
2014 09 30
Evo jedan savjet mozda pomogne.. Rodila sam prije god i cetrimj u murkuru..dosla u radaonu u ponoc nisam bila previse otvorwna al sam imala dosta jake trudove oni su rekli da krenem odma tiskat no ja nisam ja cekala i cekala mislila san da ce mi bit lakse ak se teudovi povecaju no nije tako rodila sam u pola pet ujutro nije bilo strasno al da sam odma krenulo nebi bila tolko umorna za tiskanje jer trudovi stvarno izmorw..cure aretno ako kazu da krenete odma vi krenite hehe
2014 09 30
Imam samo jednu savjet,koju sam imala oba poroda u glavi - sve prezivim,nikako se ne bojim, i veselim se na djete. Tako sam stavila u glavu i sve je proslo super:-) Sretno svima,djete je to naj u zivotu:-)
2014 09 30
Ja sam carski prosla,trudove 12h i puknuće vodenjaka :) kad bi opet bila trudna opet bi na carski [:smijesi]
2014 09 30
moj savjet je nakon dva poroda..kao prvo ne ići pre rano u bolnicu,znači što duže moguće biti u toplini svoga doma,kao drugo uzeti epiduralnu [:zaljubljen] i kao treće bit će sve uredu [:zaljubljen] [:smijesi]
2014 09 30
uffff....šta bi promijenila [:sokiran] ....nebi išla roditi...hahahah [:smije] [:smije] ....silno sam željela da mi roda donese bebu!! [:hihot] ....samo dobro slušati babicu i biti smiren....na drugo se nemože utjecat....sretno vama i vašim bebaćima [:poljubac]
2014 09 30
Ne slušaj tuđa iskustva s poroda. Diši, budi smirena i ne viči jer time bespotrebno gubiš snagu, proći će...
2014 09 30
Nikako se nesmiješ uspaničariti i bojati se trudova,totalno se opustiti i pustiti ih da dolaze i da te preplavljuju,(da...da...znam da zvuči glupo... [:smije] ) ali kad sam tako treći put rađala bilo je neusporedivo lakše i sad sa ovim odmakom čini mi se kao da je bilo skoro pa bezbolno,jednostavno sam opustila sve mišiće-nisam u strahu čekala novi trud i bilo je potpuno drugačije,ako ikako možeš svakako povedi nekog sa sobom u rađaonu-da ti bude pri ruci- ako ti je prvi porod moglo bi duže trajati,a oni tamo nisu milostivi-uopće,nikako se derati jer nema smisla,pravilno disati i slušati babicu,mene na žalost baš i nisu pravilno pripremili za prvi porod pa sam bila u totalnom šoku [:boji] [:boji] [:boji],pa naučila na greškama eto.... [:jezik] ....bit će sve u redu,a rezultat je čudesan [:zaljubljen] !
2014 09 30
Svaki porod je drugačiji, a zapravo se u tijelu u svake žene događa isto. moraš biti svjesna što se događa i opustiti se, prepustiti prirodi i svome tijelu da odradi svoje kada porod krene. Porod se sastoji od dvije faze. U prvoj fazi otvaraš se do 10 cm kada glavica probija ušće maternice. Ta faza traje oko 12 sati najviše kod prvorotkinja. kada trudovi počnu, prva dva sata nema smisla paničariti, jer se ne događa ništa bitno. kako vrijeme odmiče trudovi su jači i trudnica je sve više otvorena. Za to vrijeme bilo bi dobro da si pod tušem (tuširanje je prirodni način smanjenja bolova za vrijeme trudova) i da se što više krećeš te često mijenjaš položaje-od hodanja po stepenicama, čučanja, stajanja, ležanja...U to vrijeme između trudova pokušaj i jesti mekanu hranu ili makar uzimaj vitaminsku vodu ili grožđani šećer. Bitno je da je toplo i da si u ugodnoj, smirenoj atmosferi. Između trudova imaš vremena ići i na wc. Zbog svega toga bilo bi dobro da si u svom domu, a ne u bolnici, makar dok se 5-6cm ne otvoriš. Druga faza se odvija nakon što je trudnica otvorena 10 cm. Ova faza traje najviše 2 sata (ne smije duže) i u toj fazi počinje tiskanje. tada glava izlazi kroz vaginu i trudovi ne prestaju, nema pauze [:place] [:place], a nema ni povratka [:smije] , opustiti se i svu snagu usmjeriti na guranje tj. tiskanje. otjeraj iz sobe sve koji ti rade nervozu ili ti smetaju, a zauzmi položaj koji ti odgovara. nažalost u hrvatskim bolnicama ova faza se odvija ležeći na leđima dok su noge na onim držačima.
2014 10 01
To je navodno najbolniji način poroda. Možda možeš roditi čučeći, na sve četiri, na stolčiću, u vodi..raspitaj se...ti si tu najbitnija i tvoja udobnost. nakon poroda djeteta..treba se poroditi još i posteljica (unutar pola sata od rođenja djeteta). Isti hormon koji djeluje na proizvodnju mlijeka, djeluje i na izbacivanje posteljice, pa je jako važno da ti babice odmah dijete stave na prsa kako bi proradili "instinkti" i proizvodnja hormona. Po meni, najbitnija je prva faza, jer kako se budeš nosila s njom, takav će biti tijek poroda. Opusti se, utopli se, i kreći se te ne zaboravi uzimati šećer i laganu hranu zbog snage. Ja sam s upravo vratila s informiranja za porođaj. Ako prvo pukne vodenjak u noći, pogledaj boju vode. Hitno je otići u bolnicu ako je voda smeđa, zelena, ili prljava. Ako je voda bjelkasta ili ružičasta, stavi debeli uložak i slobodno odi do jutra spavati i odmarati dok ne stignu prvi trudovi, a i tada pričekaj najmanje dva sata dok ne budu češći i svaki sljedeći bolniji. Osim prljave vode, hitno zovi bolnicu još ako jako krvariš (malo krvi i krvave sluzi je normalno), nakon puknuća vodenjaka imaš temperaturu. ili pak ne možeš trpjeti a da ne tiskaš. Obično vodenjak ipak puca nakon što trudovi počnu.
2014 10 01
Najbitnije je da si svjesna da si ti ta koja rađaš i zato je potrebno sve o porodu znati. Doći u bolnicu dok trudovi još praktički nisu ni počeli, i čekati da netko drugi za tebe napravi nešto za što ni sama ne znaš što, je jednako tome da očekuješ da babica li doktor rode za tebe...često su žene ljute jer da ih doktor nije ni pogledao. tada nastane panika i luči se adrenalin koji povećava bolove i usporava otvaranje, znači slijedi mučenje...često žene završe na dripu što je velik šok za organizam jer žena dobiva trudove koji nisu u ritmu njnog organizma recimo...Opusti se i smiri i to je to. Zamišljaj što tvoj organizam u tom trenutku prolazi i zamišljaj bebu kako s bori...onda ti bolovi koje žena osjeti imaju smisla i sve je lakše podnijeti. Za pripremu maternice, dobro je inače piti čaj od listova maline, jača maternicu koja onda lakše obavi svoj posao na porodu.
2014 10 01