Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Idi idi nesanice

Hej žene, imam problem . Zadnjih par tjedana ne mogu zaspat prije 4 i kad zaspim ne spavam mirno nego se budim nakon nekog vremena. Fali mi sna jer se budim ujutro radi faxa, umorna sam i ne koncentrirana na stvari koje radim. I ne,ne pijem puno kave, popijem je samo ujutro. Zanima me ima li koja ili je imala isti problem i kako ste ga se riješile? [:tuzan] [:pospan]
2014 11 22
insomnija... kod mene je od djetinjstva zamjenjen dan i noć, još se borim s tim, ali bezuspješno.. mogu biti budna do 5ili 6 sati ujutro, ali onda bi spavala do kasno popodne... užas! živim sama, pa bar neidem nikom na živce s takvim tempom spavanja, ali i sama sebi ponekad sam teška...pokušala sam s lijekovima za spavanje, sanval, nikad to ne uzimaj, jer se navikneš i organizam traži svoju drogu, a one više ništa ne pomažu, jako kratko vrijeme.. ja sam ono vrijeme kad sam radila morala naučiti spavati.. legneš, na leđa, noge na povišeno, obavezno čepići u uši, da čuješ svoje disanje i otkucaje srca, koncentracija mora biti samo na sebe i svoj organizam, sve drugo izbaciti van... može se, ali treba neko vrijeme kad se čovjek navikne...i sad ne radim, i opet sam počela neuredno spavati. Lagala bi, da meni ovaj tempo ne odgovara, da sviđa mi se, ali znam da nije to riješenje, živjeti naopačke od drugih ljudi [:vrti] Kad ovo pročitaš, bude ti se odmah spavalo... možda sam bila i dosadna [:sramezljiv]
2014 11 22
Pocela sam razmisljat o tabletama al sad vidim da to i nije bas dobro rijesenje. Pokusat cu ovo sa disanjem. I ja isto tako al moram se prisilit dic ujutro iako ni to nekad ne uspijem. I sta je najbolje ja preko dana mislim da cu ic spavat ali uvijek je : kad jos ovo zavrsim i ovo pa cu onda i nikad na kraju ne odem iako sam strasno umorna ko i sada al i dalje ne mogu zaspat. Divim ti se kako se uspjevas borit s tim vec duze vremena jer mene ovo izluduje i ne znas sta da radim sa sobom vise i da me barem uspavalo ovo bila bih sretna ali eto nije. [:ljut] Hvala [:poljubac]
2014 11 22
krajnje rješenje postoji, pri Vrapću postoji Centar za liječenje poremećaja sna... o tomu sam razmišljala i ja već, jer se naučiš uredno spavati.. samo tablete nikakve NE, eventualno mala doza normabela, ali ništa što uspavljuje, jer te tableta onesvijesti, i probudiš se mamuran koda nisi sapavao.. ugodne snove, noći ove [:poljubac] p-s ako te išta bude zanimalo , slobodno se javi u inbox... idem probati spavati.. [:hihot]
2014 11 22
ja otkad pamtim iman zamijenjen dan i noć.. a mogu biti i ful dugo budna, cak nekad znam vise od 24 sata u komadu, al zato mogu i ful dugo spavati, budenje mi je katastrofa, a i kako nece biti kada zaspem tek u rane sate, ja alarm na mobitelu uopće ne mogu čuti, treba ona prava budilica (koju svo susjedstvo prije mene čuje) Najveći mi je problem - zaspati uopće. Još se nisam naučila normali.. Dok radim, to mi je veliki problem, sada trenutno ne radim. Ja nisan sebi još rješenje našla [:tuzan] Mene to zivcira strasno, no ne uspijevam nista uspijesno promijeniti u vezi toga, pomirila san se da je to tako kod mene..
2014 11 22
Ja san od tableta jedino probala piti belmiran, koje su kao bezopasne, jer su na biljnoj bazi. Ali zato i nista od njih, bar u mom slucaju.. :/ nevena07, jesi ti probala piti normabel? Ja nisan htjela, jer san čula da se i na njih navikne..
2014 11 22
Bog! menu je spavanje puuuuno bolje kad jedem po LCHF. Cim zastranim - sve mi se poremeti, spavanje prvo [:vrti] Eto, pokusaj vidjeti.... LP
2014 11 22
Isti problem imam, jednostavno sam prihvatila da sam noćni tip. Prije 2 mogu zaspati samo ako sam taj dan "kopala njivu". [:smije]
2014 11 22
Probajte čaj od matičnjaka,od njega osobno zaspim ko beba [:zaljubljen] i ima neka biljka,mislim da je valerijana,tj,tablete,to sam mami kupila jer se budila u noć i imala je neke napadaje gušenja,otkad to pije skoro da je i nestalo [:sramezljiv] sretno [:sramezljiv]
2014 11 22
ivy4862 , popijem ja normabel, ali kao da i nisam, već sam se navikla. Inače kaže mama da sam bila mala beba koja je cijelu noć se igrala u krevetiću, a po danu spavala.. dakle problem postoji od rođenja, i samo treba odluka, otići u Zavod za poremećaj sna, i započeti s liječenjem, jer ovo je ozbilja problem.,
2014 11 22
Istina, mukica, matičnjak je zakon, samo nije dovoljno da ga se pije prije spavanja, već bi trebalo tri puta dnevno, na način da se jedna jedna vrhom puna čajna žličica prelije s 1,5 dcl kipuće vode, nakon 10 minuta ocijedi i popije s medom, a prije spavanja dvije žličice. Valrijana također nije loš izbor, može se kupiti i u kapima, pa se nakapa u kocku šećera, cucla kao bombon prije spavanja ili u trenucima stresa/panike/straha... Ima milijun razloga za poremećaje spavanja, neki nestanu sami, a da ni neznamo zašto su se dogodili, a za druge je potrebno naći uzrok, što nije uvijek lako, jer je katkad skriven u podsvijesti, a katkada ga jednostavno ne želimo vidjeti.
2014 11 22
Hvala vam cure probat cu i taj caj [:smijesi]
2014 11 22