Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Njega kose /

Plavuše i sve ostale ljubiteljice zdrave kose, pomoć!

Bojana sam plavuša (pramenovima) i uvijek bojam samo izrast, redovno se šišam i trudim se njegovati ju. NO, u zadnje vrijeme mi je kosa nakon pranja toliiko suha skupi se u tri pramena i neda se počešljati. Nakon što ju osišim bude prekrasna i svilenkasta, vrhovi nisu ispucani jer ih pri svakom bojanju izrasta šišam. Ali što da radim, očajna sam, vječito mi treba pola sata da se počešljam i raspetljam sve čvoriće a da ju pritom ne iskidam. Inače sam maske stavljala nakon svakog ili svakog drugog pranja, no sada sam čula da to ne valja i stavljam ju samo jednom tjedno. Sprejevi za raščešljavanje ne pomažu. A skroz sam nabrijana na neko puštanje kose i htjela bi uspjeti u tome [:tuzan]
2015 03 04
a regenerator ili ni on ne pomaze?
2015 03 04
Hej :) Ja sam bila plavuša neko vrijeme i kada sam vidjela da kosu uništava odustala sam, isti problem kao ti i ništa nije pomagalo ali, probaj sljedeče: kupi onu četku koja ne čupa kosu, elseve ima supeeer extraordinary ulje i probaj si nabaviti keratin za kosu. A ovo što se tiče maski nisam čula, stavljala sam ih i ja nakon svakog pranja i super mi je bila kosa. Sretno sa puštanjem [:smijesi] [:smijesi]
2015 03 04
Regenerator obavezno, mislila sam da se to podrazumjeva :) dok sam ju bojala cijelu nisam imala ovakvih problema, a sad bojam samo izrast pa se patim :( pogledati cu to ulje ovih dana, a keratin imam.
2015 03 04
Arganovo ulje serumi kristali makar masku na vrhove nemre ti naštetii jer ne ulazi u korjen kose uzmi kad je kosa mokra malo maslinova ulja utrljaj u vrhove pa kasnije isperi ja sam nakon 10 godina ipak odustala bit plava barem malo kosa mi je počela jako opadat napravi pauzu
2015 03 04
Imam isto pramenove kao ti, i otprilike radim isto tako! Ja svoju nikada ne cesljam mokru,osusim je,ali ne bas do kraja,i tada mi je puno lakse rascesljati,i na taj nacin je manje ostecujes! S tim da najprije cesljam od polovice kose prema vrhovima,a zadnje tjeme sve do vrhova!
2015 03 04
slican problem i ja imam, tj nije problem [:hihot] koristim regenerator jer bi mi kosa bila uzas bez toga, i kad je oprana ni Bogo dragi ju nebi rascesljao..ja stavim jos onog regeneratora u spreju sto se ne ispire i samo osusim kosu i 80% se sama otpetlja, i frizerka se cudi sto je tako..ali mokru kosu ja nebi mogla rascesljati nikad
2015 03 04
Hvala cure na komentarima i iskustvima! Definitivno se vračam maski nakon svakog pranja [:smije]
2015 03 04
imam suhu kosu inače ,a još se I k tome blajham I stavljam preljev,,kako mi je kosa inače jako gusta I oštra(ko čekinje) [:smije] perem ju jednom tjedno I nakon pranja stavim masku od kokosovog ulja držim 2,3 sata I samo ju isperem vodom I onda je donekele mekana,,s tim da imam kratku kosu no čim mi malo poraste odmah mi se petlja,,,, [:vrti]
2015 03 04
meni je čičkovo ulje zakon [:smijesi]
2015 03 04
Meni je kod tog problema pomoglo brazilsko ravnanje [:smijesi] a sad ako se neces odluciti na to, meni je super krema za kosu pantene nature fusion, bolja od ikakvog ulja. Meni se kosa od nje ne petlja, glatka je i lako se rascesljava. stavljam na mokru kosu, nakon sto je operem i malo posusim sa rucnikom. Koristila sam je i prije brazilskog, bolja mi je od bilo kakvog ulja. Inače moj najveći problem bi bio nakon što prespavam, ujutro kosu ne mogu rasčešljati. No s pantene mi se to nije desavalo. Također, što je meni frizerka savjetovala, to primjenjujem uvijek. Znaci, kada stavim masku, ostavim je par min, i onda rascesljam s češljem, ne gustim. Tako ju je lakse rascesljati nego kasnije, i maska se rasporedi posvuda
2015 03 04
Cickovo ulje. [:zaljubljen]
2015 03 04
ja isto godinama stavljam plave pramenove i nemam takvih problema sa raščešljavanjem, jedino naravno vrhiće, malo-malo pa capnit. Još i peglam kosu svaki drugi-treći dan :/ Koristim fructis žuti šampon i regenerator, makadamia masku za kosu i serum iz avona advance techniques serum za vrhove (zeleni)!! Probajte :)
2015 03 04
Kosa se ne ceslja dok je mokra,iscupas tonu i uz to je i kidas,pocesljaj prije pranja,nestavljam ni regeneratore ni masku iako imam kovrcavu i suhu kosu,stavim prije pranja ricinusovo ulje pomjesano sa kokosovim(najbolje vecer prije pranja) operem normalno laganim šamponom(bez silikona)kosa ko nova,perem 1 tjedno,od tad se oporavila maximum
2015 03 04
Ma moze se rascesljavati mokra, sam ne s gustim cesljem. Vec s onim sa sirokim zubima, ja ga zovem ''vile'' :P I polako, ne ko sivonja. Meni ne bi otpadala tokom toga, jer se uz masku lako rascesljava..
2015 03 04
1 2