Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Povrat novca od strane trgovca

Znači, jel je to moguće vratiti nenošeni predmet u dućan, a da se dobiju novci natrag? Frendica je impulzivno kupila cipele u dućanu i sad bi ih vratila, a da ne mijenja za drugu stvar. Riječ je o nekom malom butiku.. Ima li neki članak vezani za to ili čim se može voditi, kaj reći prodavaču? Puno biste nam pomogle! :) Hvala :)
2015 04 18
mislim da sve to ovisi od dućana do dućana... neki primaju povrat, neki ne.. neka ide tamo i pita [:smijesi]
2015 04 18
Bojim se da, ako nema oštećenja, neće dobiti novac već eventualno drugi artikl. Pogotovo ako se radi o malom butiku.
2015 04 18
Ja sam danas u h&m kupila patike sinu,pa posto nije bio sa mnom pitala sam jel vracaju novac ako ne budu dobre ..rekla je da vracaju .
2015 04 18
Po zakonu imaš rok od 7 dana od kupnje s računom, moraju vratiti novac, neki dućani imaju i do 30 dana, [:zaljubljen]
2015 04 18
Nije po zakonu da moraju vraćati, samo dobra volja, ali po novom Zakonu o zaštiti potrošača je da se roba kupljena preko interneta može vratiti u roku 14 dana i moraju vraćati novac.
2015 04 18
Mislim da postoji neki članak zakon gdje se govori da je trgovac dužan vratiti na zahtjev kupca i novac, to je nešto novije [:smijesi]
2015 04 18
Prošli mjesec sam u Humanicu reklamirala tenisice koje su nošene doslovno 5 puta, počele se raspadati, a kupljene u 12, mjesecu, bez pogovora su vratili novce [:jezik]
2015 04 18
trebali bi ti definitivno vratiti novce, ako nisu nošene, pod uvjetom da je gotovinom plaćano.
2015 04 18
hvala vam cure, budem išla frendici ko moralna podrška pa lijepo da proučimo sve :))) jučer su kupljene cipele :)
2015 04 18
isprintaj zakon odnesi sa sobom i zaprijeti se inspekcijom i kaznom
2015 04 19