Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Poštar traži 4,50 kn za svaki mali paket????

Drage djevojke,zanima me ima li koja iskustva s ovim i sto ste dalje napravile. Dakle, za zadnja dva paketa narucena na Ebayu sa ili besplatnom postarinom,ili unaprijed placenom postarinom, moj postar trazi 4,5kn. Niti jednom od ta dva puta ga nisam ja docekala tako da nisam uspjela pitati odnosi li se to samo na dostavu paketa na kucnu adresu ili opcenito ako moja lokalna posta uopce zaprimi takav paket.. jer ja pretpostavljam da mi nista ne bi naplatili kad bih paket preuzela u posti, dok ukucani misle da se to naplacuje odmah po primitku paketa u postu. Postar je jedino rekao da je to nasa posta odnedavno uvela na male pakete. Bila bih vam zahvalna da podijelite iskustva i savjete, jer definitivno ne mislim placati 5kn za svaki paket koji mi stigne jer ih primam prilicno puno. A prije nego se krenem raspravljati s postarom ili sluzbenicima u posti,moram znati nesto konkretnije o tome. I +,ne bih li trebala dobiti kakav racun za to??
2015 08 18
to su nedavno uveli, svaki paket moras platit 5 kuna. al ako ti ostavi zuti papiric i ides po paket u postu, onda ne placas. ja sam samo jednom morala platit i nakon 2-3 tjedna mi je dosao postom racun za to [:kesi]
2015 08 18
uveli su da, gamad jedna, al na isto dođeš,a ko moraš do pošte autom i gore... odvratni su :(
2015 08 18
joj mene to nervira jer 3 paketica sam platila 15 kn, a kao besplatna postarina, poštar kaze da se to odnosi na sve pošiljke di piše small package na naljepnici. i onda kad sellera zamolim da mi to ne stavi on ne razumije jer je besplatna poštarina.. [:frustriran]
2015 08 18
Meni je to jednom prodao [:smije] rekla sam mu samo da ću preuzeti u pošti i tamo nisam ništa platila.. Nakon toga poštar više nije niš naplaćivao..
2015 08 18
to se zove ležarina i da, gamad odvratna. i što sad rade? uopće poštar ne zvoni na vrata!!!!!! samo ubaci papirić i automatski ležarina teče. meni se desilo par puta - ja doma, a papirić u sandučiću...nitko zvonio nije.....sram ih bilo
2015 08 18
Ma meni je blizu lokalna posta, manje od 10min pjeske tako da mi je stvarno manji problem prosetati nego svaki paket placati. A otisla bih da mi ostavr zuti papiric ali vecinom samo dode drugi dan s paketicem.. ali dobro,od sad cu obavijestiti ukucanr da pakete ne preuzimaju od postara. :D Zanima me jos odnosi li se to i na posiljke unutar Hrvatske, pismovne i pakete, ili samo naplacuju za ove s ebaya i slicnih stranica?
2015 08 18
ne moraš platit. kad ti dođe poštar samo mu reci "dajte mi žuti papiric pa ću sama preuzeti", na taj način se ništa ne plaća. a to plaćanje je uvedeno kao kao iz razloga što ti poštar donosi doma, kad preuzimaš na poš'ti ništa se ne plaća. svaki put tako radim.
2015 08 18
Ivalorena sto to znaci? Da se placa neovisno o tome preuzima li se u posti ili od postara?
2015 08 18
drugo je lezarina, a drugo je ovo. dobro su ti cure rekle ako dizes u posti pakete s ebaya ne placas nista, a za pakete iz hrvatske ako stoje u posti imas lezarinu.
2015 08 18
Hvala puno žene!
2015 08 18
Plaća se 4,50kn SAMO na pošiljke označene kao Paket. Ključna je naznaka "PAKET". Kome ne odgovara plaćanje toga, uzeti onaj žuti papirić od poštara i preuzeti sam na pošti. [:smijesi]
2015 08 18
To je nedavno uvedeno! Poludila sam [:frustriran] Okej ako je veću paket ali to su sve paketići koji se mogu ubacit doslovno u sandučić,tako da stvarno nema potrebe za tim,a i poštaru je posao da nosi na kucu i za to dobiva placu,pa cemu onda ovo?! [:boji]
2015 08 18
Na posti nikad nisam placala lezarinu.
2015 08 18
Mislim da je to jedino ako iz Kine naručuješ.Ja stalno nešto naručujem sa ebay.uk (svaki tjedan nešto) i nikad nisam platila ništa.
2015 08 18
1 2