Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Mala škola

Dali je istina ako dijete ne upišeš u malu školu da moraš kazneno odgovarati...?
2015 10 14
Neznam za kaznenu odg.ali znam da nikakvu obavijest mi nismo dobili da dijete krene,a kao obavezna je. Ja sam saznala slučajno,tak da smo se naknadno priključili.
2015 10 14
Nije istina... predškola je još uvijek samo preporuka... i ako imate mogućnost svakako dajte dijete u malu školu jer će dobiti puno na području socijalizacije, spoznaje, slike o sebi, samostalnosti, i pripreme za školu. [:smijesi]
2015 10 14
Da nisam ni ja dobila obavijest... Dala sam maloga u malu školu i dala bi i da nije obavezno, ali nije išao u vrtic....pa možda je zato obavezno.
2015 10 14
osnovna škola je obavezna, bilo kakav oblik predškolskog odgoja nije..... tako da ni u ludilu ne možeš kazneno odgovarati [:smijesi]
2015 10 14
Što treba napraviti ako želiš dijete dati u školu sa 7 a ne sa 6 godina? Također, kad dođe poziv za malu školu, može li se i ona 'pomaknuti' za godinu dana? Hvala [:sramezljiv]
2015 10 14
Tako je rekla ravnateljica mojoj mami, morala sam odgoditi jedan posao... jer nisu mogli ćekati 5 dana. Hitno sam trebala doc, jer če mi socijalno doći...
2015 10 14
Moj sin je krenuo u malu školu i nama su rekli da je obavezna. A što se tiče škole mislim da dobiješ poziv za nju i sve ti zavisi kad je dijete rođeno. Moj će krenuti u školu sa 6g i 9mj.
2015 10 14
Dijete koje u sljedecoj kalendarskoj godini do 31.03. puni šest godina obavezno je zakonski izaći na testiranje za polazak u školu na jesen.Roditelj uz valjan razlog ( npr. emocionalna nezrelost ,poteškoće u motorici, govoru,koncetraciji i sl .) može tražiti odgodu) naravno ako to potvrdi lječnik školske medicine. .Da bi sljedecu godinu moglo nastaviti pohađati vrtic treba od škole donjeti potvrdu o odgodi upisa u školu. Mala škola se preporuča kao pomoć djeci u socio- emocionalnom razvoju, usvajanju predčitalačkih vještina i grafomotorike i sl.
2015 10 14
Školski obveznici su sva djeca koja do 31.3.navrše 6 godina. Ako je dijete rođeno iza 1.4.a želite ga dati u školu morate pisati zahtjev nakon čega dijete prolazi redovito testiranje za školu...
2015 10 14
hvala [:poljubac]
2015 10 14
Predškolski program se odvija u trajanju od 250 sati od 1. listopada do 31. lipnja, a s djecom rade odgojiteljice predškolske djece.Malu školu pohađaju samo predškolci koji se nisu upisali u redovne vrtićke programe.
2015 10 14
Mala škola je u nadležnosti škole,ali vrtič ustupa prostor i odgajateljice,sad zašto su neki roditelji u datom momentu ostali bez prave informacije,po njihovom krivi su sami,jer oni ne žele prihvatiti odgovornost i lopticu prebacuju s vrtiča na školu.Bilo kako bilo važno je da su dijeca krenula sa predškolskim i sretno im bilo,i da nije obavezno al ti prijete socijalom,,,to su ti naši stari recepti [:sokiran]
2015 10 14
Užas, to ima samo kod nas!
2015 10 15
Zadatak je na roditeljima da se informiraju, a ne na vrtiću i školi. Nitko vas ne obavještava da morate doktoru, zubaru, giniću...Svašta. Vi bi da vam kucaju na vrata!! U Zagrebu je predškolska grupa (termin Male škole ne postoji) u nadležnosti vrtića. Bio je prijedlog Zakona da bude obavezna za djecu koja nisu polazila vrtić ali dali je to stupilo na snagu, ne znam. Najbolje je pitati obližnji vrtić. Ako vam je tako rekla ravnateljica, onda valjda ona zna bolje nego deset žena na forumu koje iznose svoja mišljenja (bez uvrede). Za upis u školu vam stoji veliki plakat u 3 mj. na školi. Piše da se morate javiti ako vam dijete do 31.3. te godine ima ili će imati 6 god. Sva djeca prolaze komisiju i tada se u dogovoru s roditeljima (najčešće) odlučuje o eventualnoj odgodi.
2015 10 15
1 2