Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Isti parfem - da ili ne?

Pozdrav, treba mi mišljenje, naime, kolegica s kojom sjedim u uredu ima predivan parfem i ja bi sebi kupila isti😁 pa me zanima da li je glupo da imamo iste parfeme? Da je obrnuta situacija mene ne bi smetalo, ali me zanima misljenje drugih. Hvala!
2024 05 02
Meni ne bi smetalo, bar vam se neće pomiješati različiti parfemi, to zna svakako ispast :') možda bi najsigurnije bilo pitati nju? Iako ako ste pitali koji parfem ima, vjerojatno očekuje da ćete ga kupiti...
2024 05 02
> Nasura: > Meni ne bi smetalo, bar vam se neće pomiješati različiti parfemi, to zna svakako ispast :') možda bi najsigurnije bilo pitati nju? Iako ako ste pitali koji parfem ima, vjerojatno očekuje da ćete ga kupiti... Nekako mi je glupo pitati jer bi onda ispalo kao da tražim dopuštenje na neki način… Od kad radimo skupa nekih cca 4godine uvijek ima taj jedan te isti parfem (taj koji ja hoću) i unatrag dva mjeseca ga je zamijenila s jednim drugim (jer se ovog kao malo zasitila). Možda ni ne skuži 😁 Mislim da ni njoj ne bi smetalo, ali čisto eto da pitam druge da stvarno ne ispadne glupo nekako…
2024 05 02
Ne vidim problem u tome Ne morate traziti dopustenje da imate isti parfem Kupite sta se Vama sviđa,a ne sto netko drugi odobri ili ne
2024 05 02
> Sandra1812: > > Nasura: > > Meni ne bi smetalo, bar vam se neće pomiješati različiti parfemi, to zna svakako ispast :') možda bi najsigurnije bilo pitati nju? Iako ako ste pitali koji parfem ima, vjerojatno očekuje da ćete ga kupiti... > Nekako mi je glupo pitati jer bi onda ispalo kao da tražim dopuštenje na neki način… > Od kad radimo skupa nekih cca 4godine uvijek ima taj jedan te isti parfem (taj koji ja hoću) i unatrag dva mjeseca ga je zamijenila s jednim drugim (jer se ovog kao malo zasitila). > Možda ni ne skuži 😁 > Mislim da ni njoj ne bi smetalo, ali čisto eto da pitam druge da stvarno ne ispadne glupo nekako… Mislila sam da ste bliske pa da otvoreno možete reći da ste kupili i da ćete ga nositi, nisam mislila tražiti dopuštenje. Ali evo sami ste si odgovorili pa ga onda nosite, nose ga i tisuće drugih ljudi :)
2024 05 02
> Nasura: > > Sandra1812: > > > Nasura: > > > Meni ne bi smetalo, bar vam se neće pomiješati različiti parfemi, to zna svakako ispast :') možda bi najsigurnije bilo pitati nju? Iako ako ste pitali koji parfem ima, vjerojatno očekuje da ćete ga kupiti... > > Nekako mi je glupo pitati jer bi onda ispalo kao da tražim dopuštenje na neki način… > > Od kad radimo skupa nekih cca 4godine uvijek ima taj jedan te isti parfem (taj koji ja hoću) i unatrag dva mjeseca ga je zamijenila s jednim drugim (jer se ovog kao malo zasitila). > > Možda ni ne skuži 😁 > > Mislim da ni njoj ne bi smetalo, ali čisto eto da pitam druge da stvarno ne ispadne glupo nekako… > Mislila sam da ste bliske pa da otvoreno možete reći da ste kupili i da ćete ga nositi, nisam mislila tražiti dopuštenje. Ali evo sami ste si odgovorili pa ga onda nosite, nose ga i tisuće drugih ljudi :) pa ustvari i jesmo😊 i vjerojatno cu reći (osjetit ce ga u svakom slucaju🤣), ali i to sto kazete…nose ga njih tisuće pa mogu i ja!
2024 05 02
Čim se nećkate, promišljate i otvarate temu o tome znači da niste načisto sama sa sobom i s tom situacijom. Ako ćete se ujutro probuditi i razmišljati kako će kolegica Valerija danas mirisati isto kao vi i pomalo će vam to biti čudno i bezveze, nemojte ga kupiti, odaberite neki drugi, sličnih nota, a opet malo da se razlikuje. Bitan je vaš osjećaj i razmišljanje dok vam se parfemi "preklapaju" a ne što mi svi kažemo.
2024 05 02
Pa, kolegici će laskati ako kupiš isti parfem, ali ovi kaj urbanica veli, možda ti se i neće tako sviđati ako ćete obje mirisati isto, o kojem se parfemu radi ak smijemo znati?
2024 05 02
Probajmo to usporediti sa suknjom. Što da se radi o suknji? Evo i ja sam kupila istu, crvenu, malo šuškavu i napuhnutu do koljena jer sam ju vidjela kod kolegice (stol do). Jel se stvari mijenjaju u odnosu na parfem??? Još jedna zanimljiva situacija. Dođe šef (ili šefica) i kaže: Valerija, taj parfem ti preodlično pristaje. A vama ništa. I kaj sad???
2024 05 02
Je, pa ima u tome nešto, ne miriši na svakome isto...
2024 05 02
Odjevni predmeti su (po meni) malo drugačiji jer su to vizualne stvari i to bi mi npr. bilo glupo kupiti ako već sjedimo zajedno. Mirisi su druga stvar jer svakome parfem “stoji” drugačije (radi kože, hormona, itd). Baza parfema je ista naravno, ali opet na meni možda ne miriše na isti način kao što može na nekom drugom. Otvorila sam temu čisto da vidim kako drugi ljudi gledaju na to i kako bi tko reagirao, nije da se sad opterećujem s tim previše tako da nije da nisam načisto sa sobom. Samo mi je možda malo glupo, ali ne toliko da parfem ne kupim. Uostalom, volim mijenjati parfeme - imam nekoliko koje vrtim iz tjedna u tjedan… i parfem je Gucci Bloom (onaj prvi - roza flašica, jednostavan dizajn) koga zanima😊
2024 05 02
Ne znam previše te teorije da miriše na svakome različito. Angel bome miriše na svima isto, preagresivno, preintenzivno i umara mi dišne organe. Isto je s Opiumom. Znam još par parfema koji su mi baš opterećenje ako su mi u blizini pa sam se raspitala koji su. Sigurne i samouvjerene žene u lijepim štiklama koje hodaju kao po modnoj pisti često imaju parfeme koji mi se nimalo ne sviđaju. Neke parfeme koji su mi odlični, a ne znam im ni nazive, prepoznam ih po nekoliko puta na ženama, znači mirišu mi isto. Puno više mojem nosu odgovaraju muški parfemi. Tu mi je većina toga fino i niš me ne grebe u nosu. Sigurno je taj vaš odabir baš top ako ste tako zapeli za njega. Lijepo ga kupite i baš vas briga.
2024 05 02
Gucci Bloom je odličan parfem. kada bi gledali tko što kupuje i tko ima isto što i vi, pa gdje bi dospjeli. Što mi se sviđa kupim i koristim.
2024 05 03
Hvala vam svima na komentarima! I da stvarno je lijep parfem..na prvi "špric" nije nešto, ALI kad odstoji nekih 15 ak minuta tako se lijepo razvije da je milina. Lagan je, ali kao da ima neku kompleksnost i nekoliko nota koje se međusobno prelijevaju, pa malo miriši ovako malo onako...ne znam ni sama kako da objasnim. Većina parfema koje koristim su (iako jako fini) popilično jednolični... i @harpo31 slažem se:)
2024 05 03
Ma samo si ga kupite ak vam se sviđa.
2024 05 03
1 2