Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Vraćanje dokumenata pri otkazu

Danas trebam otići po dokumente nakon otkaza, i zaista nemam pojma ali koje točno dokumente uopće trebam preuzeti, i da li se mora išta potpisivati pri primopredaji?? [:znoji] [:znoji] [:znoji] [:znoji]
2015 10 20
Ukoliko to već nemaš kod sebe onda trebaš dobiti slijedeće dokumente: radna knjižica, porezni karton, dokument iz kojeg je vidljivo po osnovu čega se raskida ugovor o radu, da ukoliko nije izvanredni otkaz moraš i ti potpisati raskid ugovora
2015 10 20
Trebate dobiti tiskanicu m2p (odjava sa mirivinskog), Tiskanicu 2 ( odjava sa zdravstvenog), odluku o otkazu o radu, (koju i sami potpisujete ), potvrdu od poslodavca koliko ste radili i na kojem radnom mjestu, svoju poreznu karticu izdanu od porezne uprave, potvrdu o prosjeku 3 plaće za prijavu na HZZ kako bi mogli ostvariti naknadu sa biroa ako ste radili 9 mj.moja preporuka svakako ju uzeti i ponjeti sa sobom kad se budete prijavljivali na HZZ. Evo to bi bilo to mislim da nisam ništa zaboravila, lijepi pozdrav. [:smijesi] [:poljubac]
2015 10 20
Još i tri zadnje platne liste svakako trebate imati.
2015 10 20
Hahahh uljeshura iste smo srece i ja danas idem po papire,raskid ugovora nakon porodiljnoga a za stalno,eto nase drzave
2015 10 20
Bila je prijava na neodređeno s probnim rokom 6 mjeseci. Službena je verzija da se radilo o otkazu zbog nezadovoljenja na probnom roku. [:znoji] Što onda potpisujem? [:place] Jer sam odluku o otkazu rada dobila-poštom. [:vrti] @maladusa: A baš smo od sreće...mda... [:tuzan] @morena47: puno hvala. [:smijesi] @jasnav: nažalost prekratko radim za tu naknadu s burze. [:zaljubljen] Nije mi jasno da li im moram još nešto potpisati..npr da nemam nikakva potraživanja dalje od firme...ili nešto... [:place] [:place]
2015 10 20
A sto ja trebam dobiti,sve papire iste osim ove zadnje 3 liste meni bih 6.12 bilo 5 god u ovoj firmi!! Ja sam svojima naglasila da im necu nista potpisati ukoliko nije navedeno kaontehnoloski visak,jer ja sam imala zelju vratit se,sporazumni ne prihvacam!! Dali ja imam kakva prava sada jos od firme...slusam razne price pravo na godisnji,otpremnina i slicno...ako biste mi mogle pomoci
2015 10 20
A onda nemaš odluku o otkazu, samo potpisuješ da si primila ove dokumente gore koje sam navela, bar je tako kod mene kad uručujem radniku dokumente obavezno i tražim potpis da je sve uručeno ali sve zavisi od poslodavca do poslodavca. [:smijesi]
2015 10 20
Meni nije nista uruceno,naime javila sam se mjesec i pol prije isteka porodiljne i usmeno mi semposlodavac rekao,da je bolje da ostanem kod kuce s djecom,a i ne treba me sad,na sto sam ja rekla da zelim i moram raditi zbog financija,ali samo sam dobila odgovor da se javim u firmin knjigovodstveni servis zbog papira
2015 10 20
Draga JasnaV, puuuno hvala... [:zaljubljen] Kao i svima ostalima... A maladusa, za tvoj problem ja osobno jedino znam da imaš nekoliko mjeseci prava na naknadu s burze! Ali samo ako dobivaš otkaz kao tehnološki višak, nipošto ne potpisati da je sporazumno jer onda tvoja naknada s burze pada u vodu. [:znoji] [:znoji]
2015 10 20
E pa i mislila sam si,jer dok sam sa seficom razgovarala dosao je njen sin koji glumi velikoga sefa i rekkao potpises sporazumni i svi sretni!!ali mi je to vilo cudno,jer u pravilu ja se ni sada ne slazem sa otkazom,pa kako ondada potpisem sporazumni,ali naglasila sam da jedino moze kao tehnoloski visak!!!
2015 10 20
Uljeshura nemaš potraživanja ako su ti isplaćene sve plaće a sumnjam jer za Listopad će plaća biti u 11 mj. tako da i ako potpišeš tu potvrdu mora biti bar naglašeno sem plaće za listopad koja će biti doznačena na rn tada i tada.Evo nadam se da sam bar malo pomogla. Maladuša ni u ludilu nemoj potpisati odluku o sporazumnom otkazu jer nećeš ostvariti nikakvu naknadu na HZZ-u a imaš pravo s tim da si radia već 5 god. a i imaš pravo na otpremninu iz firme jer je jednostrani raskid ugovora o radu i ne tvojom krivnjom, a i bila si u stalnom radnom odnosu. Tebi još treba potvrda sa H.zavoda za zdravstveno osiguranje o primanjima za potrebe Hzz-a, cure lijepi pozdrav i sretno.
2015 10 20
Znaci slobodno mogu traziti otpremninu??? U kojem iznosu imala sam 2200+ 200 putni troskovi
2015 10 20
Otpremnina i naknada s burze su dvije različite stvari. Naknadu s burze ti daje država i na to imaš pravo zbog svog dugog staža (ali samo ako otkaz nije sporazuman ili tvojom krivnjom). Otpremninu daje poslodavac na osnovu dugog staža kod sebe, ako se ne varam (?), ali sa tom tematikom ja nisam detaljnije upoznata pa sam zato nažalost napisala da s tim ne umijem puno pomoći da li, koliko i sve detalje. [:znoji]
2015 10 20
Ne nije otkaz nikako mojom krivnjom,dok sam bila jedina u firmi bez djece ,izlazila sam im u susret i isla 20 km udaljeno mjesto u jednom smjeru u prodavaonicu kad su bili godisnji,i previse fer i sve o svom trosku,i jos nakon svoje smjene je znalo biti pomognes u kuhinji sude prati,i to sam nije mi bilo tesko,i ovo nisam ocekivala,nikako!!! Ja sam bila voditelj prodaje!!!u sklopu je hotel,pekara,prodavaonica!!!!
2015 10 20
1 2