Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Vraćanje dokumenata pri otkazu

Samo da javim da sam otišla po svoje dokumente, nije trebalo ništa potpisivati, a dobila sam redom: obrazac za mirovinsko, obrazac za zdravstveno, poreznu karticu, obavijest o jednostranom raskidu ugovora o radu zbog nezadovoljenja na probnom roku, i preporuku sa jednim tipfelerom. [:hihot] [:hihot] [:hihot] Maladusa, kako je tebi prošlo? [:tuzan]
2015 10 20
Meni su dali otkaz zbog tehnoloskog viska!trazili su me tisucu kuna da im vratim sto su mi platili lijecnicko kad sam dosla u firmu!!!ja sam a to trazila otpremninu,rekli su da nemaju,jasam rekla da nemam ni ja!!!i to je to!!!
2015 10 20
maladusa881 imaš pravo na otpremninu koja bi za tvoje godine provedene kod njih iznosila puno više od tih njihovih 1000 kn koje oni od tebe traže ( pitanje je i da li imaju zakonsku osnovu da to traže). na tvom mjestu, ja ne bih to puštala tek tako.
2015 10 20
A sto da ucinim,ima veze posvuda,radi na crno dolazile inspekcije sama poslodavka priznala da da malo novaca i to sve tako prode!! A nakon svega sto mi je rekla izmeduostaloga izvrijedala( naime ja sam izgubila bebu u 12 tt,pa sam sa iducom bila na komplik.od samog pocetka),ponudila mi je da se vratim nazad u 4 mj jer njena kcer tada treba roditi,pa ce opet netko trebati--- iako ja sam tu ponudu shvatila,kao da mi zamaze oci,ali ostala je pri tome da sam joj duzna novce!!!a za tih 1000 sto mi je platila( to je bilo manje od tisucu pod prvo,pod drugo nema nikakvog ugovora koji bi me vezao da moram vratiti kada odlazim iz firme
2015 10 21
pretpostavljala sam da nisi ugovorom vezana za povrat novca utrošenog za liječnički... tim više bi ih ja pritisnula. džabe im sve njihove veze.... potraži pravnu pomoć... ne dopusti da se prijetnjama i ucjenjivanjem izvuku.... uzmi sve što ti pripada !! na tvom mjestu... ja bih čak išla i advokatu uz proviziju 50:50.... isplati ti se, ne budi luda [:poljubac]
2015 10 21
A koliko ja mogu dobiti za 5 godina radnog sa placom od 2200 koliko sam imala??? I sto ako izgubim spor???kakomonda platiti advokatu!!! Nisam najbolje upucena u to sve,vec sam i sama razmisljala o tome svemu ali u svemu postoji zavrzlama da oprostite vjestica od poslodavke je svekrva moje tetke,ok ne jos papirnato mislim teta i tetak uive zajedno imaju djete ali nikad se nije a i nece udati hmmm...pa me i to sve koci,a da je vjestica je,najsretnija bih bila zbog terora koji sam prozovljavala ju tuziti i dobiti,ne toliko ni te novce,nego joj dokazati da ona nije Bog
2015 10 21
ništa te ne košta provjeriti. svaki grad ima besplatnu pravnu pomoć... malo se raspitaj. ovako kako si napisala, nema šanse da ne dobiješ spor. mislim (ali nisam sigurna) da visina iznosa nema veze s minimalcem kojeg si primala.... zakonom je predviđen (barem je bio nekad) minimalni iznos naknade otpremnine. eh, sad.... ako su tu upleteni neki rodbinski ili drugi odnosi.... tu ti ne može nitko pomoći [:sokiran]
2015 10 21
Pri zagrebačkom zavodu za zapošljavanje (a uvjerena sam da je tako i na svim ostalima) ima pravnik koji daje besplatne savjete iz radnog prava. A čini se da pravo na otpreminu definitivno imaš, jer nit je otkaz bio tvojm krivnjom, niti si kratko tamo, dakle imaš zakonsku podlogu za traženje otpremnine. Pitaj ga za savjet, a papire i postupke možeš dalje pokretati sama. Odlično je što si dobila otkaz kao tehnološki višak! Sad brzo predati papire na zavod da krene postupak isplate naknade za nezaposlene od idućeg mjeseca. [:smijesi]
2015 10 21
Da jos moram iz firme donijeti 3 zadnje palatne liste prije pocetka porodiljnog,odnosno komplikacija u mome slucaju,valjda ce mi htjeti dati
2015 10 21
Mogu ti poslužiti i one obične isplatne liste koje dobiješ pri isplati plaće...bitno da su zadnje tri.
2015 10 21
E da ali pri isplati place koliko sam tamo dobila sam samo jednu platnu listu,nisu nam nikada davali platne
2015 10 21
dušo oni ne samo da ti moraju dati te platne liste.... nego su ti zakonski bili DUŽNI davati ih svaki mjesec. tako da.... i u tom slučaju imaš pravo nabiti im inspekciju na vrat... od koje se neće godinama oporaviti !! [:ljut]
2015 10 21
Ma znam ja za sve njihove nepravilnosti, Javim vam kako sam prosla sa svime jer opet moram kod poslodavca....
2015 10 21
Evo da vam javim jucer sam napokon nakon tj dana uspijela prikupiti svre potrebne papire za biro,s rim da sam odustala od firme i papire vezane za porodiljne sto su me trazili otisla u zdravstveno i tamo prikupila sve potrebno,sto da vam kazem po platne liste sam isla dva puta jer ni to nisu dobro dali/nisu htjeli dobro dati!!!! Uglavnom jos sam jedna vise na birou i cekam svoju prvu naknadu,i nadam se da tu necu dugo ostati,zivim u nadi!!! [:place] [:frustriran] [:ljut] [:hihot] [:hihot]
2015 10 30
Sretno. [:smijesi]
2015 10 30
1 2