Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Njega kose /

Pomoć - moja komplicirana kosa!

Molim cure za savjet! Naime moja kosa je tanka i bez volumena i to je nešto na što sam već navikla. Također jako se masti, a vrhovi su jako suhi i opcenito cijela kosa je jako lomljiva. Kad koristim nešto za suhe vrhove ona se naravno više masti, a kad koristim nešto tipa "za masnu kosu" dobijem zapetljanu kosu koju je nemoguće počešljati. Uz sve to pojavljuje se prhut i to najviše uz samo čelo, a najviše kad koristim neke agreivnije preparate i šampone. Više sam luda, i iskreno frizerima i sličnima više ništa ne vjerujem jer obično mi uvale nešto što se može kupiti kod njih u salonu i slično i što uopće ne pomaže tako da trebam savjet cura koje imaju slične probleme, koje se možda kuže u njegu kose i mogu mi dati pravi prijateljski savjet! Hvala [:smijesi]
2015 10 26
Probajte neki sampon od glisa najbolje onaj u zutoj boci i ulje cicka . Za perut pitajte u ljekarnama sampon . Ja imam uzasnu kosu i to mi je pomoglo a najvise ulje od cicka . Lp [:smijesi]
2015 10 26
tu sam, minus perut, ponekad se pojavi ali to samo ako isušim vlasište nekim preparatima, jedno pranje nečim protiv peruti i ode vjerna sam jednoj kolekciji koja mi donekle drži kosu pod kontrolom uz redovito šišanje ovo je moja rutina, u prosjeku perem kosu dvaki drugi do treći dan, svako treće pranje otprilike prije na vlasišt obilao nanesem ricinusovo ulje, na vrhove kokosovo ulje, ostavim oko sat ili koliko mi se da, syoss šampon iz one thermo kolekcije, syoss restore balzam, i na mokru kosu prije sušenja našpricam isto syoss sprej za zaštitu od topline, također kad ju osušim stavim minimalnu mrvicu kokosovog ulja na vrhove, samo da ju zagladi, sve drugo ili više mi od kose napravi masne froncle koliko god bila čista zato jer je jako tanka. Nadam se da ćeš se naći u nečem od ovog [:sramezljiv]
2015 10 26
ovo suho masno i mene muci e sad ovak za prhut koristim belosolic- nije dugotrajno rjesenje al kad se pojavi dobro dode [slika:e960abde-bd70-462e-b2c0-4b9ade377e61] exfol... koristim prvo da otkloni dobro prhut, masnocu i necistocu, 2x sampon zatim keratinski regenerator samo isklucivo na vrhove i kad sve to operem, otkrila sam novi regenerator [slika:1ec89c02-f10f-472d-a5ba-cd1e9b29db4b]
2015 10 26
ja imam istu situaciju samo bez prhuti, ali moja je i tanka pa se cini da ima malo kose..probala sve i svasta..skupi samponi/jeftini ma svasta..imas na mom profilu kronov sampon koji meni nije pomogo a svi ga hvale [:hihot] ja ti na vrhove stavljam pantene ili garnier ulje za vrhove i dobro je..rascesljam lako i bude mi oke, ali drugo nista ti ne mogu preporuciti..pratim temu [:hihot]
2015 10 26
Za suhe i ispucale vrhove bi preporučila arganovo ulje sa beta karotenom a za lomljivu,tanku kosu bez sjaja Gliss hair repair liquid silk.Kosa bude sjajna,lako se raščešljava i manje se lomi. [:smijesi] Ja sam svoj problem danas riješila-skratila je 25 cm [:hihot]
2015 10 26
Ja sam probala ricinusovo ulje za suhe vrhove i meni od njega kosa bila za plakati i izrezivati čvoriće škarama mjestimično... [:vrti] Odvratno i godinama prije se nije desilo. Jel ima neka caka kako se to koristi možda? [:sramezljiv]
2015 10 26
osobno ga stavljam samo na vlasište i samo prije pranja, vrlo je ljepljivo pa ni ne pokušavam nakon pranja na vrhove
2015 10 26
ricinusovo ulje je dobro razrijediti nekim drugim uljem jer je samo po sebi dosta gusto pa ga je teže nanijeti i ukloniti.. također imam takvu kosu - masno vlasište, suhi vrhovi + redovito farbanje.. [:znoji] Koristim afroditin šampon od koprive već godinama, regeneratore rotiram , obavezno sušenje na zraku bez češljanja + mlijeko za kosu balea + serum avon zeleni.. Koliko toliko ju držim pod kontrolom, kako koji dan. Najgore je to što su vlasi tanke, a puno ih je što rezultira neposlušnom - napuhnutom kosom.. [:ljut] Planiram uzeti kokosovo ulje da ju malo ukroti.. Za perut preporučam ( a i za sjaj kose) ispiranje jabučnim octom (1 dcl na 1 l vode)
2015 10 26
AndreaKod gdje ima taj Framesi Exfoliating? Meni najviše ustvari smeta ta perut, jako ružno za vidjeti. Jedno vrijeme mi je jako pomogalo zelenu kruti šampon od Lilith prirodne kozmetike, perut nestala, a kosa nije bila masna po tri dana i na vrhove sam uvijek stavljala neki serum ili ulje, ali ovaj put ne pomaže.
2015 10 26
Zvuči kao moja kosa, minus perut koju, da kucnem u drvo, nikad u životu nisam imala. Meni odgovara jedino Lush big šampon ili Alverdeov za osjetljivo vlasište, rotiram ih jer mi se kosa s vremenom navikne i ne liči ni na što ako cijelo vrijeme koristim isti. Po dužini i na vrhove stavljam Balein balzam za plavu kosu, inače je toliko zamršena da mi se počnu stvarati prirodni dreadlocksi. Nakon pranja na vrhove stavim arganovo ulje. Sve to + šišanje šiški u prosjeku svaka dva tjedna i vrhova svakih mjesec dana.
2015 10 26
Marelice ja sam čula da je jabučni ocat dobar i za masnu kosu? Ima li netko iskustva s tim?
2015 10 26
Moja kosa se preporodila otkad koristim arganovo ulje, niti puca, izgleda živo, bujno i naočigled raste, a da ne velim kak lijepo miriše i koliko je mekana! Ne koristim nikakve agresivne preparate, jer sam se gadno opekla i još gore napravila, jednostavno sam dosljedna wella šamponu i regeneratoru, perem ju dvaput tjedno i nemam toliko problema više sa prhutima! Probaj, ne košta puno, a rezultati su barem kod mene odlični! I da, sušim ju prirodno! [:smijesi]
2015 10 26
ja povremeno koristim ocat za ispiranje, ne čini ne znam kakva čuda (još uvijek perem kosu svaka 2-3 dana max),ali je kosa dosta sjajnija.. Vrijedi probati svakako :) Ja tražim neko sredstvo za zaglađivanje kose , a da ne masti previše..
2015 10 26
Meni kad mi se pojavila uzasna perut,pimogao mi je jedino sampon oronazol iz apoteke,po preporuci doktora. Nakon sto sam time prala, povukla se potpuno,a odrzavam s niveinim repair anti dandruff. Od peruti ni p, kosa mekana,glatka, mirisljava... Vazno je ne mijenjati sampone,nego drzati se jednog koji odgovara... Na mokru kosu znam samo malo bademovog ulja i prwzadovoljna sam. Postoji i sansa da je masnoj kosi uzrok neki hormonski disbalans,a u tom slucaju,prvo treba rijesiti taj problem,jer tada nema sampona na svijetu koji ce pomoc..
2015 10 27
1 2