Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Čččč vs Ćććć

Ne znam da li je to do mene ili i drugi imaju sličnih problema.. ali izluđuje me kad netko ne razlikuje slova Č i Ć. Brzo pišemo. Postoji mogućnost da ste slučajno stisnuli i svakakvih opravdanja.. Maloprije čitam tekst od tri stranice i živci mi se dižu jer nisu pogodili ni jednu riječ.. Jednu jedinu.. 'Ćekao sam je u Ćakovcu. ' [:vrti]
2015 11 12
sjećam se da je bila fora u školi - ako nisi siguran,stavi tvrdo - veća je šansa da ćeš pogodit...i dobro bi prošli u ovom slučaju [:jezik]
2015 11 12
Pa da je došo u Čakovec..možda je ne bi čeko..žena već bila tamo [:smije] [:poljubac]
2015 11 12
"ušćuvano" em je ric glupa sama po sebi em mi se dizu i stidne dlake od tolike nepismenosti [:place] zvuci ko da je ubuđano a ne uscuvano. I tako te neke rici. Majke ti idu na fakultete a prepisat sa etikete ne znaju [:frustriran]
2015 11 12
cevapcici
2015 11 12
Kajkavci imaju problema sa ć jer je u kajkavskom sve na č. [:smije] Neki jer se žure,a neki jer ne znaju. [:hihot] Mila,ne daj Bog većeg zla. [:hihot]
2015 11 12
I ćvrći ćvrći ćvrćak na ćvoru crne smrće [:hihot] [:hihot]
2015 11 12
Meni je to sve razumljivo za neke ne tako učestale riječi, ali evo, ovdje sam upravo pročitala 'ćipkasta haljina'. Pa daj me nemoj...Nemoguće je da postoje ljudi koji nikada nisu čuli i/ili vidjeli riječ 'čipka'. Nismo svi osjetljivi na to i ne težimo svi k jezičnom ''savršenstvu'', ali barem bi se nešto tako učestalo i sveprisutno moralo znati.
2015 11 12
Je, je, i mene bode u oči. [:smijesi] Ali definitivno najviše: neznam, dobim, doneso sam, bijo, ono dajjjjjj!!!! Kako, majkumuljubim?! Ili je možda stvar kakvu je tko imao prof iz hrvatskog? Moja je bila baš zajebaje i hvala joj na tome! [:smije]
2015 11 12
Ja nisam nikad bila za učenje ali č i ć mi baš ide [:smije] [:hihot] međutim, popi**im na seku koja čak i za kuću razmišlja da li ide meko ili tvrdo [:smije]
2015 11 12
Tema me podsjetila na školske dane i pisanje zadaćnice. Imali smo dobrog razrednika, ali je bio alergičan na takve stvari [:hihot] Pisao je sve pogreške na ploču i poimence imenovao tko je što krivo napisao, ne samo pred nama, već i na roditeljskom sastanku. Imao je pik na jednu školsku, vadila mu je mast sa svojim htjeo, voljeo, niko, č i ć... jadna svaki put mu je bila na tapeti.
2015 11 12
I meni to smeta, ali znam ljude koji jednostavno ne čuju razliku između č i ć. Izluđuje me kad netko napiše ili kaže "s menom" [:frustriran] [:boji]
2015 11 12
Također me smeta. [:sramezljiv] Vrhunac mi je kad je jedna (ne na krpicama) izjavila da je to nasljedno. [:kesi] Njena mama također nije znala razliku č i ć, ije i je, itd. pa tako ni ona.
2015 11 12
Hihihi [:smije] Ovo da je nasljedno, to prvi put čujem, ali moglo bi biti točno. Mene užasno smetaju takve greške, ali trudim se biti tolerantna i ne ispravljati ljude kad griješe [:frustriran] Može biti nasljedno, jer se čitalačke navike usvajaju u roditeljskoj kući, a samo čitanjem kvalitetne literature djeca usvajaju kvalitetno izražavanje i nemaju teškoća s elementarnom pismenošću. Ja sam kajkavka ali nemam problema s razlikovanjem č i ć [:zaljubljen]
2015 11 12
mene više živcira ono jel umjesto jer i obrnuto [:boji]
2015 11 12
1 2 3