Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Ureaplasma Urealyticum

Ima li netko iskustva s ovom bakterijom? Imam je već godinama i nikako da se riješim [:place] Ako netko zna, bila bih zahvalna da napiše [:sramezljiv]
2016 01 09
Imam ja evo, nek se zna. :-) U trudnoci je tretirana antibioticima i bila nestala na par mjeseci, pa se vratila, a ginekolog kaze da 90% njegovih pacijentica pri testiranju ima pozitivnu ureaplasmu i da je upitno i nedovoljno istrazeno koliko je ona zapravo stetna. Rekao je da je bitno smanjiti potenciju na sto manju, a ako se njega pita, ta bakterija je kod mnogih zena normalni stanovnik. Koliko sam shvatila, ako nije visa potencija od 10 na 4, ne treba se brinuti. Suprug je bio negativan na brisu, dakle nije bas lako ni spolno prenosiva. Mnogi ginekolozi ni ne daju nikakvu terapiju, a opet neki pod obavezno. Gore je trovati organizam s antibioticima (ako nije nuzno) nego zivjeti s njom. Pozdrav!
2016 01 09
Takodjer u trudnoci imala,antibiotici rjesili iz prve(mislim da je sumamed bio al nisam sigurna) Poslije se vise nije vracala,al nisam se puno ni sekirala kao ni doktorica
2016 01 09
Hvala puno na odgovorima, znam da većina žena to ima ali evo meni se svako malo pojavi, pa mi ginekolog da antibiotike međutim ništa ne pomažu jer mi se stalno vraća. Mislila sam ako se možda može izliječiti na neki drugi način. Strah me da neću moći ostati trudna jednog dana ili da ću imati problema s trudnoćom :/
2016 01 10
Čaj od breze je navodno učinkovit u nestajanju / smanjenju broja ureaplasme. Imaš ga za kupiti u Bio&Bio i vjerojatno u biljnim ljekarnama. Navodno nakon 14 dana konzumacije po 1L dnevno bris bude negativan. Tako piše jedna cura na forumu kojoj razni antibiotici nisu pomogli, pa joj je travar preporučio taj čaj i nalaz negativan. Vrijedi probati. A taj čaj je odličan i za detoksikaciju organizma. Nema ureaplasma veze sa ostajanjem u drugom stanju. Ranije su je optuživali za pobačaje u ranom stadiju trudnoće, ali ništa dokazano. Većina pozitivnih nalaza na ureaplasmu bude upravo u trudnoći! Osobno sam nakon svega tjedan dana rada na bebi ostala trudna i maleni će uskoro u školu. :-) U Zapadnoj Europi već 10-15g liječnici ne daju nikakvu terapiju za tu bakteriju, jer se ne smatra opasnom.
2016 01 10
Pozdrav,ja je imala jako dugo vremena, u velikoj kolicini prvo terapija summamed opet bris nije pomoglo, druga terapija neke tablete na c zaboravila tocno ime malo jace,opet nista. Zadnje sto mi je dao bile su doksiciklin, i s tim sam borbu vodila. Mislim da se pije 12 dana po dvije dnevno tako nesto, uglavnom nisam smjela pit mlijeko i jogurte,vrtilo mi se svako malo i jako bolio trbuh,spavalo, velike nuspojave, bila sam ocajna,ne znam dal je koja od vas imala neke simptome,meni su bili simptomi peckanje jako tako da je to bilo nepodnosljivo. Nakon doksiciklina opet isti simptomi, tad sam probala koristit kremu od čajevca od marke just kao vaginalete (stavi se malo kreme u foliju da se stvrdne u zamrzivac). I nakon 2 tjedna koristenja sam prestala i nakon toga vise je nije bilo.
2016 01 10
Nikad nikakve simptome od nje nisam imala, i vrlo su rijetki bilo kakvi. Papa test uvijek uredan, zdrava rodnica na pregledu da ne moze izgledat zdravije, a bris - ureapl. 10 na 4. Svojevoljno otisla napraviti briseve reda radi, i tako svake 2 godine.
2016 01 10
Hvala vam malo ste me utješili, probat ću onda s tim prirodnim lijekovima.
2016 01 10
Ja nikakvih nuspojava nisam imala,a otkrili ju jer sam radila one redovne briseve u trudnoci. Valjda sreca,neznam ali kao sto je jasmina napisala,mislim da je previse pompe nizasto,mozda se varam. Ja kad sam saznala da ju imam uhvatila me panika jer je porod bio blizu pa da nesto ne bi bebi bilo ali kad sam se malo informirala i kod dr i na internetu vidjela sam da nije toliko strasno. Nadam se da ces uspjeti rjesiti problem😄
2016 01 10