Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Zna li netko ??

konačno jedna pametna cura.
2013 04 02
al možeš prodavaču napisat mail i zamolit da ti napiše malo manju cijenu ako si baš na granici :)
2013 04 02
Ja sam kupovala preko Moj shopping strane i dečki su super. Čak su pokušali šarmirat carinike iz Splita jer im je tamo sjedište firme, ali jok. Nisu se dali...
2013 04 02
Jedino točno je da carine preko 160kn, a ne 300kn, 50$ i sl. To što nekom nisu carinili, a bilo je skuplje od 160kn je čista sreća. :) Znam cure kojima su carinili nešto što je koštalo 165kn. Ja sam već naručivala torbe i nisu mi carinili, ali su otvarali. Da su slali upit, poslala bih im račun, vidjeli bi da nije iznad 160kn i morali bi pustiti. Jedina caka s tim torbama je ako su fejk. Zato pazite jer na fejk torbe možete platiti veliku veliku kaznu ako vam otvore paket.
2013 04 02
točno,lanica,mislim da carine iznad 160 kn,nebitno o veličini predmeta,sve što preko te cifre što prođe bez carine je čista sreća [:sramezljiv]
2013 04 02
s obzirom da radim u logistici, carina na robu je 13-14%, a račun mora ići uz robu uvijek i na temelju toga znaju obračunati..prije je bila varijanta da ti netko može poslati kao poklon, bez originalnog pakiranja i ostaloga, ali i to su prokužili pa zezaju..
2013 04 02
ja sam neki dn narucila haljinu s asosa, koštala je 390 kn i opalili su me po novcaniku za 160 kn carine, i da, i meni je poštar rekao da je sve ok do 40 eura, da to nece carinit. ali opet , kako je tu netko rekao, sve ovisi o volji tamo zaposlenih. Jer sam i ja masu toga narucila s ebaya, asosa, kozmetiku, šminku i to sve do 280 kn npr i nikad nista nisam morala platiti do neki dan za tu haljinu...
2013 04 02
carinska stopa ovisi isključivo o vrsti artikla, ne o vrijednosti..vrijednost je bitna za pdv..znači bez obzira koliko koštao, nakit će imati uvijek istu carinsku stopu..
2013 04 02
Meni su do sad svaki malo veći paket otvarali, i svaki je obljepljen sa onom trakom pošta carinarnice i kasnije poslan na moju adresu, osim onih paketa koji su bili skuplji od 160 kn pa su tražili da dostavim koliko sam platila i kako bi carinili paket. Mislim da je to normalno. Možda će ga i otvoriti, možda će i zatražiti da dostaviš koliko si platila, ali ako je manje od 160 kn neće ga cariniti.
2013 04 02
j ne znam otkud vi vadite te cifre??? za jaknu od 500 kn 400 kn carine??? to su neke zesce lovacke [:pospan] zna se da je carina za robu sa svim troskovima carinjenja i onim papiricem koji ti dodje na vrata(koji je 10kn) sve skupa 40% cijene kupljenog artikla. tako da na jaknu od 500 kn ide 200 kn carine. i ne znam zasto ljudi narucuju stvari za koje nisu spremni platiti carinu i onda se kasnije zale kad im je obracunaju... svi podaci su dostupni na internetu i ne mozes se praviti da nisi imao pojma, zakon je takav kakav je, pa ni ne ides u npr. kino i onda se zalis sto moras platiti pdv na ulaznicu [:znoji] [:znoji]
2013 04 02
hahahahha, Lana, pa da za jaknu od 500 kn je 195 kn trošarine (pdv i carina), više od toga ne može nikako! ljudi ne čitaju jbg, čast iznimkama :) ...
2013 04 02
hahahaha, tanja, mislim da je ovdje rijec o onom, ajmo lupit neku cifru pa da bude skandalozno i da se svi cudimo ko pura... pa zna se cemu [:hihot] [:hihot] [:hihot] [:hihot] al ajde, nisu svi jednako upoznati s on line kupnjom kao ni sa zakonima, al onda bi se trebalo malo prouciti tema prije nego se lupi nesto [:hihot] [:hihot]
2013 04 02
[:kesi] ja uvijek kažem da je google moj najbolji prijatelj :)
2013 04 02
Puno puta sam narucivala sa ebaya i ostalih stranica, i tocno je da te terete cim iznos iznos premasuje 160kn.. Osjecka carina je pogotovo rigorozna, gledaju svaku dlaku, bar je tako kod mene bio dosad slucaj.. A imala sam i situaciju gdje mi je bio prijedjen taj iznos.. inace uvijek pazim da mi se to ne desi, prodavac mi je zaboravio podijeliti pakete i sve je poslao kao jedan paket, da bi me trazili racun i dva puta sam im slala potvrde, tj.racun da bi na kraju vratili paket natrag, nisu mi priznali racun iz ne znam kojeg razloga.. [:frustriran] [:frustriran]
2013 04 02
1 2