Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Ljudi što studirati?!

Tina, to je to ! :) Hm...a onda moraš još jako puno promisliti, nije ni najveća greška u životu da slučajno upišeš nešto i na kraju 1.semestra shvatiš da to ipak nije za tebe, bolje tada, nego nakon 4 godine. Vidim da si izgubljena kao što sam i ja bila. Nemoj se dati obeshrabriti, možeš čitati i forume, neki su dugi, ali da se naći ok informacija uvijek. Medicina dakle nije nikako za tebe :D Smatram i da ljudi na medicini osjete vrstu "poziva" ako su zaista predani tome, iako i dalje ima puno studenata koji ispunjavaju ambicije svojih roditelja...čak i danas, u 21. stoljeću.
2016 02 21
Ne znam stvarno ništa, nisam se nikad zanimala za radiologiju, upiši u google radiologija forum i čitaj :)) Ima sigurno par tema, ako ne i više!
2016 02 21
Da nije, najjače je to što sam pročitala SVE ali SVE forume što sam našla, jedni kažu ima posla, drugi kažu ne budi glup upisivati to i takve stvari 😑 Kako ti je na farmaciji, koliko učiš? Dali je istina da nije ista vrijednost splitske i zg diplome?
2016 02 21
U hrvatskoj gotovo za sve trebaš imati neku vezu, to je najjadnije, moji roditelji nisu ni političari, ni doktori da će me moći zaposliti
2016 02 21
Ma nisam ja na farmaciji :) Na kraju ju nisam upisala jer sam shvatila da to nije ono što želim, premda mi se činilo zanimljivo, nisam se vidjela cijeli život u laboratoriju ili u takvoj branši. Nije stvar baš toga, nego naše tržište nema nikakav princip funkcioniranja, nego se i dalje dopušta svake godine upis 700 studenata ekonomije, a tržište je njima prezasićeno. od 200 000 studenata trenutno u HR, 51 000 čine oni na ekonomiji (?! tko je tu lud). Ako si izvrstan u nečemu, posao ćeš naći, nije svaki kutak naše Hrvatske korumpiran :) Premlada si da imaš jako loš stav o svemu, trebaš ići u sve to pozitivnoga stava!
2016 02 21
Logopedi su navodno sve traženiji u zadnje vrijeme :)
2016 02 21
Nažalost, rušim snove i o logopediji - 8 studenata se prijavljuje na jedno mjesto, upadaju učenici s prosjekom 5.0 doslovce i besprijekornom maturom...9 mojih prijateljica koje su imale super ocjene su pokušale i nijedna nije upala :/
2016 02 21
Slažem se Noema113 , sve potpisujem :)
2016 02 21
Što se tiče logopedije, veliku ulogu igraju i bodovi koji se dobivaju na motivacijskom razgovoru na fakultetu :) Tako da nije nužno imati prosjek 5.0 ;)
2016 02 21
E da i o logopediji sam razmišljala, to mi se čini zanimljivim Evo stvarno ne znam, razmišljam da se uopve nije isplatilo ići u gimnaziju i prolaziti s 4.5 jel navodno nemam šanse za 90% fakulteta :)
2016 02 22
Na logopediji nema bodova na motivacijskom govoru, barem nije bilo prošle godine, samo dobiješ DA ili NE, na ostalim smjerovima sa ERF-a se dobivaju bodovi i dosta su strogi na socijalnoj pedagogiji, barem su bili prošle god. :) Po mome, upiši ono što voliš, nemoj gledati što se traži, to jest jedna važna komponenta, ali ako ti nećeš biti sretna sa faksom, teško da ćeš ga uspjeti i završiti, a i ako uspiješ, zar ćeš raditi ono što ne voliš. Bolje ti je upisati i nešto što voliš, a nije tako traženo, jer ako se potrudiš za taj faks, naći ćeš već posao. Teško je da ćeš upasti na farmaciju, medicinu i slično, ali mogla bi na radiologiju. Potrudi se ovu godinu povećati prosjek, maturu napiši dobro, mislim da možeš mat B razinu, tako da to riješi što jače možeš, hrv moraš na A razinu, i strani jezik mislim da možeš na B. Ja znam jednog dečka koji je prolazio sve četiri godine sa 4.1-4.3 i uspio je upisati radiologiju, maturu nije baš rasturio, ali nije bio tako ni loš, i evo, sad mu je super.
2016 02 22
Ma ja iskreno ni ne znam što me zanima, ali trenutno je to radiologija i želim to raditi Dali zna netko koja je razlika izmedu radiologije u splitu i Zg, za Zg piše da je veleuciliste, a split sveuciliste, razlika????
2016 02 22
> sonja90: > Gradjevinski ni u ludilu :) Eto suzavamo izbor ;) Zasto ne? :D
2016 03 04
1 2